Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha te tanár lennél, mit...

Ha te tanár lennél, mit csinálnál másképp, mint a te korábbi tanáraid, és mit csinálnál ugyanúgy?

Figyelt kérdés
nov. 10. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Utcai egyetem
nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Interaktivabb orak. Nem csak leadni az anyagot, hanem foglalkozni vele. Kerdesek, feladatok.

Nem hasonlitanam a diakot az idosebb testverhez. 12 evvel kesobb still hurts. :(

Ami jo volt:

-Neha voltak csoportos feladatok.

-Biztat dolgokban ami nem feltetlenul tantargy. Dijaz kreativitast, gratulal ha valami elismerest kapsz masik targybol, vagy iskolan kivul.

-Elerheto oran kivul.

nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Amit másképp: nem mondanék olyat visszahúzódó, szegény családból származó amúgy is traumatizált kisgyereknek, hogy: "Te fordítva vagy bekötve!" "Ti nem jártok a Balatonra? Vagy mért félsz a víztől?"- nem, soha nem voltam még akkor, mert szegények voltunk. "Vágasd már le a hajad, mert mindig mindenkinek rád kell várni!" (Uszodában hajszárításkor.) Mikor szülinapomról kellett meséljek németórán és egy emberrel töltöttem csak: "Úristen, el nem tudom képzelni, mit lehet csinálni ketten egy szülinapon!" "Elgurult a gyógyszered?" "Jaj ezeket a bágyadt tyúk pillantásokat!" " mért hordasz mindig fekete, barna és sötét ruhákat? Neked világos bőröd van, színes ruhákat kéne hordanod!" - mintha olyan sok választásom lehetett volna... Ezeket mindig más diákok előtt direkt megszégyenítve, a többiek pedig nevettek rajtam. Volt olyan is hogy odamentem tesióra előtt megkérni a tanárnőket, hogy segítsenek a nyakam hátuljánál kigombolni egy ruhagombot, mert nem tudtam levenni a ruhát miatta. Ők azt mondták próbálkozzak csak, és nevettek percekig, míg kínlódtam majdnem megfojtva magam, hogy végre leszedjem. Aztán miután kimulatták magukat, odajöttek segíteni. Rengeteg szúrást kaptam és sok tanártól. Diákként borzalmas volt ez felnőttektől... Szerintem sok tanárral nagyon-nagy gond van, nem véletlenül tudják a diákok is egymást is annyiszor bántalmazni, hisz a felnőttek is olyanok, és nem tesznek a gyermekek között sem ellene!
nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Azt csinálnám másképp, hogy nem mennék tanárnak. :)
nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit se csinálnék ugyanúgy. Még a legjobb tanáromnál is mindent jobban csinálnék.
nov. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt egy nem igazán tanárnak való ofőm alsóban, így az ő helyében vagy én se mennék tanárnak, vagy nem tanítanék nyugdíj előtti pár évében. Lehet, hogy fiatal korában remekelt, de mi nagyon sokat szívtunk miatta.

Tőle eltekintve nem tudnék rosszat mondani az alsós, felsős tanáraimról. Az akkori eszközökkel, lehetőségekkel szerintem remekül éltek, jól is tanítottak.


A gimis tanárok már más tészta. Az ő helyükben több interaktív feladatot végeztetnék a diákokkal, főleg, hogy kötelezően volt számítógép, okostábla minden teremben. Mégis a legtöbb helyen csak dísz volt. Órán is jobban odafigyelnék a csoportmunka fontosságára, ha nem is minden órán, de a legtöbbjén vinnék be kis agyalós, csoportban végezhető feladatokat, ahol néha ők, néha én választanám ki, hogy mi legyen a felállás. Ppt-ket is csináltatnék velük, de előtte megmutatnám, hogyan is kell azt szakszerűen elkészíteni, előadni.

Két tanárom volt (bár egyikük sajnos csak egy évet tanított), akik nagyon otthon voltak az interaktív feladatok terén, volt Zanza Tv, Kahoot! is, az utóbbit főleg imádtuk, még a lustább, rendbontóbb osztálytársak is próbáltak nyerni. Ami sokat elárul.

Amin viszont változtatnék; nem hasonlítgatnám, még véletlenül sem, az aktuális diákokat egyik családtagjukhoz sem, ha valaki visszahúzódóbb, próbálnám bátorítani, de nagyon figyelnék arra, hogy ne menjen át az egész cs.esztetésbe. Ha látom, hogy nem készült fel a diák a számonkérésre, és épp a táblánál felel, nem alázom, szívatom meg az egyesért sem. Volt olyan tanárom, aki ilyenkor nagyon bepipult, és képes volt akár 30-35 percen keresztül piszkálni a diákot, mindenki előtt. Következetesen osztályoznék, ha lenne is kedvenc diákom, nem kivételeznék vele, nem adnék neki "csakazértis" jobb jegyet.


Egyetemen meg voltam elégedve a tanáraimmal, egyedül az elérhetőség körül adódtak gondok, de az is inkább csoporttársaimnál.

nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!