Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az miért igazságos, hogy a...

Az miért igazságos, hogy a gyengébb iskolákban segítenek a diákoknak érettségin?

Figyelt kérdés
Itt is olvastam ezt többször, illetve személyesen is nevetve mesélik sokan, hogy gyengébb középiskolába jártak és segítettek nekik érettségin.

2023. júl. 11. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Épp most mesélte barátnőm, hogy a mindenből ötös, reál szakra készülő, de egy késés miatt a nyelvtanon lefagyó gyerekét átrugdosták egy kifejezetten erős gimiben.
2023. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy segítenek érettségin? Én jó gimnáziumba jártam, de amikor ideges voltam, kiment az elnök, mert gondolta, akkor kevésbé izgulok. Ez segítségnek számít?
2023. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Psycho ***** válasza:
100%

Tanártól hallottam, hogy ki volt adva nekik utasításba, hogy nem szabad megbuktatni senkit, mert ha visszamarad az illető, nem tudják hogyan megoldani az osztályokat (kb. 7 évvel ezelőtt mesélte, hadd ne emlékezzek a részletekre).


Meg hát persze javítani kell a statisztikát. Egy másodpercig sem volnék meglepve, ha az állami támogatás mértéke függne attól, hány gyerek bukik meg az iskolában.


Erősebb helyeken tehát ilyen trükkökre nincs szükség. Gyengébb helyeken meg "ügyeskedni" kell.

Tömegesen találkoztam olyanokkal (főleg keleten), akiknek nem érettségijük van, hanem "éreccségijük", meg "éretségijük"... (igen, ezt ők maguk, így írták le a papírra az iskolai végzettség rovatba).

2023. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#2: Nem így gondoltam, hanem konkrétan megmondják a megoldást vagy nyíltan engedik a puskázást.
2023. júl. 11. 14:52
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

#4: ezt én el nem tudom képelni. Egy rakás tanárnak kellene összedolgoznia, ráadásul az érettségi elnöknek is szemet kellene húnynia felette.

Dolgoztam olyan iskolában, ahol nagyon féltek a bukástól, de ilyen nem volt, sajnos el kellett fogadni, hogy sokakat még szóbelin sem tudják átrugdosni.

2023. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én (sajnos) erős gimibe jártam, amit bánok utólag. Rengeteget tanultunk, de pl magyarból senkinek nem adtak ötöst, mert senki nem ütötte meg azt a szintet a tanár szerint.

Gyengébb gimibe jàró ismerőseim meg nevetve ötöst kaptak, mert nem volt elvárás, illetve az írásbeli érettségin simán csalhattak. Ha felvételizel nem érdekel senkit hogy szedted össze azt a pontot/jegyet. Ő lesz előnyben.


#3: Így már értem.

2023. júl. 11. 14:55
 7/20 A kérdező kommentje:

#5: "Pedig az én iskolámban egy vicc volt az érettségi, a tanárok engedtek hogy másoljunk egymásról(illetve a többiek rólam) …


Megdöbbentő volt"


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__1232245..

2023. júl. 11. 14:57
 8/20 anonim ***** válasza:

"#3: Így már értem."

. Mit értesz? Érettségiről kérdeztél, erre a hármas leírja azt, hogy év végén nem buktattak. Az tök más helyzet: ha érettségin bukik az ember, nem ismétli meg a 12. évet.


És semmi köze az állami támogatásnak a bukásokhoz.

2023. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
#7: és ott hol írja, hogy ez egy gyengébb iskola volt?
2023. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9: Kezdődik a szokásos kötekedés :D Már hiányzott volna ha nincs.


Sehol nem írta. Én a saját életemben láttam ilyet amit írtam. Nem tudom mi nem érthető ezen. Attól mert felháborodsz, vagy nem akarod elfogadni, sajnos ez létező jelenség. Ja és arról ne is beszéljünk, ahol felnőttek, mármint már dolgozó emberek érettségiznek. Tollcserével csalás stb...

Tudom tudom, nem igaz :)

2023. júl. 11. 15:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!