Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolában hogy...

Általános iskolában hogy köszöntetek a tanároknak? Mit mondtatok nekik? Maga, vagy Ön?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megszólításnál is érdemes a maga meg ön helyett a tanár úr, tanárnő, tanító néni, Mici néni...stb. megszólítás.

Pl. Tanár úr szerint holnap esik majd az eső?

2013. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Amado atya ***** válasza:
76%
"Erőt, egészséget, alezredes/főhadnagy/százados elvtárs(nő)!"
2013. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ön-t mondj, a Maga-t utálják.
2013. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sose mondtam nekik, hogy "maga", vagy "ön", még gimiben sem.

Általánosban alsóban "csókolom" volt a köszönés, mert azt tanították, felsőben eleinte megszokásból maradt a "csókolom", később meg már ismertük és szerettük a tanárokat, és már csak azért is olyan kis szemtelen módon szintén maradt a "csókolom", jó hangosan, elnyújtva, vigyorogva: "Csóóókolom Tanárnő!" :)

Gimiben ugyanígy, akiket szerettem, annak ment a "csókolom", akiket nem, azoknak "jónapot". Ha kifejezetten utáltam, akkor csak " 'napot".

A magyartanáromnak, meg a földrajztanáromnak néha mondtam, hogy "maga", ha összevesztem velük, az pedig előfordult párszor :)

21/L

2013. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom a maga miért volna helytelen?Az ön franciás és fínomkodó!

Tatjana levele pld így szebb:Én írok levelet, magának!

2013. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arra emlékszek hogy az egyik általános iskolai tanár (engem konkrétan nem tanított) szinte megsértődött azon, hogy önözik.
2013. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csókolomot köszöntünk, és a név + néni/bácsi megszólítást használtuk. Kati néni, Dezső bácsi stb...
2013. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"Csókolom, XY néni, hogy tetszik lenni?" "XY bácsi mit szól ahhoz, hogy...." "De azt tetszett mondani, hogy..." Amúgy meg hogyha órára jött tanár, akkor "Jó napot kívánok" Levélírás végénél elköszönés meg "További szép napot/estét/kellemes hétvégét" Ja és a "maga" szóra megsértődnek. Valaki kérdezett a tanártól, am ép veszekedtek akkor a diák meg a tanár, és akkor tanár morcosan mondta a gyereknek, mivel lemagázta, hogy "te engem ne magázzál" és akkor a gyerek - mondom már veszekedtek - kicsit pofátlan stílusban visszakérdezett, hogy "Miért, most tegezzem le?" Szóval a "maga" szót nem szeretik. Másik osztálytársam, mert az előző gyerek, akiről írtam, az is az volt, na másik mate meg ilyet is mondott, tök ari, csak picit furán hangzik: "Ön tetszett ezt meg ezt csinálni?" Szóval ez az "Ön tetszett", na ez még jó, az a mate-em pedig nagyon illedelmes volt mindig. :)
2013. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönés: Jó napot kívánok!

Megszólítás: alsóban: tanárnéni/tanárbácsi felsőben és középiskolában: tanárnő/tanár úr

És magáztunk mindenkit, nem önöztünk soha, így kérték és ezt szoktuk meg. Középiskolában is magáztunk, Szakképzésen volt egy tanár aki mondta hogy őt csak önözni lehet, de a többit magáztuk.

2013. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sem maga, sem ön. Mindig keresztnév és nemének megfelelőben "néni" vagy "bácsi". Aztán 7.-ben új iskolába kerültem, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy két tanáromat óne zsinór tegezik; én ez után is képtelen voltam rá.
2013. jún. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!