Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan írta be az igazolatlan...

Jogosan írta be az igazolatlan órát az osztályfőnököm, vagy nem?

Figyelt kérdés

Még szünet előtt az ofi lebeszélte az osztállyal, hogy menjünk el korizni. Ebbe az osztály kevesebb mint fele egyezett bele, mivel ez az egész korcsolyázás egy másik városban lett volna, plusz senkinek nem volt kb. semmi kedve ehhez az egészhez. Jeleztük is neki, hogy nem tudunk/nem akarunk menni, az osztálycsoportba mindenki beírta.

Ezt úgy tervezte egyébként, hogy tesiórán megyünk, mert az utolsó óránk volt. Majd, hozzátette azt is, hogy az előtte való órán (ami az ő órája volt), arról mennek már majd el.

Én nem tudtam, hogy most nekünk, akik nem mennek, ot kell-e maradnunk a suliba, mivel nekünk még ugye óránk lett volna, de az egyik osztálytársam megkérdezte, hogy akkor ez így hogy lesz, a tanárnő meg azt válaszolta, hogy nekünk akkor elmarad az a két óra.

Haza is mentünk, másnapra meg be voltunk írva igazolatlannak. Megkérdeztük, hogy ez most mi, mikor arról volt szó, hogy elmaradnak az órák, erre azt mondta ez egy kis meglepetés.

Jogosan csinálta ezt? Mert szerintem nagyon nem.



2023. jan. 2. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem, így nem volt jogos,bár nem életszerű, hogy aki nem akar korcsolyázni, azt két órával korábban hazaengednék. Akkor alig jönnének el.


Egyébként hétfő van. Mikor történt ez?

2023. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ott voltál a szervezett programon, vagy helyette az órán? Nem. Akkor mi a kérdés?
2023. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem végsősoron jogos, mert az tanóra volt hivatalosan, de a tanárnő sem volt egészen korrekt, és passzív-agresszívkodott, amiért felháborodott azon, hogy pár tini "gyáááájjj nem akaroooom, nincs kedvem hozzá, nem veszek akkor részt, oksiii?"-zott.
2023. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem meg akkor lett volna jogos, hogyha azt mondta volna, hogy maradjunk ott óra helyett. Mert ő megadta nekünk a lehetőséget, hogy ne menjünk. Ott maradtunk volna, én azt hittem ott is kell, ilyeneken nem szoktunk problémázni, de az, hogy nekünk programokat rak be óra helyett, amit ráadásul nem is mi kértünk, és aztán még mi vagyunk a hibásak, amiért hazamentünk, amikor egyértelműen azt mondta, hogy hazamehetünk, az nem okés.

Egyértelműen meg kellett volna akkor mondania, hogy vagy megyünk, vagy igazolatlan óra. Nem pedig azt, hogy azoknak, akik nem jönnek, elmaradt óra. Mert elmaradt órára nem szokás beírni hiányzónak. A tesitínár nem írt be, csak ő.

2023. jan. 2. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem jogos. Számító dög az osztályfőnök.
2023. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Én anno örültem volna, hogy ilyen jófej of-nk van és elvisz korizni...
2023. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6, akkor is örültél volna, hogyha ez nem csak az órákból, de a te szabadidődből is megy, azután még mehetsz haza tanulni és ő elvárja, hogy minden annyi kívülről fújjál?
2023. jan. 3. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért lenne jogos. Ti jeleztetek, hogy nem szeretnétek menni. Rakerdeztetek, hogy bent kell - e maradni, mire o egyértelműen mondta, hogy nem. Ezek után aljas módon gondol egyet és mégis beir. Ez minden csak nem jogos .
2023. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Igazold le szülőivel aztán felejtsd el.

Én két éve érettségiztem gimiben, nálunk ha nem mentél osztállyal akkor az iskola valamilyen büntető feladatot adott (takarítás, gereblyézés, hólapátolás stb). Később külső hatásra változott egy-két dolog aztán akkor már csak igazolatlant adtak. Beírták a délutáni programokat mint osztályfőnöki órákat és ha nem voltál ott az rendes hiányzásnak minősült.

Az nyilván nem korrekt, hogy kvázi átvert titeket, hogy nincs óra. De azzal, hogy mi jogos vagy jogtalan azzal diákként nem sokat tudsz kezdeni legalábbis érdemben.

2023. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, mert azt mondta, hogy elmarad az óra, mikor rá is kérdeztetek. Emellett mivel ő nem tartott órát - amit elvileg a Krétában is jeleznie kell -, így hogy írta be arra az órára a hiányzókat? Nem tudsz hiányozni olyan óráról, amit meg se tartottak.
2023. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!