Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az miért igazságos, hogy a...

Az miért igazságos, hogy a gyengébb iskolákban segítenek a diákoknak érettségin?

Figyelt kérdés
Itt is olvastam ezt többször, illetve személyesen is nevetve mesélik sokan, hogy gyengébb középiskolába jártak és segítettek nekik érettségin.

2023. júl. 11. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem rég érettségiztem, nem túl erős gimiben, estin. Nem volt senkinek segítség. Én voltam anno osztályozó vizsgán is, ott sem volt segítség, bukás is volt.
2023. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
2 esetben szoktak segíteni, az egyik, amikor vizsgadrukkos a diák, de látszik, hogy tudja, a másik eset, amikor nem akarnak buktatni, mert nem éri meg a pótvizsgára felkészítés és a pótvizsgáztatás.
2023. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#13: Atya ég... Na ez baromi igazságos a tisztességesen érettségizőkkel szemben.
2023. júl. 11. 17:46
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan már, nem tudom minek rugózni ezen? Aki egyetemre akar menni, az keressen erős iskolát és ne vegye igénybe a segítséget, nem kötelező.

Ha nem mész egyetemre akkor meg csak az számít hogy meglegyen az a nyamvadt papír, mert bizonyos helyeken már a takarítónőtől is elvárják az érettségit, nincs is értelme szigorítani, ha ennyire alap elvárás, totál feleslegesen. Mivel "mindenhez is kell", ezért teljesen leértékelődött. De a magyar szemétdombon ha más nem is, de a sznobizmus az aztán piszkosul megy a nagy semmire!

2023. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Aki tud gyenge, segítőkész sulit Békés megyében, privátban jelezze 🙏

Két éves esti gimi érdekel, első évem sikeresen megvan.

2023. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Át lehet rugdosni, de ha felső suliba bekerül, akkor kibukik.

Emiatt panaszkodnak a főiskolai, egyetemi tanárok, hogy félanalfabéták kerülnek be felsőfokra.

2023. júl. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
A magyar oktatás borzalmas, rosszul tanítanak, ezer éves módszerekkel, viszont túl sok a lexikális, felesleges töltelék anyag. Ha ebben a lepusztult, túlterhelt, összességében szar rendszerben mindenki becsületes akarna lenni, akkor kb 90% kibukna. És az jó lenne?? Ilyen sznob világban, mikor a legkevésbé emberi munkához érettségi kell, de már diplomából sem mindegy, milyened van, mert könnyen lefitymálhatnakhogy pfeh, az csak büfé szak. Na, ide jutott ez a balfasz nép a nagy ostoba elvárásokkal, a szakmunkások lenézésével. Egyenes és jogos következmény, ami most van! Tessék most már lenyelni.
2023. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Kérdező, te nem jársz rosszabbul amiatt, mert Gyurikát átrugdossák a szóbeliken és lesz egy 25-40%-os érettségije. Nyilván egy gyenge iskolában sokkal nehezebb jó érettségit összehozni.

Akinek a továbbtanulás miatt kell 400+ pont, annak tanulnia kell. Az erős gimikben eleve hozzá vannak szokva a magasabb követelményekhez, jó esetben az érettségire is rendesen fel vannak készítve, számít nekik a pont, míg egy gyenge suliban örülnek, hogy megvan a kettes és átmennek mindenből az érettségin...

Ami neked hátrány lehet, az az évvégi jegy, hiszen ami egy gyenge suliban ötös, az az erősben nagy eséllyel kettesnek-hármasnak felel meg.

2023. júl. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az érettségi elnök sok mindent nem lát. Nekem volt olyan tanárom aki az írásbeli betekintésnél kijavíttatott velem sok mindent, hogy plusz pontokat adhasson. A szóbelin meg nem tudott angolul a vizsgaelnök így mondhattam amit akarok maximális pontot kaptam.
2023. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

#19


Hogy bírták ki röhögés nélkül a többiek?

2023. júl. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!