Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet ebből nagyobb baj?

Lehet ebből nagyobb baj?

Figyelt kérdés

van egy lány a suliban akit utálunk a barátnőimmel. az iskolánk szokott posztolni képeket és az egyik képen ez a személy volt. én lescreenshotoltam a képet és rajzoltam rá bajuszt, ördögszarvat stb (gyerekes dolog, de jól esett) és átküldtem az egyik barátnőmnek. a baj csak az hogy a barátnőm lescreenshotolta a ,,kidíszített" képet és kitette storyba. egy páran látták ezt a képet és tovább küldték annak a lánynak így ő is látta. a kitett képen látszik hogy én voltam az eredeti ,,alkotó". lehet nekem és a barátnőmnek ebből baj? végülis ez egy nyílvános poszt volt ami egy kicsit ki lett díszítve és ezt amúgy is csak annak a barátnőmnek szántam, nem gondoltam hogy kiteszi azt amit privátban neki küldtem (akkor nyilván nem tettem volna meg). azóta egyébként törölve lett a story.

mit gondoltok lehet ennek valami súlyosabb következménye?



#iskola #szenélyiségi jog
ápr. 2. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Az, akit személyiségi jogában megsértenek, a jogsértés ténye alapján az eset körülményeinek figyelembevételével követelheti a bíróságtól a jogsértés megtörténtének bírósági megállapítását vagy a jogsértés abbahagyását és a jogsértő eltiltását a további jogsértéstől. Emellett kérheti azt is, hogy a jogsértő adjon megfelelő elégtételt, és ennek biztosítson saját költségén megfelelő nyilvánosságot. További jogkövetkezményként követelhető a sérelmes helyzet megszüntetése, a jogsértést megelőző állapot helyreállítása és a jogsértéssel előállított dolog megsemmisítése vagy jogsértő mivoltától való megfosztása.
ápr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
23%

Szemétség volt tőletek. De, sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Fontos megérteni, hogy az ilyen jellegű viccesnek szánt tartalmak továbbterjesztése és különösen az, ha az adott személy is láthatja, jelentős következményekkel járhat.


Először is, fontos tudni, hogy az interneten való posztolásoknak és üzeneteknek lehetnek hosszú távú következményei, különösen akkor, ha sértőek vagy gúnyolóak. Az ilyen viselkedés hosszú távon sértheti mások érzelmeit és kapcsolatait, és akár komoly konfliktusokhoz is vezethet az iskolában vagy akár a jogi szempontokat is figyelembe kell venni.


Az, hogy a barátnőd nyilvánosságra hozta a módosított képet a storyjában, továbbterjeszthette a tartalmat az adott személy felé, ami sérthetőnek érezheti magát. Ez egyfajta zaklatásnak minősülhet, ami komoly következményekkel járhat mind a lelkileg, mind az iskolai vagy jogi szempontból.


Az egyik legjobb megoldás, ha személyesen és őszintén bocsánatot kérsz az érintett személytől. Elmondhatod neki, hogy a viccesnek szánt dolog nem úgy sült el, ahogy tervezted, és sajnálod, hogy bántottad vele. Emellett fontos lenne megbeszélni a barátnőddel is a helyzetet, és felhívni a figyelmét arra, hogy a privát üzeneteket és tartalmakat ne ossza meg nyilvánosan, különösen akkor, ha azok másokat sértőek vagy megsértőek lehetnek.


Fontos, hogy mindig figyelembe vegyük mások érzéseit és tiszteletben tartsuk egymást az online és offline térben egyaránt. Ez segíthet elkerülni olyan helyzeteket, mint amilyenbe most belekerültetek. Ha bármilyen további probléma vagy aggály merül fel, fontos lehet beszélni egy tanárral vagy más megbízható felnőttel az iskolában.

ápr. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adott eset szerintem nem merít ki semmi ilyesmi kategóriát, pl. személyiségi jog megsértése, de egyébként a kifigurázott személynek kellene feljelentést tenni, nyilván egy ilyenért nem fog.


DE!


8 évesen vicces a tanárnéni fényképére bajszot rajzolni, 16 évesen már inkább szánalmas. Lassan felnőtt emberek lesztek, rengeteg bajotok lesz még az életben ezzel a hozzáállással, hogy "jaj utáljuk xy-t, csesszünk ki vele". A felnőttséghez az is hozzátartozik, hogy felnőtt módon kezeljük az ellenszenvünket, akár jogos, akár nem.


2 okból:

- Nem vagytok tisztában az idevonatkozó jogi szabályozással, és ezzel a mentalitással sajnos van rá esély, hogy újra és újra csináltok valami hasonló okosságot, és újra és újra megúsztok egy ilyen buta és "ártatlan" csínytevést, pont azért, mert ördögszarvas insta fotóért senki nem fog rendőrségre szaladgálni, aztán mondjuk az egyetemi utált csoporttárs fejét egy szexvideóba vagy képre illesztetitek, mert "hülye prűd picsa" vagy valami hasonló, milyen jó vicc már, ugye. Aztán valaki elküldi mondjuk az egyik tanárnak - na az már nagyon más kategória.


- Nem mindenki intézi kultúráltan a nézeteltéréseket, és insta-cicaharc, tanári vagy rendőrségi jelentés helyett rátok küldi egy izomagyú barátját vagy rokonát (vagy maga megy elégtételt venni), aztán lehet menni NEKTEK feljelentést tenni, hogy valaki megvert titeket.


Legközelebb 2x is gondoljátok meg, hogy tényleg ilyen vicces-e, pláne ha a barátnőd sem a legélesebb kés a fiókban, és megoszt nyilvánosan egy ilyen fotót (vagy nem is olyan jó barátnő és szándékosan cseszett ki veled).

ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Jól esett? Inkább jólesett. Nem ugyanaz a kettő.
ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy még mindig újdonság számodra az, hogy az internet nem felejt?
ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!