Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy 28-30 év körüli tanárnak...

Egy 28-30 év körüli tanárnak tegezve vagy inkább magázva illik köszönni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 30. 02:42
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha a diákja vagy akkor magázva ha csak külön nem emelte ki hogy lehet tegezni, egyébként meg minek kellene magázni bárkit is függetlenül hogy mi a munkája? Én a 38 éves szemész szakorvos csaj szomszédomnak is "hali'-val szoktam köszönni meg ő is nekem pedig 19 éves csávó vagyok
2023. szept. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Függ attól, hogy kerültök kapcsolatba.


Te vagy az iskola igazgató (ezt zárjuk ki) akkor tegeződést fel lehet ajánlani


diák vagy (akkor semmiképp ne tegezd) később kialakulhat tegező viszony


szomszéd, akkor lehet tegezni


ha az iskolába járó gyerek anyja/apja vagy inkább ne, később alakulhat máshogy


ügyvédje vagy, akkor semmiképp


vízvezeték szereplője vagy, akkor ne.


túratárs vagy egy kiranduláson, ebben az esetben mindenképp tegezd


Alapvetően számít a korkülönbség is. Összességében inkább nem, csak azután, ha a kapcsolat, ismeretség bizalnasabb.


Szomszédom történeresen, hölgy, iskola igazgató és összetegeződtünk. Fiatalabb nálam kb. 5 évvel.

2023. szept. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
diák vagyok
2023. szept. 30. 08:44
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha diák vagy, akkor semmiképpen ne tegezd. A magázódás nem csak az életkortól függ. A hozzád képest hatalmi pozícióban lévőknél is érvényes (a tanár-diák viszony is ide tartozik), továbbá üzleti környezetben is alap (ha bemész a bankba, téged is magázni fognak, hiába vagy mondjuk 15).
2023. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán hogy merül fel a lehetősége is annak, hogy egy tanárodnak tegezve köszönj? Komolyan nem értem.

Állítólag vannak ma már olyan tanárok, akik középiskolában megengedik a diákoknak a tegezést, ebben az esetben oké. Egyetemen gyakoribb, de akkor is a tanár kezdeményezik. Hacsak kifejezetten nem kért meg arra, hogy tegezd, akkor tilos.

De ezt nem tanították meg neked első általánosban?

2023. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

49 vagyok és tanár. A suliban hivatalosan magázni kell engem, de minden más esetben tegeződöm.

A csendőrpertut utálom, tiszteletlennek lenni magázva is lehet.

2023. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Na én aztán nagyon ritkán magázódom de a tanáraimmal (pontosabban egyetemi oktatóimmal) szinte minden esetben.


22 vagyok, hacsak tényleg nem tanár, orvos vagy ügyvéd az illető akkor 60 éves korig mindenkit letegezek egyéb esetben.

Bár mivel nem mondom meg senkiről az utcán, hogy mi a foglalkozása így szakmán kívül akár egy orvost is letegezek és lehetséges, hogy egy 45 évest is magázni fogok ha 70nek néz ki.

2023. okt. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Magázva.
2023. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kor kérdése. Egy tanárnak magázódva illik köszönni az iskolában, teljesen mindegy, hány éves. Nem a korának köszönsz, hanem a tanárnak.
2023. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
magázva általában. de én ismertem olyat aki tegezte. utána kiderült hogy intim kapcsolatban voltak
jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!