Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nekem a 2,5 éves kisfiam...

Nekem a 2,5 éves kisfiam verekszik, de szinte álandóan. Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Már kisebb korában elkezdődött nála, akkor is a haját húzta a gyerekenek, harap, karmol. Mára már odáig fajult a dolog, h nem merek vele a játszótérre menni, mert minden gyereket csak bánt. Nálunk otthon nincs verekedés, a családban nem lát ilyesmit, nagyon nyugodt emberek vagyunk, teljes harmóniában, úgyhoyg nem értem, h miért teszi ezt?! Érthetetlenül állok a dolgok előtt. Az sem igaz, h nem foglalkozom vele. Egész nap énekelünk, mondókázunk, rajzolunk, gyúrmázunk stb. szóval lekötöm. Mindent megteszek, h okosodjon, elmondom neki, h ezt ezért meg azért nem szabad stb. Bólogat, aztán kezdődik elölről minden. Már lassan senki nem áll velünk szóba! Imádom a kisfiamat, nem verhetem egész nap! Sőt nem is használ!

#harapás #karmolás #vereksszik
2013. máj. 6. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt, úgyhogy átérzem a helyzetedet. Ezen véleményem szerint egyrészt a sok-sok szeretet és türelem, másrészt pedig a következetes hozzáállás segít. Nem muszáj sokat járni a játszóra, de ha mentek, előre mondd el neki, hogy verekedni tilos, és az első után vidd haza. És bizony folyamatosan a sarkában kell lenni, ha ütésre emeli a kezért, lefogni, és elmondani neki századszorra is, hogy ezt nem lehet.

Sajnos sok gyereknek vannak ilyen időszakai, akinek nem volt benne része, az könnyen ítélkezik, hogy "Ennek az anyja sem tud nevelni", eg "Biztos verik otthon" meg hasonlók, az ilyet meg kell próbálni fogyelmen kívül hagyni.

Jó hír, hogy ha tényleg következetes vagy, ugyanakkor minden körülmények között érzi, hogy szereted, akkor rövid időn belül le fog róla szokni. Az enyém 3 éves, nagyjából fél éve már nem produkás ilyesmit.

Egyébként teljesen felesleges egész nap foglalkoztatni, az is frusztráló ám, nyugodtan lehet néha hagyni magában is.

2013. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lennék én egész nap a nyomában de van egy 4 hónapis kistestvére és így elég nehéz. De köszönöm a választ megnyugtat hogy más is van hasonló helyzetben.
2013. máj. 6. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A kistestvér születése előtt is fennállt ez a probléma? Sok gyereknél ez hozza elő. Nálunk is ugyanekkora a korkülönbség, sajnos néha nekem is nehéz (sőt, gyakran megoldhatatlan) volt folyamatosan a nyomában lenni a játszón, nem egyszer volt, hogy fél kezemmel tartottam a kicsit, a másikkal meg fegyelmeztem a nagyot. Volt jópár izzasztó helyzet, úgyhogy azóta mindig nagyon együttérzek a verekedős gyereküket kétségbeesetten megfékezni próbáló szülőkkel.

2013. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, sajnos ez a probléma a kicsi születése elött is megvolt. De a kistestvérét nem bántja,söt nagyon szereti, segit fürdetni, játszik vele. Nem értem, hzogy a többi gyereket miért bántja. Nálunk is volt olyan hogy egyik kezemben a kicsi, a másikkal a nagyot fegyelmeztem. Nem egyszerű :)
2013. máj. 6. 09:56
 5/5 djudit ***** válasza:
Kedves Kérdező! Sikerült megoldani a verekedest? Én is ezzel küldök most a 2,5 éves kisfiammal, es teljesen tanácstalan vagyok már :( Nektek sikerült?
2013. szept. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!