Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felétek is teljesen hétköznapi...

Felétek is teljesen hétköznapi volt ha a tanár megvert, megalázott az iskolában? 30+ korosztály

Figyelt kérdés

Pont ma gondolkodtam azon, hogy általánosban annak idején mennyi kretén tanár volt. Engem szerencsére annyiszor nem ütöttek, de azért volt 1-2 pofon. A gyengéket viszont azonnal kiszúrták, ők hamar sírtak és ezért rendszeresen, szó szerint elverték a tanárok, legalábbis az az 1-2 akinek ennyi volt a nevelési eszköztára.

Megalázásban még profibbak voltak. Nekem személy szerint volt a felső testemen egy esztétikai probléma (azóta műtve lett) és amikor ezt megtudta az ofőm, rákényszerített, hogy mutassam meg az osztálynak.. De a csórók pl rendszeresen áldozatul estek a szadista pedagógusoknak. Emlékszem, folyton megkapták az egész osztály előtt, hogy miért ilyen szegényes a felszerelésük, aztán szerencsétlenek hol tehettek róla, hogy anyja-apja elitta a tanszer árát?


És ami a legfurább, hogy ezekből soha nem lett semmi. Nem jöttek vérben forgó szemű anyukák, sem fenyegetőző apukák, ez volt a "normális", de miért? Miért tűrték ezt akkoriban?

Hozzáteszem, nem valami borsodi lepratelepen laktam ahol ez az átlag, hanem jól szituált közegben, fejlett régióban. És mégis.

Nektek is vannak ilyen történeteitek?



2023. ápr. 12. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt szivatós tanárom, de egyáltalán nem ez volt a gyakori, olyan pedig nem volt, aki testi fenyítést is alkalmazott volna.
2023. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Engem az iskola társaim bántottak inkább :d így mindennap kb..de már mindegy el felejtettem..de utaltam az általánost a gimibe volt az igazi 30f
2023. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hol a francban laktál, én egy borsodi faluban (te talán lepratelepnek neveznéd), ott nem voltak ilyenek.
2023. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Volt pofozós tanárunk.
2023. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Engem sem pofoztak, nem ütöttek. De voltak ilyen tanáraink általánosban. Csak akkor alkalmazták, ha úgy látták, másképp nem érnek célt. Pofon, fejreütés, krétával dobálás. Érdekes, nekünk sem jutott eszünkbe visszaütni vagy visszadobálni. Átlag kisvárosban történt mindez a 90-es évek elején. Így utólag sem botránkoztunk nagyon rajta.
2023. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Az agressziv felnott tanítja az agressziot a gyerekeknek eleve.aki verekedős, azt otthon verik. Ez tény.
2023. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

30 vagyok. Nálunk nem volt teati fenyítés, max olyanra emlékszem vissza hogy néha repült 1-1 kulccsomó de azonkívül semmi.

Nálunk inkább röpdogával, fekete ponttal, feleltetéssel fegyelmeztek a tanárok.

Te hova jártál, mert ez nagyon brutális amit írsz.

2023. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:
86%
32 vagyok, verés nálunk már nem volt, alázás az viszont bőven. Gimiben pl. nem volt matekóra anélkül, hogy valaki ne kapott volna félórás alázást a táblánál, aminek semmi köze nem volt a megoldott feladathoz. Általánosban tesin ment ez.
2023. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen
2023. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
69%

anno egy egy pofon sőt hátulról tarkón b****s simán előfordult. 80-as évek vége általános Bp.


De olyan is volt, hogy a tanán hátulról fejbe b**ot egy diákot, az meg azt hitte egy másik diák volt és hátra se fordulva a lábával hátra kirúgott mint egy ló, és keményen a padlóra küldte a "derék" tanerőt.

Ma ebből netes hírözön lenne, anno ebből kb semmi se lett.

2023. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!