Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolában mi vezérli...

Általános iskolában mi vezérli a gyerekeket, hogy a gyengébbet mindenáron meg akarják szégyeniteni és verni?

Figyelt kérdés
Mindezt indok nélkül és sokszor csapatban. Én akkoriban ez voltam akit így lealáztak. Mi lett volna velem, ha torkom szakadtából elkezdtem volna ordítozni hogy "ne bántsatok" és utána órán elkezdtem volna felvágni az ereimet?
2013. aug. 6. 08:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Valaki itt állatokhoz hasonlítja az embertársát?

Kérem a többi válaszolókat, hogy ne zavarják össze a kérdezőt egy olyan Elmélettel, ami nem elég hogy nem bizonyított, hanem még veszélyes is.."

Milyen elmélettel??

Az ember is egy állatfaj, csak éppenséggel a legfejlettebb aggyal rendelkezik. A delfinek meg jobban tudnak úszni, a sasok meg repülnek. És?

2013. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

#8

Mondj amit akarsz, nincs bűntudatom. 5. osztályban csatlakoztak hozzánk, nagyon jó társaság voltunk, egyből odamentünk hozzájuk beszélgetni, de mindig ellettünk hajtva. Békén is hagytuk őket, de már akadályozták az osztály életét. 4 évük volt beilleszkedni.

Egy alacsony létszámú osztály iskolai versenyeken nehezen produkál jó eredményt, 30-35 fős osztályokkal szemben, és ez még valószínűtlenebb úgy, hogy nem képesek együtt működni.

Teljesen normálisan meg lettek kérve arra, hogy ha nem is szeretnének társalogni, legalább segítsenek be a munkában, de akkor is csak leoltottak minket.

Azt se véletlenül írtam, hogy pletykásak, a tanárok előtt fúrták a saját osztálytársaikat, a szüleink már az első héten azt hallották az érintett 2 srác szüleitől, hogy mi az iskolában iszunk és drogozunk, és a WC-be járunk szexelni.

Ezek után ne várja el senki, hogy szó nélkül megtűrjük.

Ne úgy képzeld el, hogy hetente összevertük, néha kapott 1-1 pofont a késes, és inkább a megszégyenítésen volt a hangsúly.

Azok után, hogy kijelentette, ő iskolai lövöldözést fog rendezni, ő érzi magát fenyegetve? :)


Tudod, lehet hogy "nem a mindenkivel van a baj".

Közöttünk is volt mindenféle, sőt! Volt egy nagyon vallásos, naív lány, és érdekes, ő képes volt beilleszkedni.

Értelmi fogyatékos volt a srác, a haverja meg szimplán önbizalomhiányban szenvedett, mindenre helyeselt, amit a csodálatos személyiséggel rendelkező, meg nem értett, összetört lélek mondott.

2013. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Írják itt többen hogy ki kell állnod magadért, és minden meg van oldva. Amikor elkerültem szakközépiskolába volt egy srác aki már első nap beszólogatott. Mindig visszaszóltam neki valamit. Kb 2 hete jártam oda amikor elkezdett lökdösni. Akkor úgy gondoltam hogy most egy újabb szintre léptünk, mert ezek már nem csak szavak hanem tettek. Ott helyben le akartam csapni a suliban. Persze egyből közénk állt csomó ember. Ez kb a második óra után volt. Aztán persze megmondta hogy suli után kimegyünk és megver. Már itt is mindenki hozzá ment oda beszélgetni, és nekem szólogattak be hogy hogy meg fog verni. Amikor vége lett az utolsó órának úgy voltam vele hogy kisétálunk, megcsapom aztán ennyi. De amikor sétált ki a tömeg, mert ugye mindenki nézni akarta, akkor már engem lökdösött ott mindenki. Szinte már el volt döntve hogy nem nyerek, meg hogy én vagyok a bénább. Aztán elkezdődött a verekedés, földre került, és engem egyből lökdösött odébb mindenki. Aztán felkelt, én kerültem földre, és kb 5 percen keresztül rúgta a fejemet. A csorda meg ott ordított hogy üssed. Nem voltam az a félős fajta, de amikor körbeállnak, és mindenki azt akarja hogy veszíts az eléggé rossz érzés. Kicsit leblokkoltam az egésztől, mert ilyet még nem láttam. Aztán később az ment hogy a kezdeti 1 darab kötekedős emberből lett 10 darab. Egyfolytában az ment hogy engem hogy megvert. Még fél évvel később is. Később már viperával, meg sokkolóval jártak iskolába. Na innentől kezdve ki az aki ki tud állni magáért? 14 éves voltam, és szinte napi szinten azzal fenyegettek hogy leszúrnak, megvernek viperával, stb. Órán dobáltak mindennel, és nem is lehetett így tanulni. Később elkezdtem lógni, ami miatt iskolapszichológushoz küldtek. Ő azt mondta álljak ki magamért. Hát ez nagyon hasznos volt. Betöltöttem a 16-ot, és elmentem inkább dolgozni.
2013. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

