Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki ordítozik és trágárkodik...

Aki ordítozik és trágárkodik az nem tud fegyelmezni?

Figyelt kérdés
Én mindig lenéztem a trágár, passzív agresszív és ordítozó tanárokat. Egyik osztályfőnökömet viszont tudom tisztelni az inkorrekt húzásai ellenére is, sosem emelte fel a hangját ahogy emlékszem, de ha bejött fegyelem volt. Hogy akar valaki fegyelmezni ha egy kis görcs és ordít minden apróságért? Úgy nem lehet tekintélyt parancsolni hogy az ember üvölt meg toporzékol.
ápr. 8. 03:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt tanárként írom ezt, a tekintély és a tisztelet az vagy megvan,vagy nincs. Sok egykori tanáromnál az történt,hogy bejött és ennyi.Mindjárt csend lett és folyt az óra rendesen.

Mikor tanár lettem,hasonlóan viselkedtem,de nálam az emberi tartásom,megjelenésem is olyan,hogy hallgatóként az egyetemen is nyugi lett körülöttem,pl a folyosón. Tanárként pedig,még ha nehéz is elhinni, sosem volt olyan fegyelmezési problémám,amit ordítással oldottam volna meg. Minél erősebb hatást lehet elérni csendes szóval és ami fő, a diáknak is megadva az emberi tiszteletet.Ezt ők megérzik, értékelik.

Sok egykori diákom ma is ha utcán meglát,átkiabál,átjön hozzám, mutatja a gyerekét vagy elmondja pár szóban mi lett vele.

Mindezt úgy, hogy egyik banketten sem tegeződtem le soha senkivel és általában 11-12. osztályokban már magázódtam.

A szememben pedig minden hisztis ember,ordítozós az minden,csak nem tanáregyéniség. Magát teszi nevetségessé és annál inkább fognak rendetlenkedni.

És még valami,nálam is volt olyan csíny,vagy rendetlenség, amin szívből együtt nevettem egy nagyot a diákokkal,mert tetszett,vagy nekem is komikus volt. Utána pedig még nagyobb lett a rend és nyugodtan indulhatott a biosz vagy a kémiaóra.


F

ápr. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nem csapattag, nem tud vezetni egy csapatot sem.
ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a tanár mindenféle diákot megkap, ahhoz valami olyan kisugárzasodnak kell, hogy legyen, hogy a tanulók kivétel nélkül egyből tiszteljenek.

Ha túl szigorú vagy a határaikat próbálják egyesek, ha túl kedves, kihasználják a jószívűséged.


Bemész egy csapat tanulóhoz, akik közül lesz pár akik még abban a korban vannak, hogy muszáj poénkodniuk, áthágni a szabályokat, minél többször rászólsz annál jobbam csinálja. Ezzel megzavarja az órát, a többi tanuló vagy elkezd nevetgélni vagy a századszorra előadott vicc már inkább idegesíti őket.


Az osztály szintje is eltérő, nagyon nehéz mindenkivel megszerettetni a tárgyat vagy legalább elérni, hogy figyeljen, a tempója is lassabb másnak, tényleg frusztráló, hogy folyamatosan baxogatbak mindenfelöl, hogy miért ilyen xar az osztály.


Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok problémákkal küzdő gyerek is van és vannak akiknek ez órán jön elő, hogy Piri és Mari összevesztek, ezért nem dolgoznak együtt csoportban, Lili épp megtudta, hogy Lajcsi megcsalta és az órádon üvöltözve szakít vele, Sári mindig beteges, heti efyszer mindig van egy alkalom amikor elkezd szédülni az órádon majd 10 perc múlva jól is van, stb, amik szintén akadályoztatnak.


Egy tanárnak meg frusztráló, amikor ezek mellett tudbia kell megtartani efy 45 perces órát, persze, hogy néha betelik nála a pohár.

ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!