Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen földrajzzal kapcsolatos...

Milyen földrajzzal kapcsolatos munkát/állást tudtok a tanáron és az idegenvezetőn kívül?

Figyelt kérdés

2012. febr. 24. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Hát jó sok van még. Pl. meteorológus, éghajlatkutató, geológus, etnográfus, morfológus, ugrómókus stb. Nagyon sok van még.
2012. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi:)) De leírnád a többit is lécci:D??
2012. febr. 25. 14:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Még a régészek is idetartoznak az ásatások miatt..
2012. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi:) Jöhetnek még.
2012. júl. 17. 12:13
 5/15 anonim válasza:
100%
Utazási irodában dolgozni esetleg. :)
2012. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
térképész, vakond...
2012. szept. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Jöhetnek még:)
2012. szept. 8. 10:15
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Én is szerettem a földrajzot meg az idegen nyelveket.

Turizmus-vendéglátás szakra mentem, sok földrajzos tárgyunk volt, nagyon érdekesek is voltak, nekem tetszett.

Szállodára szakosodtam, de lehet még sok mást is választani.


Utazási irpdában is el tudsz helyezkedni, izgalmas lehet a számtalan csábító utazási csomagot összeállítani. Ki is helyezhetnek, lehetsz idegenvezető.

Repülőgépi stewardess, vonatokon is vannak már és hajóra is keresnek személyzetet (recepciós, hostess) ezek is sokat utaznak, nem árt a földrajztudás.

Emellett az említett geológus, földajztanár, csillagász, meteorológus, földmérő és még sok-sok egyéb, attól függően a flökdrajznak melyik része érdekel (földtörténet, földtan, domborzat, csillagászat, ásványok, időjárás, utazás, extrém sportok szakértője (hegymászás, ejtőernyőzés, búvárkodás...) szél/víz energia, vízügy..)

vagy ott vannak más tantárgyakkal kombinált "munkakörök": régész-ásatások (földrajz-történelem), geofizikus (födrajz-fizika), nyelvekkel idegenvezető, idegenforgalmi szakember, regionális földrajzi szakértő (politika, történelem, jog, földrajz egyvelege), csillagász (matek, fizik, földrajz) és még sorolhatnám napestig.

Nézz utána, így úgysem fogod tudni eldönteni mi legyél.

2013. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2013. jún. 14. 12:52
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Térinformatika
2013. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!