Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli osztályfőnöki figyelm...

Írásbeli osztályfőnöki figyelmeztetés igazolatlan hiányzás miatt?

Figyelt kérdés
Idén nem mentem be egy szombati tanítási napra, mert nem akartam, mert az első 4 óra lett volna megtartva, amiből nekem az első 2 nekem alapból lyukas, a másik 2 meg egy testnevelés, és egy ének. A sulitól 50km-re lakom, így teljesen feleslegesnek tartottam azt, hogy felkeljek, majd bemenjek 2 készségfejlesztő órára. Előre nem szóltunk ugyan, de a szüleim leigazolták a hiányzásom még a héten. (5 munkanapon belül). Erre beírt az osztályfőnököm 2 igazolatlan órát, majd levelet is kaptunk itthonra, ráadásként még egy osztályfőnöki figyelmeztetést is kaptam az enaplóba. Talán a 2 igazolatlant még megértem mert nem szóltunk előre... De az osztályfőnöki figyelmeztetés mire fel? Ez nem olyan mintha adnék a diákomnak egy egyest meg még mellé egy osztályfőnökit is, mert egyest kapott, sőt akkor már egy igazgatóit is mert osztályfőnökit kapott. Ez mennyire ütközik jogszabályba, illetve megteheti ezt egy osztályfőnök? (Az igazolatlant is meg az osztályfőnöki figyelmeztetést az szülői igazolásom után kaptam!)

2016. nov. 21. 15:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy az osztályfőnöki figyelmeztetésben azt írta, hogy "Figyelmeztetem igazolatlan hiányzás miatt!".
2016. nov. 21. 15:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

semmibe nem ütközik, megteheti. és a szülői igazolásra is megteheti hogy nem fogadja el, hiszen előre kellene szólni papíron(kivéve ha mondjuk az orvos kiírt keddig, de te még szerdán is szarul vagy).


úgyhogy igen, teljesen jogosan kaptad az igazolatlant, az igazolatlan mellé meg szíve joga figyelmeztetőt adni.

2016. nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor csak az én osztályfőnököm ilyen rugalmatlan sz@rházi, mert máshol ez nem probléma. köszi a választ :D
2016. nov. 21. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kaptam már egyes mellé intőt, szóval nem egyedi eset :D
2016. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még jó hogy eltanácsolni nem akarnak mert kaptam egy osztályfőnökit :D nem értem ezeket miért kell duplán büntetni? amúgy nem érdekel az egész mert hidegen hagy, hogy miket írkált be, csak az zavar maga, hogy ilyet tesz. Mert én sose ártottam neki 1 rossz szót nem szóltam, normálisan viselkedem, aktívan részt veszek az ilyen közösségi dolgokon is... csak szimplán úgy érzem hogy belém kötött már csak azért is. Több osztálytársammal is megcsinálta ezt. (20 fő!!) mert a 35 főből 20an nem mentek szombaton.
2016. nov. 21. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

nem kötött bele senkibe, el van tévedve az igazságérzeted. a 20 ember teljesen jogosan kapta meg ezt. vedd tudomásul, ennek ez volt a következménye(ne emlegesd az eltanácsolást, az nem tartozik ide).


minden tettnek van következménye, a tiédnek ez volt. fogadd el..

ha nem érdekelne, nem itt kerestél volna megerősítést a sértett igazságérzetednek ;)

2016. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tényleg nem érdekel miket kaptam, mert lesz@rom, engem ez a nő idegesít mert nem csak ilyen gondok vannak vele, egyszerűen ahol csak tud beleköt az emberbe, semmi empátia nincs benne, azért kérdeztem itt, hátha bele tudtam volna most az egyszer én is kötni, de mivel válaszoltál a kérdésemre, és leírtad hogy jogosan tette, nem kell kioktatni, és jobban tudni azt tőlem, hogy mi az ami érdekel és mi nem. köszi :)
2016. nov. 21. 16:08
 8/9 A kérdező kommentje:
első válaszodra még zöldet adtam, mert korrekt volt, elfogadtam de a második már kicsit kötekvő, így lepontoztalak ha nem gond.
2016. nov. 21. 16:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy pontozol ahogy szeretnél, nem nagyon figyelem :) szimplán a véleményem írtam le.
2016. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!