Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak ?

Szerintetek mit csináljak ?

Figyelt kérdés

Aki nem tud segéteni és csak gúnyolódni jött ide az már most mehet is!

Nincs meg a 8osztályom csak 6,de 16 éves vagyok szóval ez eléggé ciki,2 suliból is kirugtak és már nem szeretnék megint új suliba menni.az egyik suliból azért rúgtak ki mert verekedtem pedig K**vára nem én voltam a hibás,én csak magamat védtem,de még rendőrségi ügy is lett belőle mert a srácnak 8napom túlgyógyuló sérülése lett.hála istennek nekem semmi bajom nem lett de rögtön kirúgtak a suliból.a másikbol meg azért mert éreztem hogy pikkel rám a tanár,megkérdem hogy mi baja velem és csak annyit mondott hogy minden.aztan az egyik órán beszélgettem a padtársammal mint amúgy mindenki:) és rám mutatott a vonalzóval és azt mondta hogy itt látható egy tökéletes idióta,én pedig megkérdeztem hogy melyik végén.... másnap mentem suliba és az igazgató azt mondta hogy nem díjazza az ilyen viselkedésű gyerekeket és kirúgtak.szerintetek valahol még van lehetőségem rà hogy le tegyem a 8osztályt ?


2023. jan. 6. 15:46
 1/3 Anonymuspro1 válasza:
Szia , szerintem persze hogy van lehetőséged. És sajnos egyet tudok veled érezni mert már voltam hasonló helyzetbe bár igaz ki nem rugtak de ja. hát én azt ajánlom irat koz be egy suliba kérd magad magán tanulóra és csákó
2023. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem kellene ár itt is kamuzni.

Nem lehet így kirúgni iskolából senkit és főleg nem 16 éves kora előtt.

Bármit is csináltál akkor is fegyelmivel lehet iskolából elküldeni és ha az a körzeti iskola, más iskola meg nem venne át, akkor még így sem.

Volt pár fegyelmi eljárás az iskolánkban, volt olyan diákunk akit nálunk ért az első fegyelmije, majd az új iskolájában a második és így mivel mi vagyunk a körzeti iskola, vissza kellett vegyük. Egészen amíg a harmadik fegyelmijét is ki nem küzdötte magának azzal, hogy fegyvert hozott be az iskolába és hadonászott vele az osztálytársai között. És nem, nem mentség az hogy az csak egy airsoft fegyver, amivel ő próbált védekezni.

te most 2 esetet írtál le, de teljesen bizonyos, hogy ez csak 2 olyan eset volt a nagyon sokból ami elvezetett azon a hosszú folyamaton keresztül oda, hogy most 16 évesen ide írogatsz - már ha igaz. Mert az a 16 éves aki scak 6 osztályt volt képes elvégezni a 16 éve alatt az nem tud ilyen szöveget ilyen összetett mondatokkal megfogalmazni.

Vagyis alapos a gyanúm, hogy kamu az egész kérdés, de tegyük fel hogy valóban egy 16 éves vagy aki csak 6 osztályt végzett el. Akkor jelezném, annak, hogy valaki 16 éves koráig csak a 6. osztályig sikerült eljutnia annak nem az az oka, hogy 2 azaz két esetben nem megfelelően reagálták le egy rossz döntését vagy beszólását a pedagógusai. Az azt jelenti, hogy az illető az ég világon semmit nem volt hajlandó csinálni az iskolában aminek a tanuláshoz, iskolai feladatokhoz köze van, és nyilván az így megmaradt idejében folyamatosan baromságokat művelt unalmában.

Szóval mielőtt folytatnád, kérlek írd le mi a valóság és hagyjuk a kamuzást!

2023. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Jobb később, mint soha. Remélhetőleg neked is tanulságos, hogy jó dolog vagánynak lenni, ha nem esel túlzásba, mert aztán azt veszed észre, hogy egyedül maradtál, akik irigyeltek a vagányságért, mind tanultak és te maradtál egyedül a kellemetlen szituációban. Egy fontos tanács az életre: néha le kell nyelni a békát, legfőképpen, ha a saját érdeked is azt kívánja. Lehet attól vicces, jópofa, menő az ember, de nem érdemes egy két poén vagy vélt igazság miatt kicseszni magaddal. Szedd össze magad és a szüleiddel keress megoldást, hogyan tudnád befejezni a sulit és tovább tanulni. A saját érdekedben húzd meg magad kicsit és arra koncentrálj, ami fontos! Nem másoknak kell bizonyítanod. Magadért tanulj és azért, hogy az lehess, ami szeretnél! Sok sikert és kitartást!
2023. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!