Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Hogyan lehet a mai...

Tanárok! Hogyan lehet a mai gyerekeket fegyelmezni?

Figyelt kérdés
Hogy sikerül az órákon rendet tartani, milyen módszerek segítenek hozzá?
2014. jan. 7. 14:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
Én diák vagyok véleményem szerint a fegyelmezett kategóriából,és sajnos azt tudom mondani hogy sehogyan,hiába az egyes,az intő vagy bármi, nem hat!Legelső alkalommal kell a legnagyobb pofájút,akire hallgat a többi is jól befenyíteni,és utána csönd lesz!Meg a legjobb módszer a tekintély!Buktatni sem érdemes,mert évekig a nyakán marad a tanárnak,és neki sem hiányzik.
2014. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ezt látom... Nem rólam van szó, nem vagyok tanár, egy ismerősöm van ilyen helyzetben. Sajnos a tekintély és a határozottság már az első órán sem volt meg benne, így nem tudom, hogy hogy lehetne ezzel bármit is kezdeni...
2014. jan. 7. 15:02
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Meg kell találni, hogy mi az, ami érdekli őket, és lekötni őket vele. :) Asszertívnek kell lenni, ha ez nem megy, érdemes elmenni asszertivitás tréningre. Fegyelmezni nem lehet őket, felesleges, de érdemes észre venni, hogy a gyerekek maguk is igénylik az erős kereteket, és hálásak érte, ha valaki megadja nekik.
2014. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Olyan témát ami mind a 30 diákot leköti képtelenség találni.

Sajnos a tanárnak a mai világban kuss a neve a diákkal szemben.

2014. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Bár én már kb. 8 éve leérettségiztem, de visszaemlékezve mindig azoknál tanároknál volt a legnagyobb a fegyelem akik ugyan szigorúak de korrektek is voltak egyben(tehát éreztették hogy ők a főnökök, de probléma esetén lehetett hozzájuk fordulni, az órákat korrektül megtartották). A fiatalabb tanárok közül sok elkövette azt a hibát, hogy az elején bratyizni próbált(kb. mint egy idősebb haver) utána meg ha akart valamit, csodálkozott hogy semmi tekintélye nincs a diákok előtt. Van olyan típus is aki rögtön úgy áll dolgokhoz, hogy majd ő most jól megmutatja, viszont így is könnyen röhejessé lehet válni.
2014. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsóval sajnos egyet kell értenem...


Talán pont, hogy megértéssel kellene fordulni feléjük?

2014. jan. 7. 15:30
 7/12 A kérdező kommentje:

A 4-es válaszolóra gondoltam.


5! Az a baj, hogy ha van 2-3 gyerek aki végig pofázza az órát, akkor még korrektül sem lehet végig tartani...

2014. jan. 7. 15:31
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Az a gond, hogy olyan karakternek kell lenni. Sajnos egy szaktudásilag jó, de szorongó, túl kedveskedő, nem elég asszertív ember egy átlag osztálynál (nemcsak szakmunkásképzőben, hanem lassan már 6-8 osztályos gimiben is) el van veszve teljesen. Nem azt mondom, hogy bunkónak kell lennie a tanárnak, de jó, ha már alapjáraton sugároz magából egyfajta tekintélyt. Ezek mellett semmit sem szabad elnézni, még az órai csacsogást sem, mert ha azt megengedi, akkor vérszemet kapnak. És szerintem nyugodt lehet fegyelmezni a gyerekeket következetesen, különféle szankciókkal (nem verést értek ezalatt)... és nem szabad félni egy-két nagyszájú sráctól, fel kell velük venni a kesztyűt.
2014. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy semmilyen fegyelmező eszközt nem használhat a tanár. Nem küldheti ki a gyereket a teremből, nem szólhat rá hangosabban. Ha megteszi az állásával játszik.

Így persze, hogy vérszemet kapnak a kamaszok.

2014. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

hm. elég erős gimibe jártam. nálunk már akkor is szabály volt, hogy a diákot óráról kiküldeni céltalanul nem lehet. volt egy elég szigorú, de jó humorú, nagyon nagy tudású tanárunk. ő azt csinálta, hogy ha valaki nem az elvárt színvonalon viselkedett, akkor csak annyit kért, hogy menjen le az igazgatóiba a kedves diák, és mesélje el az igazgatónőnek hogy miért lett oda irányítva :)

minden órán volt röpdoga, kemény osztályzással. ha nem akartál bukni, akkor figyeltél és tanultál mint a gép.


ennek a fickónak olyan tekintélye volt, h síri csendben ültük végig az összes óráját.


tegyük hozzá, hogy azért az osztály elég jó családok sarja volt, kinéztük azt, aki lusta, nemtörődöm, vagy bunkó stílusban viselkedett.

2014. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!