Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki évet ismételt, miért...

Aki évet ismételt, miért bukott meg a tantárgyból vagy a tantárgyakból? Mikor kezdte sejteni, hogy évet fog ismételni? Otthon hogyan fogadták? Milyen volt az új osztály? Esetleg iskolát váltott?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most csak a magyar sulikról írok.


1.


Általános elsőben bukott egy lány. Én általános elsőben fel se fogtam hogy mi van körülöttem, csak szoktam az új környezetet, meg csináltam amit kellett, szóval nem láttam külső szemlélőként, hogy ki hogyan áll.


Az ofő mondta évzárónál, hogy xy-nak sajnos nem sikerült matekból eljutnia arra a szintre, hogy velünk mehessen másodikba.


Nem volt nagy tragédia, az új osztályában lettek barátai és szinte el is felejtette, hogy létezünk, az udvaron se jött oda hozzánk, tehát teljesen beilleszkedett az új helyre.


2.


Egyik barátnőm a gimiben bukott, róla tudok részletesebben is írni.


5 osztályos gimibe ment és a 0. kb a se.ggvakarásról szólt. A nyelvet kellett tanulniuk meg átismételték a gimi 5.-8. osztályos anyagát más tárgyakból, nagyon alap tárgyaik voltak, így pl töri, kémia, fizika, stb nem volt.


Jött az 1. osztály és ő hozzászokott, hogy csak kis energiabefektetéssel jók a jegyei, szóval így kezdett neki.


Aztán 2 hónap múlva látta, hogy bele kéne húznia, akkor szóltak a szülőknek is, de nehezen állt át, a kemény munkaval is csak ketteseket szerzett, plusz nagyon sok tárgyból lemaradt, nagyon sok fele kellett figyelnie, meg voltak szigorú tanárai is akik magasra tették a mércét, meg azért egy kemény suli is volt.


Félévre meg is bukott sok tárgyból.


Azért az tényleg nem mindegy, hogy 1-2 tárgyból kell összeszedned magad vagy kvázi az összesből.


A második félévben magántanár foglalkozott vele, sokat javult, de csodát még így sem tehettek.


Azért még igyekezett, hogy 3 bukásra csökkentse a tárgyakat, mert akkor még pótvizsgázhatott volna, de nem jött össze és annyiból bukott, hogy pótvizsgára sem mehetett.


Valahol május végére már tudták, hogy nem jött össze és hogy évet fog ismételni, szóval semmi cirkusz nem volt belőle.


Persze egy kicsit sírt bizonyítványosztásnál, de ez érthető.


Átiratták egy másik suliba, hozzánk.


Sokáig azt se tudtuk hogy megbukott, mert mindenki új volt, azt hittük ő is 8.-ból jön, ő mesélte el később, hogy ő idősebb.


Itt tiszta lappal kezdte velünk és elég jól tanult. A mienk elég könnyű suli volt, persze nem gyp, de azért nem is egy elitsuli szintje.


20 évesen kezdte a 12-et velünk, közben betöltötte a 21-et érettségi alatt.


Utána ment tovább egyetemre.

2022. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, az első ilyen szóróév. Nálunk általános elsőben egy fiú és egy lány bukott. A lány okát nem tudom, a fiút ismertem már az oviból, meg a mi utcákban lakott, csak a másik oldalon. Nos, nem ő volt a legélesebb kés a fiókban, tetézve beszédhibával, és gyanúsan valamilyen disszel. Emellé sosem csinált házit. (Elsőben olyan volt a napirend, hogy négy tanóra, ebéd után meg napközi. Masodiktól iskolaotthon, vagyis délután is voltak órák.) Szóval őt csak simán nem érdekelte az iskola.


Középsuliban két srác és egy lány bukott ki. Azt tudni kell, hogy nagyon szigorú, bogaras történelemtanárunk volt, aki csak a saját szavait szerette visszahallani. Nagyon részletesen tanultunk, az utolsó apró betűs szöveg is belekerült a dolgozatba. Azt tudom, hogy az egyik srác ezen hasalt el. A lány meg szimplán sokat hiányzott.

2022. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pfu, én elég jó gimibe jártam, benne volt az országos listában az első 10ben mindig (nem írom ki a nevet mert még a végén felismeri akiről irtam) nálunk volt egy lány aki tok jól tanult, 4-5 volt mindig mindenből (bar az osztályunkbol mindenki) aztán 11.be egy 2 hónapot hiányzott mert műteni kellett a terdet és utána nem tudott raallni, utána nem szedte össze magát decemberben mikor visszajott és evvegen 2 tantárgybol is megbukott (matek, angol) de a potvizsgan atment, nagy jo indulattal
2022. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!