Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolaváltásra kifogások?

Iskolaváltásra kifogások?

Figyelt kérdés

Többször váltottam sulit általánosban ,az 1.suliban a tanárok nem voltak éppen a legjobbak ,meg elegem lett (jo idiota voltam,de így legalább megismerhettem a 3. sulimat ,ami azért jó volt) ,a 2.ban szószerint kiutáltak ,baszogattak folyamatosan ,tanárok semmit sem tettek . Ott csak a 7-et jártam végig. Azóta vagyok úgymond ilyen "kattant" ,amit az önértékelésem bán,azóta nem találom a helyem. 8ban jártam egy suliba ,amihez gimi is tartozott,,azt viszonylag szerettem ,de eljöttem ,mert technikumba mentem . De ,megfordult a fejembe ,hogy visszakarok menni ,vagy váltani egy másik technikumi szakra. Nem tetszik annyira a suli,meg talán az osztály sem. Terjedhetnek rólam dolgok ,mert aki 7ben baszogatott, most osztálytársam. Nem tuti,de azért vannak rá jelek. De nem is csak ezért fordult meg a fejemben. Hanem a szak miatt is talán. És ha ezt meglépném bármi miatt is ,akkor attól félek ,hogy tényleg végleg "vége az életemnek" ,ha ez kitudódik (ahogy ez már többször előfordult),akkor el leszek könyvelve mindennek is ,én leszek majd az ,aki az iskoláit gyakrabban váltogatja ,mint az akármilyeit pl. fehérnemű (egyébként ezt én találtam ki ,csak előre beszólok magamnak:(

). Meg egyébként is ,ha kitudódik,hogy jártam ide is ,meg oda is ,akkor mit mondjak? Az igazat? Hogy én legyek az akinek semmi nem felelt meg ,pedig valójában vele van a baj? Ebben egyébként van igazság ,tuti bennem is van hiba. És attól félek ezek alapján ítélnek meg az emberek. Az új osztályban is ezt érzem ,már ha tudják ,mert úgy viselkednek,úgy néznek rám páran,mintha véres rongy lennék. Anyu szerint féltékenyek. Lehet. De kizárt ,én rajtam nincs mit féltekenykedni,nem vagyok az a szép ,okos ,kellő típus. Egyébként el tudnám viselni ezt,csak nem feltétlen akarom (6 évig ),de én az a típus vagyok ,mint látszik, hogy ha valami nem tetszik ,akkor lépek. Csak hát ez így iskolák között nem divat/senki nem csinál ilyeneket. Csak rühellném ,és nem akarom. De most a lényegre visszatérve ,mit mondanék,ha másik technikumot választanék/visszamennék? Komolyan az igazat? Az mennyire gáz! Vagy találjak ki hülyeségeket ,költözés ,stb. Egyébként utolso sulimból nem akartam eljönni ,csak szuleim szakmát szeretnének nekem. Ami nem rossz ötlet. Félelmem, hogy terjednek rólam a pletykák össze vissza ,sose voltak barátaim,és szerintem nem is lesznek. Pedig vágyom társaságra ,nagyon is. Csak elzárkozott vagyok ,valaki szerint nagyképűnek tűnök,pedig életembe eszembe sem jutott ilyen mindig alábecsülöm magam ,mindenki alá sorolom magam. Csak ezek szerint, baromi zárkózott vagyok. Meg azt látom, hogy másnak elsőre összejött minden ,új haverok ,jó suli ,én meg hozom a formám ,és olyan osztálytársakat fogtam ki ,akik soha nem járnak sehova ,meg nem azok a belevalók. És ez baromira zavar. Bár ez nem ok a váltásra ,ez így mellékes. Őszintén szólva fogalamam sincs. De a lényeg ,ha meglépném,mit kéne mondanom ,hogy ne tűnjek teljesen fogyatékos/ADHD-nak?Már ha valaki itt annak ,az mondjuk kellemetlen :]



2023. szept. 25. 23:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg azt hinnék az emberek menekülök mindenhonnan,de eltudnám viselni, ha valami szar,csak nem akarom ,és ez rosszuk jön ki.
2023. szept. 25. 23:32
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Nem olvastam el, de most lett elegem. Eddig, nem tartottam a régi ismerősökkel a kapcsolatot, nem is terveztem, aztán minden olyan személy megtalál, akik hátráltatják a másikat az életében. Lehetett egy tanár börtönben, mert “megvert” egy diákot, aztán itt kommentel ő is, hogy mennyire tehetségtelen a volt diákja. Ki akar híres lenni, másik ember személyében???
2023. szept. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben - ha erre lehetőségem nyílna - visszamennék abba az intézménybe, amit szerettem. Ha nehezen találod meg a neked megfelelő közeget, de ott sikerült, akkor lehet az a te helyed, ha jól értem, ezt is szeretnéd, a technikum nem áll hozzád annyira közel. A szüleid mit szólnának ehhez?


