Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pedagógusok miért olyan...

A pedagógusok miért olyan sértődékenyek?

Figyelt kérdés

A lányom általános iskolás, az apja természetét örökölte és elég nagyszájú, szókimondó.

Az egyik pedagógusnak azt mondta,hogy be van golyózva, mert kissé ingerülten reagált egy jelentéktelen dologra.


Nemrég nyert egy fizika versenyen, mindenki gratulált neki, kivéve az a pedagógus, akinek "beszólt"



Én ápolóként egy idősek otthonában kezdtem a karrieremet.Volt eset, amikor a demens bácsi megfogta a melleimet.

Meg kellett volna sértődnöm és szexuális zaklatást kiabálni, illetve ignorálni a hozzátartozóit?

Nem tettem meg, mivel a foglalkozásommal jár az ilyesmi.


Egy pedagógus is lehetne annyira intelligens,hogy tudja,hogy ez a foglalkozásával jár.


dec. 10. 15:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked nem demens, hanem neveletlen.

Ez a különbség a két eset között.

dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked iszonyú nagyszájú és neveletlen, jól tette a tanár, hogy nem állt neki puncsolni. Örüljön, hogy nem kapott intőt vagy hasonlót a beszólásért. Jobb, ha már most megtanítjátok neki, hogy iskolán kívül nagyon hamar leépítik azt, akinek nagy a szája.
dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Az apjára fogod a viselkedését ahelyett, hogy megnevelnéd, és még a tanár a hülye. Gratulálok.
dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseddel általánosítasz. A pedagógus megbüntethette volna, vagy visszaszólhatott volna, nem tette. A szívére vette, valahol jogosan. A lányod többre tartja magát, mint ami, ha elvárja, hogy ezek után mindenki gratuláljon neki, ilyet egy tanárnak nem mondunk. Általánosítani meg nem kell.

Meg kell a gyereket tanítani arra, hogy véleményt lehet szépen, intelligensen is megfogalmazni, azzal előrébb jut az életben. Egyébként mit vártál? Hogy megtapsoljuk a gyereket és neked lesz igazad? Nem azt mondta a tanárnak, hogy xy ne tessék már így felidegesíteni magát, hiszen ez egy jelentéktelen dolog, hanem beszólt neki, ami meg bunkó dolog. Ennyi.

dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
:D Már általános iskolásan ilyen? Hát... sok sikert majd az egyetemhez, meg a többihez, ott nemhogy nem gratulálnak neki, hanem simán csak kivágják, ha szemtelen.
dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

1. A személyiségünk elemei nagyrészt tanult motívumok. A kislányod nem az apját örökölte, hanem egyikőjük sem tud viselkedni.


2. Azt állítod, hogy a pedagógusok sértődékenyek, de végig egy emberről beszélsz. Ez gyenge húzás.


3. Nem kötelező egy teszem azt, irodalomtanárnak a fizika versenyért gratulálni. Ha úgy érzi gratulál, akkor gratulál, ha nem, akkor nem.


4. Bocs, de rohadtul egészségtelen az a gondolkozás, hogy "Nem tettem meg, mivel a foglalkozásommal jár az ilyesmi." Ez akkor járna a munkáddal, ha prostituált lennél. Demens vagy sem, az ilyen helyzetekre nem az a helyes reakció, hogy "ahh nyugodtan Feri bácsi, a bugyimat nem kéri?"


A lányodat tanítsd meg viselkedni, mert a világ nem olyan, amilyennek ő szeretné. Mindig is lesznek olyan emberek, akiknek nem lesz szimpatikus, vagy keresztbe akarnak neki tenni. Nem azt kell ilyenkor sulykolni, hogy azok az emberek a hibásak, hanem azt, hogy ő ezt miként tudja kezelni. Mondjuk nem megy bele ilyen cicaharcba, hogy ki mit mondott meg nem mondott.


Valamint tanítsd meg arra, hogy a testéhez nem nyúlhat senki csak úgy, és nincs az a helyzet, amikor a kéretlen tapintás a dolgok velejárója. Ő, és csak is ő rendelkezik a testéről.

dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Fizika versenyt nyert.Ezzel az iskola hírnevét öregbítette.

Igen, kicsit nagyszájú, de neki ilyen az alaptermészete.Hamar kiáll magáért meg az igazáért.A mai világban meg, ez nagyon fontos.


Én sajnos nem ilyen vagyok, hanem inkább "megalkuvó", volt is belőle problémám.

dec. 10. 15:51
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, te egy gyerekről beszélsz aki simán neveletlen, nem pedig kiáll magáért. Kiállni magáért úgy kellett volna, hogy azt mondja, nem hibáztam tanárnő / tanárúr, ne tessék magát felidegesíteni, ez nem egy akkora dolog. Neki csuklóból a tanult minta az volt, hogy bunkózott. Az a nagyon fontos, hogy megtanulja, már most gyerekként, hogy rohadtul nincs rendben, ha nem tudja a véleményét, érzéseit anélkül közölni, hogy azzal a másikat megbántaná.


Ez nem alaptermészet, még nem 30 éves, hogy ne lehessen átnevelni, mit gondolsz, később ebből nem lehet baja? Ha fizika versenyt nyer, akkor okos, ami szuper dolog, de attól még emberként is helyt kell állnia, amire még most kell megtanítani. Később ha veled szájal, akkor is majd bólogatsz, hogy persze angyalbögyörőm, anya elviseli? A nagy francokat.

dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8#

Itthon is nagyszájú, de a határokat nem lép át.

Az iskola meg más.


Ha munkahelyre kerül, ott is ki kell állnia magáért és elérnie a céljait.Másként nem megy.

Jobb az ilyen embertípus, mint a megalkuvó típus, mint amilyen én vagyok.



A pedagógus meg tanuljon önkontrollt, ne reagáljon túl mindent és akkor nem kap negatív beszólást.

dec. 10. 16:02
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam tanár középiskolában, az ilyen beszólogatós nagyszájú csitriket kiküldtem az óráról egy szaktanárival. Nem vettem személyeskedésnek egyiket sem, de én sem gratulálnék egy neveletlen beszólogatós mihasznának.
dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!