Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Többi lent

Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy suli társam öngyilkos lett a suliban, sok-sok ember szeme láttára.Mindennek két napja. Én nem ismertem őt, így komolyabban nem érintett meg a dolog (tudom, iszonyat gonosz ember vagyok és nem tudom mások helyzetébe beleképzelni magamat. Hallottam már ezerszer, és tisztában vagyok vele), viszont a suli tiszta gyászban van, és mindenkin látszik. Fogalmam sincs hogy mit csináljak.


Tudom hogy beszélnem kéne ezt sulin belül, de az osztálytársaimmal eddig sem voltam jóba - egy évvel később érkeztem mint a többiekRáadásul az egyik osztálytársam le is tiltott messengeren (nem tudok ráírni). Fogalmam sincs mit csináljak. Beszélnem kéne erről sulin belül, de az osztályon kívüli barátaimra is félek ráírni


Pszichológushoz nem fordulok, az egész gyerekkoromban tönkretették.



nov. 25. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem kell tenned. Nem érintett túl mélyen, ezért éled tovább az életed mint eddig.
nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez teljesen természetes. Hiszen nem ismerted az illetőt, egy idegen halála nem érinti meg az embert (sokszor még egy ismerősé sem...de ez már más tészta). Csináld úgy a dolgaidat, ahogy eddig is.
nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarnál mondani az osztálytársaknak? Hogy téged miért nem érintett meg ez a haláleset? Ezt ne mondd el, viszont talán ha többet olvasnál, a lelked is finomodna.
nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Az utolsó mondatot hogy érted?
nov. 26. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Semmit. Tedd a dolgodat. Tanulj.
nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Úgy érti, hogy pallérozatlan a lelked, sivár az érzelmi életet, nincs benned semmi empátia.

Nem kell, hogy ismerd, de a közösségetekben ez példátlan tragédia és mindenkire kiható trauma. Kivéve téged.

Az irodalom segít abban, hogy legalább csírájában kifejlődjön benned a mások iránti együttérzés.

Nem szabad megjátszani, nem is kell beszélned róla senkivel.

Ha kérdezik, akkor nyilván nagyon sajnálod. Ennyi.

nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!