Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha ilyen egy...

Mit csináljak, ha ilyen egy osztálytársam?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok. Az idei tanévre átjött az én osztályomba egy évfolyamtársam. Egy tanszakra járunk, így vannak közös óráink. Alapból barátságosnak találtam, de hamar kiderült, hogy valami nem stimmel vele.

Azóta ez az egész megváltozott.

A csaj konkrétan rám van kattanva, követ mindenhova. Az osztályból nem szereti senki se.

Ez a lány nagyon furcsa is szerintem, mert például.. Ma dupla irodalmunk volt, és a füzetébe 3 oldalon keresztül 1 mondatot írt le, ami ez volt: az enciklopédiája fejlődik.

És olyan, mintha lennének ilyen kényszeres dolgai, de nem biztos. A lényeg az, hogy azt hiszi, hogy mi ketten hirtelen milyen jó barinők lettünk, és velem akar lenni mindenhol. Komolyan, még a mosdóba se tudok úgy elmenni, hogy ne kövessen úgy, hogy szóltam is neki, hogy ez nekem nem tetszik.

Ma is az volt, hogy lyukas órámban elmentem enni. De ezelőtt odaugrott elém a folyosón, hogy mit csinálok meg minden, és hogy ő most velem lesz..

Elmentem onnan.

Erre ma délután rám ír, hogy milyen hamar elszaladtam előle, meg hogy biztos azért mentem el, hogy "életem szerelmével" beszélhessek.. amikor barátomnak végig órája volt, nem is beszéltünk.

Nekem ez így nagyon nem tetszik, és meg szeretném állítani, hogy így viselkedjen velem.

Nem szeretném megbántani sem.

Szerintetek mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel? Mit tudnék mondani neki?


2023. ápr. 25. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

" szóltam is neki, hogy ez nekem nem tetszik."


Na és erre mit felelt?

2023. ápr. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már többször is szóltam neki, de nem érti meg amit mondok
2023. ápr. 26. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én voltam a barátnőd cipőjében és az a gond, hogy velem is ugyanez volt, mert ilyenkor az agy nagyon elferdíti a dolgokat, ezért veszi úgy, hogy poénkodsz ha szólsz, hogy nem előle menekülsz, etc.


Sőt, velem azt tette az illető, hogy leült és elmondta, hogy átléptem egy határt és most betelt a pohár, elég voltam és én ezek után folyton a nyakára jártam a bocsánatáért esedezve, kb a függője voltam, hogy megbocsásson, ami mindenkit megrémített, közben ő meg csak annyit akart, hogy hagyjam békén.


Ezért nem érdemes bármit is tenned neked. Az a gond, hogy ha mást vonsz be, más beszélne vele, akkor az lenne benne, hogy biztos hazudik, miért nem te mondtad neki, ha te beszélnél vele, akkor meg vagy átformálná az agyában és kitalálná, hogy mivel így néztél vagy úgy hangsúlyoztál, ezért nem gondoltad komolyan vagy pont, hogy a batátságotokat próbálná menteni.

2023. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!