Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon szeretem az egyik...

Nagyon szeretem az egyik tanáromat . Barátomnak tartom. Szerintetek elmondjam neki? Hogyan kerülhetnék hozzá még közelebb (barátilag)? 13/L A tanárom is lány kb 30 körüli

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 19:50
 1/3 anonim válasza:
100%
szerintem ne mond el neki,bár te ismered.én nem mondanám el most.lehet hogy miután elballagtál másik suliba barátok lesztek.de sulin belül ez nem működik.
2013. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :)
2013. júl. 6. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Olyan sokan kérdezitek ugyanezt, bekopizom, amit egy másik kislánynak írtam.


Én is tanár vagyok, hadd válaszoljak ebből a pozícióból.

Először is: igen, a mi szívünkhöz is tud egyik vagy másik gyerek közelebb állni, én is szívesen beszélgetek gyerekekkel szünetekben sulin kívüli dolgokról is. Szeretem őket, jó fejek, aranyosak, élvezem a társaságukat.

A barátság azonban más. Ők még gyerekek, nem tudnak a barátaim lenni, hiszen én az én életem dolgait nem tudom és nem is akarnám velük megbeszélni. Az ő problémáikat vagy örömeiket viszont szívesen meghallgatom, segítek is nekik, ha tudok. Lehetnek ezek közeli kapcsolatok, lehet nagyon szeretni, úgy, ahogy egy felnőtt szeret egy gyereket.

Beszélgethetsz vele, amikor udvari szünetben ügyel és ő is kint van, vagy folyosóügyeletben, óra előtt-után, kiránduláson, sok lehetőség van. Nem kell elárasztani őt azzal, hogy mennyire szereted, csak zavarba jönne, és távolságot tartana. De nagyon jó kapcsolatban lehet lenni, ha ő is örül Neked.


Más szavakkal: nemcsak a barátság a szeretet-kapcsolat. Sok más kapcsolat is. Meg kell tanulni a vonzódást, a szeretet a kapcsolatnak megfelelően kifejezni.

2013. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!