Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnám jobbá tenni az...

Hogy tudnám jobbá tenni az iskolai napjaimat?

Figyelt kérdés
Olyna gondom van hogy mostanában nagyon nehéz elmennem az iskolába. Nincsenek gondok a jegyeimmel, nem szoktam lógni. Ugy érzem mostanában hogy nincs motivációm elmenni. A hétvége elrepül. Probálok minél többet pihenni. De a hétvége nagy részét így is tanulással töltöm. Hétközben pedig iskola, utána pedig tanulás. Nem tudom hogy tudnám élvezni. Az új osztályomban nincsenek nagyon barátaim lehet ez az oka amiert nincs kedvem menni. Sosem volt problémám barátkozással, mindig volt egy vagy két barátom. De ez valahogy most nem megy. Úgy érzem hogy senki se kíváncsi a személyiségemre. Sokat sírok és a vasárnap esték a legnehezebbek számomra. Probálok az iskolában a tanulásra figyelni de így is bennem van ez az érzés. Az új osztályomba pedig kezdenek kialakulni a baráti társaságok ahol nekem nincs már helyem. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
2023. jan. 22. 19:59
 1/3 anonim válasza:

Esetleg valami sportot elkezdeni ami érdekel. Kikapcsol, új embereket ismersz meg. Vagy ha nem sport, de valamilyen hobbit találni ami boldoggá tesz. Lehet segít ellazulni a suliban is, vagy akár valakivel közös téma lehet.


Készíts egy hosszútávú tervet. Nem tudom hány éves vagy, de 15-16 éves kortól már lehet gondolkozni azon hogy mit akarok majd csinálni felnőttként. Nem kell rágörcsölni ha még nem tudod, de ha van az embernek egy célja az adhat erőt olyan dolgokhoz is amit amúgy utál. Plusz úgy jobban tudatosul hogy a suli csak egy eszköz ami segít fejlődni és elérni a célt.

2023. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami közösségbe bekerülni az iskolában. Ahogy az első írta a sport jó lehet, de ha nem vagy sportos, akkor valami fakultáció, szakkör vagy bármi hasonló és ott legyél nyitott a többiek felé. Ezeken a helyeken mivel hasonló érdeklődésű emberek kerülnek össze, könnyebben alakulnak ki barátságok. Csak adj neki egy kis időt.
2023. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne járj be.
2023. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!