Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A Radnóti Szegeden tényleg...

A Radnóti Szegeden tényleg egy zombiképző elit iskola?

Figyelt kérdés
Hallottam nagyon sok helyről, hogy 4 év múlva, mikor az illető leérettségizett, kész idegroncs volt, mert kitaposták belőle a kitűnő eredményeket és versenyszerepléseket. Éjt nappallá téve tanulni kell és ha nem tetszik a tanároknak a hozzáállásod, akkor lerontanak, úgy, h megbukj, majd eltanácsolnak, azért mert rontod a iskola hírnevét. Sőt a pl. reál beállítottságúakat is ugyanúgy hajtják mondjuk magyarból mint a humán szakost.

2013. jún. 27. 18:00
1 2
 11/12 anonim válasza:

#10 Szia, engem felvettek a Radnótiba spanyolra. Hallottam, (itt is írták többen) hogy ez amolyan töltelék szak, a rosszabb tanárokkal és az osztályközösség sem jó általában. Neked ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod?

Köszi előre is, ha válaszolsz, csak kicsit elbizonytalanított a sok negatív dolog, amit ezzel kapcsolatban olvastam.

2023. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
#11 Bocsi a késői válaszért, nem nézem gyakran a gyakori kérdéseket. Töltelék szaknak egyáltalán nem mondanám a spanyolt sem. Való igaz, hogy nincs annyira komoly plusz követelmény, mint más szakokon, de ettől függetlenül egyáltalán nem rosszabb az esetek többségében más tagozatoknál. A tanárok kiválasztásával kapcsolatban az, hogy a spanyolon sokkal rosszabbak lennének az egyáltalán nem igaz. Nyilván nem fognak oktatni az adott szakok ,,sztártanárai" Schulz pl csak matekosokat (és esetleg néha nagy ritkán matek fizikásokat) oktat vagy Bán csak bioszosokat. Őket biztosan nem fogjátok megkapni (véleménykérdés hogy ez öröm vagy bánat inkább, szerintem mindenki jobban jár így). Ettől függetlenül hidd el a többi tanár sem azon a szinten mozog, mint az átlag középiskolai tanárok, sokkal motiváltabbak, szakmailag gyakran felkészültebbek, jobban tudják tolmácsolni a diákok nyelvére a tananyagot. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ne aggódj a tanárok miatt egyáltalán nem lesz problémád. Másrészt a diáktársakról szeretnék pár szót ejteni. Nekem a személyes tapasztalatom az, hogy habár a spanyolosok többsége értelmes, és megjelenhetne bármelyik másik tagozaton is, a legtöbb évfolyamban azért becsúsznak néhányan olyanok spanyolra akiknek nem igazán lenne ott keresni valójuk, nem a legélesebb kések a fiókban. Ezért válogasd meg azt, hogy kikkel barátkozol és ne hagyd hogy belevigyenek a rosszba. Egyébként 11-12.ben amikor a faktokat fogjátok felvenni lesz egy csomó órátol ahol olyanokkal vagytok akik más osztályokba valók, ott még inkább elsikkadnak ezek a különbségek amikről írtam. Remélem ezzel sikerült megnyugtatnom. Készülj életed egyik legjobb 4 évére! ;)
2023. máj. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!