Milyen indokkal "köszönj el"? Ha nem szereted a mostani osztálytársaidat, akkor nem kell feltétlenül az orrukra kötni, hogy elmész-el akarsz menni, ha sikerül vissza- vagy átiratkoznod, sikerül, ha nem, nem. Ha pedig valamit esetleg mégis mondani kell, megmondhatod, hogy úgy érzed, itt nem találtad meg a helyed. Nem kell belemenni a részletekbe, hogy mennyi helyen voltál eddig, és hol volt jó, elég annyit mondani, hogy itt nem jó.

2023. szept. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De tudják rólam páran ,és biztos azok is akiknek ,csak úgy mondták. És ezért is tartok ettől. Egyik szülőm nem örülne, ha gimibe járnék , szerintem ki is dobna otthonról. Ő mondta inkább a technikumot ,ami kéttannyelvű ,és a végén kapok C1 nyelvvizsgát, szakmát. Másik szerint döntsem el végre és érezzem jól magam, bár szerinte ez is jó .
2023. szept. 26. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudják, hogy már több intézményben is voltál, nem? Ha elmész, nem leszel beszédtéma, ha maradsz, akkor pedig ez tulajdonképpen lényegtelen. Szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek, legalábbis engem különösebben nem érdekelt volna, ha valamelyik osztálytársamról kiderül, hogy ez már az X-edik helye. Az nagyobb probléma, ha látványosan nem tudsz beilleszkedni, akkor valóban azt gondolhatják, hogy a sűrű váltás ennek a tünete, de ebben az esetben - már ha így van, de néhány sorból ezt nem lehet megítélni - ez az igazság. Valamennyire be tudtál közéjük illeszkedni?


Én is azt javaslom, hogy döntsd el, mit szeretnél, és utána beszélj a szüleiddel. Ha úgy érzed, hogy eddig sehova sem tudtál igazán beilleszkedni, akkor ezzel a problémával érdemes lehet komolyabban, akár szakmai segítséget igénybe véve is foglalkozni. Ha úgy érzed, hogy csak itt nem találod a helyed, de egyébként volt már, hogy megtaláltad a közeged, akkor érdemes lehet elgondolkodni az általad is említett gimnáziumi visszairatkozáson - a család egyetértésének megszerzése mellett.

2023. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
16 éven aluliak nem használhatják az oldalt.
2023. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Az iskolaváltás vagy a szakmai irányváltás teljesen elfogadható és gyakori döntés, és nem kell ezért bűntudatot érezned. Az emberi fejlődés és érdeklődési területek változhatnak az idő múlásával, és fontos, hogy olyan pályát vagy iskolai szakot válassz, ami tényleg érdekel és motivál.


Az iskolaváltás során nem kell mást tenned, mint őszintén és nyitottan beszélni a szüleiddel, és kifejteni, miért érzed, hogy másik technikumi szak vagy iskola jobban illik hozzád. Fontos, hogy az érzelmeidről és az igényeidről őszintén beszélj, és próbáljátok megérteni egymást. Az ő támogatásuk és megértésük nagyon fontos lehet ilyen döntések meghozatalában.


Ami a pletykákat és mások véleményét illeti, nem érdemes túlzottan aggodni miattuk. Az emberek mindig hoznak döntéseket és változtatnak az életükben, és ez normális. Nem vagy egyedül abban, hogy iskolát vagy szakmát változtass, ha úgy érzed, hogy az az érdeklődésedet és céljaidat jobban szolgálja.


Az ADHD vagy más ilyen jellegű állapotok nem azt jelentik, hogy valaki fogyatékos vagy képtelen döntéseket hozni. Az iskolaváltás egy ésszerű döntés lehet, amelyet az érdeklődésed és az ambícióid vezérelnek. Ha azt látod, hogy más pályatársak könnyebben megtalálták a helyüket, ne feledd, hogy mindenki saját úton jár, és a fejlődés egyénenként változik. Az embereknek különböző útjuk és ütemük van az életben.


Legfontosabb, hogy az iskolaváltás során megfogalmazd a döntésed hátterét és motivációdat, és az őszinteség vezesse a kommunikációt a szüleiddel és az iskolával. Az új irány lehetőségeket hozhat az életedbe és segíthet abban, hogy olyan pályát kövess, ami tényleg érdekel és motivál.

2023. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!