Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azt nem értem, ha a tanárok...

Azt nem értem, ha a tanárok fel vannak háborodva, hogy kevés a fizetésük, holott minden évbe görögországi meg hasonló nyaralások meg nyáron is kapnak fizetést. Akkor mire fel panaszkodnak?

Figyelt kérdés
Azt nem értem,ha a tanárok fel vannak háborodva,hogy kevés a fizetésük,holott minden évbe görögországi meg hasonló nyaralások meg nyáron is kapnak fizetést.Akkor mire fel panaszkodnak?

2013. jan. 2. 10:08
 1/10 anonim válasza:
100%
Amikor egy kőműves szakiskolát végzett ugyan annyit keres mint egy egyetemet végzett középiskolás tanár, akkor jogosan panaszkodik az utóbbi.
2013. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a tanárok tömegesen mennek görögbe nyaralni?Nyáron van szabadság és ügyelet nekik.
2013. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én iskolám(szakközép,gimi)nem valami színvonalas iskola és panaszodnak nálunk a tanárok a fizetés miatt,holott év elején mindent mondanak,hogy merre jártak a ynáron emg ilyesmi.
2013. jan. 2. 17:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kínod van? Anyám tanár és kb. 10 éve nem voltunk nyaralni... Nem tudom, hogy ezt honnan szedted. Persze nálunk is van olyan tanár, aki BMW-vel jár, de annak a férje 10x annyit keres, mint ő. Ja arról nem is beszélve, hogy a fizetésük alig 20 ezer forinttal több, mint a minimálbér.
2013. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kissebb településeken ma már úgy működik frissen felvett tanár estén, hogy határozott időre veszik fel. Ez azt jelenti, hogy minden nyáron munkanélküliek. Jövőre újra Mennek ugyanoda tanárnak, de nyáron menni kell munkaügyi központba, stb.
2013. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
Én pénzügyőr vagyok,és konkrétan nem 20 ezerrel többet keresek a minimálbérnél, hanem magát a minimálbért kapom, netto 76.000 Ft-ot és ezért éjszakázok, sokszor vidékre küldenek napokra, és fegyverrel az oldalamon "vásárra viszem a bőrömet". Éppen ezért engem felháborít, hogy mindig arról van szó, hogy a tanárok keveset keresnek....
2013. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézd már meg, h egy tanár nem napi 8 órát dolgozik, hanem lényegesen többet. Azt, hogy ide tudsz írni, és el tudod olvasni a válaszomat azt jelenti, hogy egyszer egy tanár nehéz munka árán megtanította neked. Sokszor értekezletekre járnak, továbbképzésre, éjszakába nyúlóan dolgozatot javítanak. El kell viselniük egy halom éretlen kisgyerek unalmas ársaságát, mosolyogniuk, és embert nevelni az olykor bunkó, vagy éppen sznob gyerekekből. És mit kapnak cserébe? Csak az örömöt, hogy átadhatják a tudásukat az utókornak, a tudást, amit sok fiatal szemtelenül visszautasít. Egy tanár maximum addig jut el, hogy esetleg igazgató, vagy tagozatvezető lesz. Nagyon erős jellem kell ahhoz, hogy valaki évtizedeken át tanítsa a tananyagot, ami évről évre ugyanaz. Tanárnak lenni, egy egész embert kívánó foglalkozás.
2013. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Mi pedig napi 12 órát dolgozunk, éjszakázunk, évente több hónapot töltünk vidéken, különböző "kultúrált" szállásunkon, a családunktól távol, összezárva idegenekkel, túlórázunk, nyáron 40 fokban és télen -20 fokban is kint állunk az út szélén, fegyverrel az oldalunkon, lehallgathatják a telefonunkat, rengeteg dologról le kell mondanunk, veszélyben vagyunk nem egyszer, fegyverrel az oldalunkon, minimálbérét.....és mégsem rólunk, vagy épp a szintén "jól kereső" tűzoltókról szólnak a hírek, hogy kevés a fizetés....nővérem és a férje is tanár, mindkettő 150-180 ezer ft körüli nettoval, az én netto 75 ezer forintomhoz képest.....
2013. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Kedves drágám! A tanárok nyári szünetét Fizetett szabadságnak hívják. Pontosan ugyanannyi Fizetett szabijuk van, mint a szüleidnek, csak ők akkor veszik ki amikor akarják, a tanárok pedig a tanítási szűnetekbe
2015. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem mindenki jár ám Görögországba. Sőt van aki még a Baltonra sem jut le. A másik lehetőség pedig egy jól kereső férj, aki állja a nyaralásokat.
2015. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!