Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pedagógusok miért gondolják,...

A pedagógusok miért gondolják,hogy joguk van önkényesen felülírni a szabályozásokat?

Figyelt kérdés

A lányom iskolájában akadt egy olyan probléma,hogy a pedagógus íratott egy dolgozatot velük.Viszont nem javította ki az iskola pedagógiai programjában szerepelt határidőn belül.

Ilyen esetben a diákoknak joguk van arra,hogy a jegyet opciónak kezeljék, azaz, ha akarják kérik,ha nem, akkor nem írhatja be a pedagógus.


Az a baj,hogy beírta.A lányom viszont felszólalt,hogy ilyen esetben csak választhatóként szabad kezelni az osztályzatot.A pedagógus flegmán elutasította ezt, mire a lányom a bajsza alatt morgott,hogy "rohadék", a tanár meghallotta és kapott érte írásbeli figyelmeztetőt.

Ez esettel kapcsolatban mondtam neki,hogy igaza volt, tényleg rohadék,de nem szabadott volna ezt kimondani.


A lányom alapvetően jó tanuló, 4-es, 5-ös.Viszont volt egy térdműtétje, ami miatt felépülést segítő foglalkoztatásra kellett vinnem, ebből adódóan erre a dolgozatra nem tudott annyira készülni és lerontaná az átlagát.



Szerdán voltam az iskolában beszéltem a pedagógussal.Nagyon terelte a témát, nem érdekelte mi a szabályozás.A végén meg beszólt nekem olyasmit,hogy neveljem meg a lányomat.Elszámoltam magamban tízig és annyiban hagytam, pedig nem sokon múlott,hogy kiosszam, úgy Istenesen.


Hétfőn kaptam időpontot az igazgatóhoz, nem fogom annyiban hagyni az esetet.Ha kell, feljebb viszem a Klikhez.


2023. jan. 12. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Kivéve, ha meg kell nevelni valakit, vagy le kell adni a tananyagot.


Akkor rögtön jön az, hogy nem szólhat bele, nem az ő feladata, nincs benne a tantárgyba, stb.

2023. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

És mitől a "pedagógusok"? Merthogy egy konkrét esetről van szó.

Vagy ha neked van egy h.lye munkatársad, akkor te is automatikusan h.lye vagy?!?

2023. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Lesz ez rosszabb is.

Kinek mit intézett a kormánya.

2023. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Anno általánosban nálunk is volt ilyen, hogy olyan soká javította ki a tanár a dogát, hogy végül nem is láttuk, csak elmondta, miket írt be a naplóba. Mi nem mondtunk erre semmit, max megjegyeztünk ezt a szabályt egymás között. Teljesen igazad van, annyi kivétellel, hogy ez eléggé általánosításnak hangzik a tanárokról. De a kérdés alatti ügyben teljesen neked/nektek a lányoddal van igazatok. Azonban bármennyire is rohadék volt a tanár, a lányodnak ezt nem kellett volna hangosan kimondania.
2023. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, ha a lányod ötösre írta volna a dolgozatot, akkor semmi probléma nem lenne. Akkor egyikőtök sem emlegetné a "határidőt".
2023. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Jesszusom, ezen ennyit vergődni. Igaza van a lányodnak, de mi ebből a tanulság? Felnőtt szitukban előfordul ilyen, hogy igazságtalanul bánik velünk valaki? Elő. Ki kell állni magunkért? Ki. Milyen módon érdemes? Hát nem káromkodással, az fix. A lányod jó tanuló, semmi nem múlik ezen, viszont jó helyzet volt, hogy gyakorolja az ilyeneket. Jól tette, hogy kiállt magáért, de rosszul, hogy káromkodott.

Felnőttként a klik a munkaügyi bíróság lenne, kérdés, érdemes-e oda fordulni energia szempontjából, főleg, ha ezen a "munkahelyen" akar még maradni. Az igazgatóhoz eljut, az bőven elég. Amúgy szerintem a lányod is vétett már iskolai szabály ellen, nincs makulátlan ember.

2023. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Általános szabály az életben, hogy a feljebbvalónak igaza van, akkor is, ha nem. Életszerű példa: ha a főnök nem enged el szabadságra dec végén, inkább kifizetné, kiverheted te a balhét hogy márpedig jogod van szabadságra menni. De garantáltan kapun kívül találod magad nagyon hamar. Az ilyen okoskodó, ebet a karóhoz kötő, "ismerem a jogaimat!" embert nagyon hamar kiutálják mindenhonnan. Nyilván papucsnak sem szabad lenni, de ha a feljebbvaló határozottan kijelentette hogy márpedig ez van, akkor azt a békát le kell nyelni, kész. Te is kiverheted a balhét, de ne lepődj meg, ha kirúgják a lányodat (mert a tanárhoz garantáltan nem nyúlnak, inkább örülnek hogy van), és máshová sem veszik majd fel, mikor az elbeszélgetésen kiderül, miért is lett kicsapva.
2023. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
A szabályok szerint neked van "igazad", bár a lányod nem teljesített jól, és a jegye a teljesítményét tükrözi. De ezen mi múlik? A továbbtanulasa múlik egyetlen jegyen? Kicsit túl van lihegve.
2023. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%
Te jó ég, mit kattogsz ezen. A lányod nem tanult, rosszat írt. Van ilyen. Körbe fog röhögni az igazgató. Csak a lányodnak ártasz, mert nem csak őt könyvelik el neveletlennek, hanem az anyját is kreténnek.
2023. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az igazgatóhoz és neked adnak igazat. Erre a tanár írat egy olyan dolgozatot (jogszerűen) amihez hozzá se fog tudni szagolni a lányod és kap egy egyest.
2023. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!