Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A matek a legértelmetlenebb,...

A matek a legértelmetlenebb, legeslegrosszabb "tan"tárgy az egész univerzumban?

Figyelt kérdés
2023. jan. 25. 11:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2023. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Bár sose volt a kedvencem, semmiképp se gondolom feleslegesnek. Én pl. azon csodálkozom el mindig, hogy sokan alap százalékszámítási feladatokat sem tudnak elvégezni. Pedig ez teljesen gyakorlati, nem elvont logaritmus vagy vektorok.

Szóval inkább még inkább rá kéne feküdni a matekra!

2023. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
A matek a legjobb, minden reáltudománynak az az alapja. Fejleszti a gondolkodást.
2023. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Előzőnek teljes mértékben igaza van, amúgy én is utáltam, meg nem is voltam jó belőle, de roppant érdekesnek tartom, hogy nem egy megfogható dolog és mégis minden ezen alapszik.
2023. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy kinek mi a legrosszabb, az mindenkinek más. Nekem semmiképp se a kedvencem, de valaki érti, jó belöle, élvezi.. van ilyen,

meg olyan is, aki a háta közepére kívánja. Értelmetlennek nem nevezném, a túlbonyolítást nem szeretem, meg alapvetöen számolni se nagyon élvezek, de a logika fejlesztése, átlátni összefüggéseket hasznos lehet a késöbbiekben.

2023. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A matematika egyáltalán nem ördögtől való dolog, és kifejezetten hasznos tud lenni a mindennapi életünkben, de ez sok más tantárgyra is igaz.


Az viszont valóban gyakori eset sajnos, hogy a matematikát tanító tanárok többsége nem túl humánus, de még csak nem is reális :) Sok a borzalmas prdagógus a pályán, akiket szívem szerint egy életre eltiltanék attól, hogy gyerekekkel foglalkozzanak.

2023. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

7: Ezzel teljesen egyetértek :) Általánosban nagyon jó volt a matektanárunk. Szerettem és értettem is a matekot. Jók voltak az órák, érdekes példákat mondott, gyakorlati szemléletű volt.

Középiskolában borzalmasak voltak az órák, a tanárt se érdekelte, hogy értünk-e bármit abból, amit magyaráz. Alig gyakoroltunk feladatokat. Mindig az elméletre, a szövegre volt rákattanva.

2023. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egyik oldalról a mindennapi életben is szükséged van alap matekra:

-kiszámolni mennyi liszt kell a fél adag sütibe

-kiszámolni mennyi festék kell a szobád kifestéséhez

-kiszámolni hova fektesd a pénzed/hol vegyél fel hitelt


Csak hogy pár példát említsek.


Ha meg magasabb szinten műveled az ajtókat nyit egy csomó olyan szakmához, amivel átlagon felül kereshetsz.

2023. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

A matek ahhoz, kell hogy:

-A boltban ki tudd számolni, hogy ha 1000 forintod van, mit tudsz megvenni

-Ki tudd számolni hogy ha 180,000 a rezsi összesen, 50 ezret költesz havonta kajára, 20 ezret gyógyszerekre és 320 ezret keresel, akkor melyik mosógépet tudod megvenni anélkül hogy következő fizetésig éhezni kellene

-Ki tudd kalkulálni hogy ha a gyereked 4x5 méteres szobáját szeretnél laminálttal lefedni, és egy laninált "deszka" 20x 40 cm, akkor hányat kell venni

-Meg tudd nézni hogy ha x gázt használsz el mikor 18 fokra fűtöd a lakást ami y-nal több mint amit megengedhetsz magadnak, akkor mennyivel kell kevesebbet fűteni hogy kijöjj anyagilag

-Hogy értelmezni tudj egy grafikont, szóljon az akármiről, ne csak nézz rá bambán hogy ez mi, ne tudjanak ilyennel megvezetni a vállalatok és a politikusok

-Ki tudd számolni hogy ha Csöpike naponta 5 marék száraz tápot eszik ami kb 100g, és a tápos zacskóban csak 300g maradt, akkor kibírja-e Csöpike a 4 napos hosszú hétvégét, vagy el kell menni tápot venni előtte


És ezek csak hétköznapi példák, amikkel mindenki találkozik élete során, a komolyabb tudományokról még egy szót sem szóltam. Egyéb kérdés?

2023. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!