Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Én voltam a s*ggfej / a tanár...

Én voltam a s*ggfej / a tanár ezért írhat szaktanárit?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fiú, “mentális beteg” vagyok, borderline személyiségzavar gyanús vagyok. Kb ez annyi, hogy nehezen kontrollálom az érzéseimet, extrém hangulatingadozásaim vannak, de szedek rá gyógyszert.

Az iskolában jól tanulok, hármas négyes vagyok minden tárgyból, párból ötös.


A lényeg, hogy suliban voltam, aludni akartam az órán, a tanár nem hagyott aludni, mondta, hogy vegyem elő a felszerelésem, nekem nem volt kedvem, mondtam, hogy “biztos nem, nincs kedvem”. Mondta, hogy “akkor is vedd elő, az iskolában vannak szabályok, és ezek rád is vonatkoznak”. (Ebből a tárgyból 4.50 vagyok, szóval nem vagyok rossz tanuló) Gondoltam nem akarok veszekedni, veszem elő a táskámból a felszerelésem, erre a tanárnő ismét rám szól, hogy “vedd elő a felszerelésed!” Mondom neki, “mibajod, nem látod, hogy most veszem elő? Persze meg se szólalok és már megint én vagyok a rossz” Erre kaptam egy szaktanárit “XY-t a francia tanórán tanúsított minősíthetetlen megnyilvánulásáért szaktanári figyelmeztetésben részesítem! *tanár neve*”


Jogos, hogy szaktanárit kapok ezért?

Én borderlineos vagyok szerintem az embereknek elnézőbbnek kell lenniük velem mert nekem nehézségeim vannak. Persze lehet, hogy tévedek javítsatok ki nyugodtan, de én ezt nem érzem jogosnak, hogy ezért kapok szaktanárit. De nemtom mindegy.



ápr. 19. 17:44
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
91%
Full jogos!
ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Az hogy betegséged van egy dolog, de akkor sem alszunk órán meg feleselünk a tanárral. Ha beteg vagy, írjon ki az orvos és maradj otthon, ha meg nem, akkor meg nem aludni kell órán, hanem figyelni. Ha meg mégis rád szólnak emiatt, akkor nem “biztos nem, nincs kedvem”, hanem "bocsánat".

A kommunista időkben ezért olyan körmösöket kaptál volna, ha ugyan nem szíjjal vernek el...

ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Igen, jogos még akkor is, ha vannak nehézségeid.
ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Igen, jogos. Pofátlanul viselkedtél, amire nem jelent kifogást, hogy talán (mert eredetileg úgy írtad, hogy csak gyanús vagy) borderline-os vagy.
ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt azt írtad, hogy gyanús, hogy az vagy, tehát nincs róla papírod, semmi. Másrészt, ha vannak is gondjaid nem jogosít fel arra, hogy aludj az órán, vagy, hogy paraszt legyél.

És nem, nincs olyan állapot ami megengedi ezt, még, ha speciális iskolában lennél sem engednék meg, hogy aludj az órán

ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Jogos. Menj át kisegítőbe, ha nem bírod a normális iskola követelményeit. És akkor nem kell kifogások mögé sem bújni, hogy neked nehézségeid vannak. Gondolom akkor legközelebb leszúrod azt aki zavarni mer, aztán még leülni sem fogod, mert te pszichopata vagy. Örülj, hogy még emberek közé engednek.
ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

"Én borderlineos vagyok szerintem az embereknek elnézőbbnek kell lenniük velem mert nekem nehézségeim vannak."


Jó, de a borderline nem ad jogosítványt ahhoz, hogy úgy viselkedj, ahogy szeretnél. Neked kell megtalálnod azt, hogy hogyan tudsz az állapotod ellenére alkalmazkodni a társadalmi normákhoz.


Ez főleg pár év múlva lesz érdekes, amikor dolgozni fogsz. Egy főnöktől még annyi empátiát se lehet elvárni, mint egy tanártól. Ha hülyén viselkedsz, munkanélküli leszel.

ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azért gyanús, mert a pszichiátrián ezt írták a papíromra, hogy “borderline gyanús” “borderline-ra hajazó” ezért írtam azt, hogy borderline gyanús. A papíromon is ez áll😄😃
ápr. 19. 18:02
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

6os nem fogok átmenni kisegítőbe köszi, meg tudok lenni a normális iskolákban csak van ilyen specialitásom. Mindig ezt mondom *nevem* specialitás. Ilyen vagyok és kész. Majd megpróbálkozok akkor normális lenni.

ápr. 19. 18:04
 10/25 A kérdező kommentje:

“Örülj, hogy még emberek köze engednek” miafaaa ember xdddd

Ilyen szöveget.

ápr. 19. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!