Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg ennyire gáz, ha...

Tényleg ennyire gáz, ha valaki verekszik?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok. A legjobb barátnőmbe(aki az osztálytársam is) "szerelmes" egy srác, amit elég betegesen mutat ki. Sokszor beszólogat neki, fogdossa stb.. Hétfőn első óra után mentünk ki az osztályból, a srác odament a barátnőmhöz, szabályosan szembe állt vele, megfogta a melleit és elkezdte becézni. A barátnőm félreállt, mire a srác megint megfogta, megszorította a kezét és azt kérdezte tőle, hogy "na mi van cicám, nem kellek?". Láttam, hogy nem engedi a barátnőmet, ő nem igen mer ellenkezni ezért lekevertem a srácnak egy pofont. Erre ő visszapofozott, én tökön rúgtam, letérdelt és elkezdett imádkozni. Az imádságba belefoglalta anyámat is és nem túl szép szavakkal illette meg és még gyomron rúgtam.

Igaz, hogy hamar elborul az agyam, de szerintem teljesen jogos volt.

Azóta mindenki piszkál ezzel. Tegnap osztályfőnökin az öffő azt mondta, hogy "nem tűröm az ilyen viselkedést az osztályba. Szánalmas, hogy valaki verekedésig süllyed." Ma pedig az autómatához mentem inni, állt előttem két lány, megláttak, erre az egyik azt mondta a másiknak, hogy "gyere menjünk, mert még minket is megver".


Tényleg ekkora bűn volt valakit picit helybenhagyni, mert mocskosul viselkedett?

Más ha verekszik, kap egy kis szidást és ő a "nagymenő" mert valakit megvert.

Most ez mi?



2013. máj. 29. 18:15
1 2
 1/13 intrepid ***** válasza:
68%
Ha pontosan így történt, ahogy leírtad, akkor részemről pozitív a dolog. Csodálkozom, hogy ilyen visszhangja van a dolognak. Én nem viselkednék soha úgy mint a srác akit leápoltál, és nem értem, hogy miért kerítettek ekkora feneket a dolognak. Egyébként szerintem "nagymenő" vagy, és kicsit irigyelnek is.
2013. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mondasz igazat.

Én nekem is volt pár afférom ,de nem így működik az élet az a helyzet. Elvered jön a szaktanár igazgatói majd ott ofő is kioszt aztán a szülőt is behívják elbeszélgetni majd minden elcsendesedik az osztálytársak elkezdenek megjegyzéseket tenni ,hogy "olyan ideges voltál ,hogy" "mint egy állat olyan..." blabla majd minden visszatér a rendes kerékvágásba az akivel összeverekedtél elkezd jóban lenni veled ,ha nem ilyen indok volt./Én iszonyat sokáig megpróbáltam tűrni ,de mindig kipécézett egy gyerek/


Egyébként én ,ha ilyen történt volna alapból gyomorszájon ütöm utána betöröm az orrát végül ,ha elterül úgy belerúgok ,hogy ne legyen kedve imádkozni...



Hogyha igaz a történeted akkor legalább megtanúltad ,hogy nincs igazság a földön, ezért érdemes jó kapcsolatokat keresni az emberekkel ,hogy lehess valaki. aki valaki az már nem senki és a valakiket a senkik nem vehetik semmibe.

Tanulj ,hogy egy olyan helyen élhess ahol majd felnőtt korodban ilyen eset után ne a rendőrségre vigyenek ,hanem könyveljék el önvédelemnek.

2013. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmit, mert mikor jött a tanár a barátnőm igazolta, hogy a srác kezdte az egészet, mégis én vagyok piszkálva. Inkább kaptam volna osztályfőnökit.

Nem igen "osztogatnak" nálunk ilyeneket..

2013. máj. 29. 18:56
 4/13 The Other ***** válasza:
64%

"Sokszor beszólogat neki, fogdossa stb.. Hétfőn első óra után mentünk ki az osztályból, a srác odament a barátnőmhöz, szabályosan szembe állt vele, megfogta a melleit és elkezdte becézni. A barátnőm félreállt, mire a srác megint megfogta, megszorította a kezét és azt kérdezte tőle, hogy "na mi van cicám, nem kellek?". Láttam, hogy nem engedi a barátnőmet, ő nem igen mer ellenkezni [...]"


Már nem azért, de amit a srác csinált, az törvénybe ütköző és feljelentést kell tenni a rendőrségen! (Ez bőven kimeríti a zaklatás tényállását)

BTK 176/A.§

"(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2013. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Justicar ***** válasza:
61%

Ha igaz amit írtál, akkor szerintem teljesen természetes.

Amikor a düh és az adrenalin eluralkodik az emberen, mintha teljesen átváltozna. Szerintem helyesen cselekedtél!:-)

Velem is hasonló volt nemrégiben, azzal a különbséggel, hogy én nem lány vagyok, nem az iskolában történt, és a helyzet is más volt. Pontosabban anyám élettársa volt ittas, és nem úgy beszélt nővéremmel és vele, ahogy az elfogadott lett volna, és kiabálásig fajult. Egyik pillanatban még ültem a gép előtt, a másikban meg már ott voltam előtte, és a nyakát megragadva tisztáztam, hogy még egy ilyen nem fog előfordulni amíg én itthon vagyok, különben nem csak rendreutasítás lesz az esetből. Nagyon nehéz volt fékezni a "vadállatot", aki akkor előjött. :o


Mindegy, fölöslegesen meséltem el a storyt. :D Lényeg a lényeg, a Cannon-féle vészreakciód jól működik. ;)

2013. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A srácot ellenben senki nem piszkálja azért mert kislányokat fogdos? Biztos valami kibukott 17 éves kisebbségi lehet akinek nem mernek beszólni a korodbeli srácok.
2013. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem a verekedés gáz hanem ,hogy tökönrúgtad ez aljas húzás kiv. ha cigány.
2013. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
7. válaszoló.. szerintem, aki akarata ellenére fogdos egy lányt, megérdemli, hogy tökön rúgják :D
2013. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jól van, látom, hogy jól cselekedtem.

Justicar: így ahogy leírtad és elolvastam, szép kis jelenet lehetett:)

Amúgy igen, valami cigányféle. Ha a neve és a bőrszíne nem is, de azokkal lóg és úgy viselkedik.

2013. máj. 30. 15:46
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha vki piti dolgokért verekszik, azt én is elítélem. De ebben a helyzetben sztem teljesen érthető, és az ofőd is egy barom, hogy téged pécéz ki, miközben a srác volt, aki gusztustalanabbul viselkedett. Bírom ezt a kettős mércét a tanároknál, amikor mindig az kap, aki ver, még akkor is, ha egy srác kvázi szexuálisan zaklatott egy lányt. Nálunk is volt ilyen, hogy szegény lányt vették elő, amiért fel merte pofozni azt a srácot, aki a mellét fogdosta :S.

Te meg sztem nyugodtan szólj be a lányoknak, hogy reméled, ha őket zaklatja vki, semmit sem fog tenni, mert jaj, de ciki a verés. Az ofődnek is próbáld meg elmagyarázni (szép lassan, hátha megérti), hogy hogy fogdosta a barátnődet az a szemétláda...

2013. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!