Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, ti felháborodnátok,...

Diákok, ti felháborodnátok, ha ezt tenné a tanár, vagy jogosnak tartanátok?

Figyelt kérdés
Az adott feladatnál a kérdés után oda volt írva, hogy mondatokban kell válaszolni. Te ezt figyelmen kívül hagytad, és címszavakban/vázlatosan válaszoltál. Elfogadod, ha az adott feladatra 0 pontot kapsz? A válaszod tükröz valamennyi tudást, de a kérdésre csak akkor tudsz korrekten válaszolni, ha kifejted, mondatba illeszted. Elfogadod, hogy részpontot sem kapsz? (Tanár indoka: ő nem fogja találgatni, hogy te mire akartál kilyukadni. A válaszból nem derül ki, hogy érted-e.)

2023. jan. 29. 15:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%
Tipikus. Begyepesedett magyar oktatási rendszer… Nem a tudás számít, meg az, hogy mit tudsz, hanem, hogy hol lehet beléd kötni.
2023. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem örülnék neki, de kénytelen lennék elfogadni. Legközelebb meg pontosan elolvasnám, hogy mi is a feladat.
2023. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Elfogadnám. Ennél kevesebbért is basztak meg, teljesen jogosan. Én már végzett egyetemista vagyok, a munkám során is csomó olyan helyzet van, ahol nem érdekel senkit, hogy tudom-e a kulcsszavakat, amíg nem tudom tartani a formai követelményeket. A való életben sem lehet eljátszani mindenhol, mindig a "körülbelül tudom" kártyát.


Ráadásul nálunk például államvizsgán pont ilyen miatt buktattak. Architektúrákból kellett felelni, azok fejlődéséből egész konkrétan. Teljesen mindegy volt, hogy felsoroltad tételesen, hogy mi változott az adott családban az évek során. Meg kellett indokolni, hogy miért az és miért úgy, miért rekedt meg az egyik tulajdonság fejlődése, miért lett cél egy másik... Ha nem tudod, nyilvánvalóan hiányzik az ok-okozat. Az meg senkit sem érdekelt, hogy mire gondolt a költő, ez nem verselemzés, ez műszaki informatika, ahogy az oktatónk fogalmazott.

2023. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
A szövegértéstés nulla az milyen tudást takar?
2023. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Sok diák sajnos nem képes felmérni, hogy miért fontos valami adott esetben.


Például engem is értek olyan vádak, hogy egy rosszul húzott vonal miatt hagytam megbuknk valakit, pedig tudta, mekkora szemét alak vagyok (egyetemen tanítottam).

Na jó, de ha az az egy vonal azt eredményezte, hogy az illető ÉS kapu helyett VAGY kaput rajzolt és eszerint is számolt, mi a jó édes anyámra adjak pontot? :D


Ahhoz tudás is kell, hogy az ember reálisan felmérje, miben lehet rugalmas és miben nem.

2023. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Én elfogadnám. Itt az oldal is tele van olyan válaszolgatókkal, akik el se olvassák normálisan se a kérdést, se a válaszokat, csak nyomatják a vakvilágba az (így) értelmetlen mondanivalójukat. Ők se tanulták meg az iskolában, te lehet így most kivétel leszel.
2023. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Elfogadnám, mert teljesen jogos. Nem oldottad meg a feladatot.


Tegyük fel, egy étteremben mondod, hogy kérsz egy desszertet, legyen mondjuk somlói galuska.

Erre kihoznak neked egy desszertet, ami gesztenyepüré. Desszert volt. Kvára nem az, amit kértél.

Elfogadnád és kifizetnéd?

2023. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
6, én a tanár vagyok a történetben. Most javítok, azért kérdezem, mekkora reklamáció számíthatok.
2023. jan. 29. 18:04
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
Nem háborodnék fel, mert képben vagyok, milyen felesleges dolgok ezek, és nem nagyon fognak változni. De felnőttként viccesnek találom, mert beküldhetek egy adóbevallást 100x hasonló semmiség hibákkal (nyilván nem adócsalásra gondolok, hanem hasonló félrenézésekre), és senki nem fog kirúgni vagy lecsukni. Csak szólnak, hogy javítsam ki. Úgy érzem, az ilyen szőrszálhasogatások stresszes felnőtteket eredményeznek, és egy olyan világra készítenek fel, ami nem létezik.
2023. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

"Tegyük fel, egy étteremben mondod, hogy kérsz egy desszertet, legyen mondjuk somlói galuska.


Erre kihoznak neked egy desszertet, ami gesztenyepüré. Desszert volt. Kvára nem az, amit kértél.


Elfogadnád és kifizetnéd?"


Nem, de a pincért sem fogják kirúgni vagy elvenni az aznapi bérét emiatt. Szólsz, és kihozza helyesen a rendelést.

2023. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!