Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van joga arra egy tanárnak...

Van joga arra egy tanárnak hogy a tanóra végezetével, kicsöngetés után bent tartson (utolsó órám)?

Figyelt kérdés
a tanárunk bent tartott minket, mert nem írtuk le az órai anyagot, van erre joga? Egyébként én kiugrottam az ablakon és hazajöttem, mások csak úgy kimentek és hazamentek, követtünk el valami szabálysértést? Vagy ez minden az iskola házirendjétől függ?

2013. jan. 7. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Házirend függő.


Viszont NEM "lázadhattok" ti, tanulók, a tanár ellen, még akkor se, hogyha szabálytalanságot követ el. Az iskola igazgatója járhat el, ha akar.

2013. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogilag ha az óra becsengetéskor elkezdődött, és a házirendnek nincs erre vonatkozó rendelkezése, nem tarthat bent semmilyen órán sem. Azt viszont megteheti, hogy amit kicsöngő előtt felírt a táblára, kövi órán kikérdezze, függetlenül attól, hogy leírtátok-e, vagy sem.
2013. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
10%
B.szd meg! még jogokkal jössz? De kötelezettséged ugye nincs? Talán ha dolgoznál órán nem kapnál büntetést! Köcsög tanár nincs, csak bunkó diák.
2013. jan. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez semmi. Minket egyszer egy tanár bezárt a terembe, az ablakon meg volt rács. Szóval esélyünk sem volt meglógni.
2013. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4. vagyok.

És ez a tanár egy agresszív állat volt. Egy osztálytársam fejére akkorát csapott, hogy a fejét beleverte az asztalba azért, mert leejtette a tollnak a kupakját.

2013. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!