Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért tartanak speciális...

Miért tartanak speciális iskolában érzékenyítő programokat?

Figyelt kérdés
Mármimt a többi diáknak aki szintén sérült, ilyen helyre jártam. Mindenkinek megvan a maga baja, miért akarna egy alapból sérült ember egy autista, tolószékes stb bőrébe bújni? Igazából én hajlandó vagyok alkmazkodni hogy simán menjenek a dolgok, de valójában sosem voltam szociálisan érzékeny, csak azt mutatom.
máj. 1. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Mert sajnos azt hiszik, hogy a gyerekek így elfogadóbbak lesznek. Eszükbe nem jut, hogy a gyerek nem magától lett ilyen. Valójában a felnőtteknek kellene ilyeneket tartani. De nemcsak ezt, hanem kommunikációt is. Ugyanis a gyerek a felnőttől látja a mintát.

Csak egy felnőtt nem tart azon a szinten, hogy magába nézzen.

máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

"a gyerek nem magától lett ilyen"


Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak: nagyon is ilyenek a gyerekek maguktól. A nagyobbik gyerekem szenzoros, van egy csomó fóbiája, jelenleg autizmusra vizsgáljuk. Röviden: botrányosan tud időnként viselkedni.


Én, mint szülő, mivel az én gyerekem ilyen, maximális empátiával viszonyulok minden hasonló szülőhöz, engem érzékenyített a történet. Szerinted a kislányom? Konkrétan messze ő reagál legrosszindulatúbban a problémás gyerekekre, az úgymond egészséges húga sokkal nyitottabb nála.


Lehetne ennek az okait elemezni, de belőle kiindulva én minden további nélkül látom létjogosultságát a speciális iskolában, mert ott a legtöbb a speciális gyerek.


"sajnos azt hiszik, hogy a gyerekek így elfogadóbbak lesznek"


Nekem az a tapasztalatom, hogy tényleg azok lesznek. Legalábbis az említett lányom, ha valami érzékenyítő szándékú téma felkerül az asztalra az iskolában, azokon mindig elgondolkodik. Ha én mondom neki, abban mindig keresi a játszmát, a szidást, a kritikát, de a harmadik fél nézőpontjára nézve befogadóbb. Ha ilyen van az iskolában, otthon mindig jót beszélgetés kerekedik belőle.

máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És te jársz terápiára ezzel kapcsolatban, hogy hogyan kell kezelni, hogyan kell reagálni, kommunikálni vele?
máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"jársz terápiára ezzel kapcsolatban, hogy hogyan kell kezelni, hogyan kell reagálni, kommunikálni vele?"


Igen.

máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem is értem, hogy mi volt a szándékod azzal, hogy érvényteleníted a válaszom.

Hiszen azt írtam, hogy a felnőttekből indul az egész.

Tehát rád ez nem vonatkozik. Mert te magad kezeled ezt, kapsz hozzá segítséget.

A legtöbb felnőtt homokba dugja a fejét, vele aztán nincs gond, a pszichológus, vagy gyermekvédelem csak a gyereket "szerelje" meg. Pedig ez nem így működik.

Ne játszd a hivatásos megsértődőt, aki mások helyett sértődik meg.

máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ne játszd a hivatásos megsértődőt, aki mások helyett sértődik meg."


Jaj ne már. Nem sértődtem meg és nem játszom semmit. Egyszerűen csak vitatkoztam.


"nem is értem, hogy mi volt a szándékod azzal, hogy érvényteleníted a válaszom"


Nem érvénytelenítettem, amit írtál - nem vagyok bíró - hanem egyszerűen vitattam az állításaid egy részét, mert ellentmondtak a tapasztalataimnak.


Egyetértek azzal, hogy a minta a felnőttektől ered, és éppen ez az: az iskolában a tanár egy fontos mintaadó felnőtt a gyerek életében. Attól, hogy a szülő szar mintákat ad otthon, attól még nem kellene szerintem elengedni ezt a történetet, és cinikusan legyinteni, hogy a gyerek otthonról hozza a mintát, úgyhogy ne érzékenyítsünk. Szerintem egy rasszista, homofób szülő gyerekének kifejezetten hasznos, ha kap másmilyen megközelítést is.


Illetve azt szeretném még cáfolni, hogy a gyerekek alapjáraton elfogadók, csak a felnőttek hülyeségét veszik át. Ez bizonyos dolgokra igaz, pl az említett rasszizmus, homofóbia tuti, hiányzik egy kisgyerekből, és csak társadalmi mintákkal szedik fel. Ugyanakkor a sérült, deviáns viselkedésű gyerekek kigúnyolása szerintem alap viselkedése a kisgyerekeknek, ehhez nem kell felnőtt.


Ezzel együtt semmi személyeset nem mondtam ellened, nem játszom a sértődöttet, csak engedtessék meg ellentmondani, ha nem értek egyet.

máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!