Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen gyakori az, hogy...

Egyetemen gyakori az, hogy vizsgán olyanokat kérdeznek, ami nincs benne a leadott tananyagban és a tankönyvben?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos ez a most nyolcadikos lányomeknal is előfordult már többször.


A tanár kíváncsi volt, ki mennyire nézett utána a neten a témának... No comment...

2023. jan. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen, van hogy olyanból kell vizsgázni, amit te magadnak kutattál ki. Például olvasott szakcikkek vagy megírt dolgozat megvitatása.
2023. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk elég gyakran volt ilyen. Műszaki egyetemre jártam, ott nem arra kíváncsiak, hogy tudsz-e magolni, hanem hogy érted-e amit tanítanak.

Éppen ezért megtanították a képleteket, összefüggéseket, definíciókat és az alapokat, majd vizsgán nagyon gyakran a mit, miért és hogyan kérdéseket tették fel.

Volt olyan vizsgám, ahol mondta a tanár, hogy egy idén az tárgyon tanult öntészeti módszert mondjak el, mondjam el hogy mire használják és amikor mindennel végeztem, egy egyszerű "miért" kérdést tett fel. Miért pont ezeket az alkatrészeket állítják elő ezzel a módszerrel és miért pont ezzel a módszerrel állítják elő ezeket az adott alkatrészeket.

Tehát igen, egyetemen elég gyakran előfordulhat, hogy nem azt kérdezik, ami szigorúan véve a könyvben volt, hanem azt, amit neked tudni kell.

2023. jan. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Most vagyok a harmadik képzésemen (a másik kettőn diplomát szereztem). Sehol nem találkoztam ilyennel. Vagy az órai anyagban vagy a kötelező irodalomban, de benne volt a szükséges infó. Persze, nálunk is hajtogatták, hogy jaj de magolni kell meg jaj nem volt benne a tananyagban... De, benne volt, korrepetáltam is a tárgyból, milyen érdekes, akivel eleget gyakoroltattam, azt nem érte meglepetés.
2023. jan. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze, lehet, hogy nem egy az egyben az az infó volt benne, hanem részek, amiket kis logikával össze lehet gyúrni, de azért ennyi intelligencia szoruljon már egy egyetemistába.
2023. jan. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Előfordul.

Többnyire azért azt kérdezik vissza, ami szerepel a követelmények között, de olyan vizsgakérdéssel is találkoztam már (turizmusföldrajz), hogy “mekkora volt a vendégforgalom Mucsaröcsögén 2011 februárjában, 2025 vagy 2026 fő?” (Nyilván a tanár se tudta, de hát “fent van a KSH oldalán, meg lehet nézni”)

A jelenlegi szakomon/egyetememen nem volt még olyan vizsgám, amit ne tartottam volna korrektnek.

2023. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is azt tapasztaltam 5 év egyetem alatt, amit a 4-5. válaszoló(k). Olyan nem volt, hogy sehol ne szerepelt volna a számonkért anyag. Az elég gyakori volt, hogy előadáson nem lett részletesen leadva valami, éppen csak megemlítettük, de akkor a kötelező irodalomban volt róla annyi infó, hogy pl. tudtunk róla írni egy esszét. Igaz, olyan volt, amihez hasonlót a 3. válaszoló ír, hogy mondjuk példákat kértek a "való életből", vagy érvelni kellett valami mellett (aminek nyilván nem voltak külön leírva sehol az előnyei és a hátrányai), esetleg különböző témák közötti kapcsolatról kellett beszélni úgy, hogy azok összefüggéseit korábban nem tárgyaltuk... De ha érted az anyagot, akkor tudnod kéne ezekre a kérdésekre a választ. Vagy legalábbis mondani valami félig-meddig értelmeset.

Szóval az előadások anyaga és a kötelező irodalom lefedte a számonkért dolgokat, csak hát néha azt is elég nehéz mind megtanulni. És azért az előfordul, hogy önálló gondolkodásra ösztönöznek a számonkérés során, és nem csak a bemagolt anyagot kell visszamondani.

2023. jan. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Most zárom lassan az 5. félévem, és eddig (lekopogom) egyetlen egy tárgynál volt csak, hogy olyan elméleti kérdéseket kaptunk vizsgán, amik nem szerepeltek az órai anyagban, kötelező irodalomban. A tárgy csak egy valakinek lett 5, egy lánynak, aki 3x ment vizsgára..

Önálló gondolkodásra, problémamegoldásra sarkalló feladatok, kérdések viszont elég gyakoriak, azokat szoktam is szeretni.


Egyik barátnőm ugyanezen az egyetemen tanult, másik karon, ő viszont rendre azt mesélte, hogy inkább olyanokat kértek számon, amit nem adtak le, mint amit igen.

2023. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez a vizsga tele volt olyan kérdésekkel, amik kapcsolódtak az anyaghoz, de konkrétan az anyagban nem voltak benne. Hiába keresem a könyvben vagy a moodle-ra feltöltött ppt-kben, hogy mit is kellett volna oda írni, nincsen benne.

És szinte az egész évfolyam megbukott a vizsgán.

2023. jan. 6. 03:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, mert ha szinte az egész évfolyam megbukott, lehet fellebbezni egy bizonyos százalék felett.
2023. jan. 6. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!