Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha a tanárom meg...

Mit tegyek ha a tanárom meg akar téríteni?

Figyelt kérdés

Van egy magyar tanárom aki mélyen vallásos. Én ateista vagyok. Nem hiszek semmilyen istenben. Ő viszont azt akarta h higgyek istenben de én nem akarok hinni.



Volt egy nehezebb időszakom amikor sikerült megtérítenie és elhieteni velem minden butaságot. Ez volt kb egy hónap (november)

Aztán december elején észbe kaptam. Ezt részben egy másik tanáromnak köszönhetem.


Mostanában, mivel ugye visszatértem az ateista világnézethez ezért folyton próbál megtéríteni. Nem csak engem az egész osztályt. Majdnem minden órán az ő vallásos hülyeségeit hallgatja az egész osztály. Heti 6 órába tanít:(


Az iskola nem keresztény suli. Állami suli.


Mit csináljak ezzel? Hogy rázzam le magamról? Hogy értessem meg vele udvariasan hogy én ebből nem kérek?



2023. jan. 25. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Ajánld a figyelmébe ezt:


Btk. 215. § A lelkiismereti és vallásszabadság megsértése

Btk. 222. § Zaklatás


Az első csak akkor áll meg, ha bármilyen fenyegetést is tesz a szövegébe (pl. rosszabb jegy év végén, ha nem tértek meg, stb.)

de a másodikat a leírásod alapján kimeríti.

2023. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg hogy te is hiszel, de te tündékben és orkokban, mitől hihetőbb a biblia a gyűrűk uránál?
2023. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

Egyik fületeken be, a másikon ki. Nem kell odafigyelni. A diákok úgyis a mobiljukba vannak mélyedve egész órán, hát ilyen térítésre jogosan nem figyeltek oda. Nem kell vele vitatkozni. Lehet szólni az igazgatónak is, ami vagy bejön, vagy nem.

Mit tanít még a magyaron kívül?

2023. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az egyik osztálytársam ilyen. Ő is nagyon meg akart téríteni, aztán elkezdtem kínos kérdéseket feltenni neki (ha csak Ádám és Éva volt hogyan lett a többi ember? Mikor éltek a dínók? Hol van a Mennyország? Hol van a Paradicsom? Mikor megkeresztelnek és lemossák rólam a Főbűnt miért nem kerülök vissza a Paradicsomba? Mikor jön az Antikrisztus? stb) és abbahagyta :DD
2023. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szard le és majd megunja
2023. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

#7 inkább fogadom el azt, hogy két ember szereti egymást, mint hogy vakon higgyek valamiben aminek a létezését egy könyvön kívül semmi nem bizonyítja.


Feljebb írták a Gyűrűk Urát, pont itt van mellettem a trilógia. Mit szólnál hozzá, ha elkezdenék prédikálni neked az elfekről, az orkokról meg a hobbitokról heti 6x45 percben úgy, hogy az lenne a dolgom, hogy ettől teljesen független dolgokat tanítsak neked? Nem hiszem, hogy örülnél neki.


A félreértések elkerülése érdekében: Nem mondom, hogy nincs Isten, de azt se, hogy van. Olvastam a Bibliát, 9 évig jártam hittanra, havonta egyszer minimum el szoktam menni misére, tudom miről beszélek. Engem nem sikerült meggyőzni. Ha legalább Isten nevét tudnánk, de még azt se :D

2023. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

#9 Én nem szeretem a gyerekeket. Amíg kicsik addig cukik, de 2-3 éves korukra már idegesítőek (bocsi minden gyereknek, én is idegesítő voltam kicsinek - és ha úgy vesszük most is az vagyok)


És nem azzal van a probléma, hogy egyszer mesél a Bibliáról, én is szerettem hittanon hallgatni a történeteket. Azzal van a probléma, hogy heti 6x45 percben teszi ezt, és gondolom az anyaggal (ami az érettségihez elengedhetetlen) nem haladnak. De ha szeretnéd felhozok a LoTR helyett más példát, mi lenne, ha lenne egy muszlim tanárod aki érettségi tételt tanít, és a tananyag helyett Allah-ról beszélne minden órán?


Persze ha ragaszkodsz hozzá ecsetelhetem a Gyűrűk ura tudásomat (ami nem valami sok, ha a Star Wars-ról kérdezel órákig tudok mesélni). De nem ez a lényeg. Csak példa volt. :D

2023. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
5%
Keresztény országunk van, nem muszlim. Nem 3% pedo buzogány által iranyított.
2023. jan. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
#8 Pici szívem, mindenre odafigyelsz, csak a lényegre nem. Nem számít, hogy Gyűrűk Ura fanatisták, Jehova tanúi, Muszlimok, laposföld hívők vagy a négylábú csirkéknek papírsárkányt áldozó cuki pici cicák akarnak megtéríteni, örülnél neki, ha heti 27 órában az unalmas papolásukat kéne hallgatnod arról, hogy miért kell abban hinned amiben ők? Nem. És ez a lényeg.
2023. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
Ezt képzeled pubi?
2023. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!