Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igy, hogy tul vagy rajta, mit...

Igy, hogy tul vagy rajta, mit csinalnal ugyanugy es mi az amit maskent?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem haladó otthonszülèsből mentem kòrhàzba. Kipròbàlnèk egy csomò praktikàt a gyorsítàsra kòrhàzon kìvül. A vilàg minden kincsèèrt be nem mennèk. Fogadnèk dùlàt. A sajàt hàzunk helyett àtmennèk a kolleganőmhöz szülni. (Pàr hàzzal arrèbb, nàluk van kàd, ès nem papìrvèkonyak a falak, az engem frusztràlt ès lassìtott.)
2020. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Az elsot sem korhazban szulnem, trauma a mai napig. A masodik kicsit kompenzalt erte.
2020. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem feküdnék be terminus betöltéssel. Egy hétig voltam bent úgy hogy semmi nem történt.
2020. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Semmit. Nagyon szép, háborítatlan szülésem volt. Mire beértünk a kórházba, már csak 3 óra vajúdás +1,5 óra kitolás maradt. Az orvosom és a szülésznőm nagyon támogató volt, a férjem végig mellettem volt. Sikeres volt a gátvédelem is. Aztán arany óra hármasban, békében. Majd a következő 2 napot, amit a kórházban töltöttünk, végig együtt voltunk apával hárman családi szobában, ami inkább hasonlított egy hotelszobára, mint kórházra, és nem is sűrűn háborgattak minket.
2020. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Semmit. Nem hiszem, hogy barmit változtatott volna, ha pl máshol szülök vagy később indulok be a kórházba stb. Iszonyú hosszú szülésem volt. Itthon vajúdtam több mint egy napot. A kórházban meg még pluszban több mint 14 órát. Ha lenne hatalmam a méhszájam felett mindenképp azon változtatnék, hogy táguljon a kis szemét.
2020. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem esnék teherbe - ha csak a szülésre vonatkozik, hát alapból másik orvos kellett volna, az ég világon mindent másként csinálnék!
2020. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Semmin nem változtatnék. Hosszas utánajárás után választottam kórházat és az elképzeléseimet támogató szakembereket. Indított szülésem volt de a fogadott orvosom harcolt értem a főorvossal, hogy nyerjünk pár napot. Így az indításhoz szükséges beavatkozások mellett is háborítatlan szülésem volt, csak akkor zargattak ha indokolt volt vagy én kértem. Nagyon türelmesek voltak velem, mindent elmagyaráztak és mindenben dönthettem az epiduráltól a pozícióig de pl a gátvédelem az orvosom javaslata volt és a szülésznőm 100%-ban abszolválta úgyis, hogy a saját akaratomból háton feküdtem mert úgy volt kényelmes. 2 aranyóránk volt a picivel aki végig velem lehetett a bent töltött idő alatt és mindenben kaptam segítséget amiben kértem de semmit nem erőltettek rám vagy okoskodtak. A kórház tiszta volt és felszerelt, a pelenkától a betétig mindent kaptunk pedig állami intézményről van szó.
2020. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondanám, hogy próbálnám elkerülni a császárt, de másodjára próbáltam, esélyem sem volt. Se rajtam, de a dokimon nem múlt, be kellett fejezni a terhességet mindkétszer a biztonságunk érdekében. Örültünk, hogy a 38. hétig elvittük. Talán annyi, hogy jobb lett volna, ha az első gyerekem is annál a dokinál születik, akinél a második, nála nagyobb biztonságban éreztem magam a komplikációk ellenére. De az elsőnél még nem tudhattam, hogy gond lesz, másodjára már készültem erre a forgatókönyvre is.
2020. jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többet és a megfelelő forrásokból tájékozódtam volna. Az apával a várandósság alatt szakítottunk, dolgoztam (szülés előtt 9 nappal hagytam abba), csináltam a második képzést a főiskolán, GDM is lett, a végén inzulinnal, szóval kisebb gondom is nagyobb volt, mint magába a szülésbe beleásni magam.

Ha tudom, amit ma, akkor sokkal tovább maradok itthon, nem indulok el ijedtemben a nyákdugó távozásakor, össze-vissza fájásokkal (csak 2 ujjnyira voltam nyitva). Elutasítok oxyt, hanyatt fekvést, minden fölösleges, káros rutint, a könyöklést pláne. Ja, és ha másra nem is maradt volna pénz, akkor is inkább fogadtam volna egy jó, a háborítatlan szülést és a gátvédelmet maximálisan támogató szülésznőt. Nagyon csúnyán elintéztek "odalenn"... 😔

2020. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp epidurált kérnék, mert a fájdalom elviselhetetlen volt. Bár nem tudom az milyen, de jónak gondolom.

Azért nem kértem amúgy mert naivan azt hittem a második könnyebb lesz. Nem volt. Aztán azt hittem a harmadik tényleg könnyebb lesz. Hát az sem lett könnyebb. Az esély elszállt, nem lesz több gyerkőc.

2020. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!