#12 Ne is legyen bűntudatod, valakit addig szívatni amíg az öngyilkosság gondolatáig eljut tök természetes! (szarkazmus off)


"mi az iskolában iszunk és drogozunk, és a WC-be járunk szexelni." Hát ha ez igaz akkor meg is van mi volt a nagy beilleszkedési probléma.


" néha kapott 1-1 pofont a késes, és inkább a megszégyenítésen volt a hangsúly. " Abba bele sem gondoltatok, hogy a megszégyenítés miatt milyen lelki sérüléseket szenved el? Az nem gyógyul be csak úgy. De legalább ti jól szórakoztatok.


Egyetlen mentségetek, hogy gyerekek vagytok/voltatok. Az osztályfőnöknek/szülőknek/tanároknak is ott kellett volna lenniük. A szomorú, hogy Te még büszke is vagy rá. Gratulálok. Csak annyit kívánok tapasztald meg a másik oldal helyzetét is, de ne sokáig mert nem bírnád...

2013. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt igaz egyik se. Csak szeretett oktalanul problémát okozni.

Még mindig nem értem, hogy várhatja el valaki, hogy szó nélkül hagyják azt, ha szabotál egy közösséget, de erről felesleges is vitáznunk, én nem tudlak meggyőzni téged, és te se tudsz engem.


A tanárok nem tudtak mit kezdeni vele, kirakni nem akarták, kötelező volt neki iskolai pszichológushoz járni, de eredménytelen volt az egész. A pszichológus végül az osztály elé állt, és azt mondta inkább vegyük semmibe, mert ő nem fog megváltozni, akármit is teszünk. A tanárok nem vették komolyan, lehetetlen volt számukra elképzelni, hogy kárt okozzon valakiben habtestével. Az osztályfőnökünk pedig homokba dugta a fejét a pszichológus kudarca után. Rá lett hagyva az egész.


Én könnyen barátkozós típus vagyok, úgyhogy szerintem ezzel nem lesz gondom, de köszönöm a jókívánságot!

2013. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én könnyen barátkozós típus vagyok, úgyhogy szerintem ezzel nem lesz gondom, de köszönöm a jókívánságot!"

Ne érts félre. Nem "jókívánságnak" szántam. Csak azt mondom, hogy nem tudod milyen az ha egy közösség tagjai egymást túllicitálva szívat. Ahogy én sem tudom átérezni a te helyzeted. De abban biztos vagyok, hogy a rendszerez szívatás nem megoldás. Ezzel szerintem csak az egótok simogattátok.


"én nem tudlak meggyőzni téged, és te se tudsz engem" Ebben legalább egyet értünk. Szép napot :)

2013. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

énse értettem sose ezeket a szekálásokat, kiközösítéseket, mert hogy másmilyen az ember


én általánosba a magasságom miatt voltam a célkeresztbe, néhányan kiközösítettek, bántottak

2013. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

olvasattok a mobbingról. ennek a pszichológiáját írja le.

nekem is volt hasonló problémám gimis koromban, de szerencsére az élet kiegyenlítette a számlát.

2013. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azokat szekálják, akiken látszik, hogy gyengébbek és nem tudják megvédeni magukat. Gyerekkoromban az osztályban mindig kiszemelt egy embert az osztály, akiket később szívattak, szinte mindenkire rákerült a sor. Amikor engem kezdtek el csesztetni, vagy 20-30 gyerek, mindig rohadt nagy hisztit csaptam, nem is egyszer az óra közepén vertem meg az osztálytársaimat, az egyiknek csomóban jött ki a haja. Na, onnantól kezdve nem piszkáltak:D Csak a hátam mögött utáltak. Örültem, amikor végre kikerültem abból a közösségből.
2013. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az érfelvágás ugyan nálam kimaradt de nekem volt olyanba részem h tanár előtt gyomorszájon vágtak és semmi sem történt.

Gondolom ez azért van mert mindenki csak a saját gondjával törődik v mert fél h ö rá is rászállnak.


V ezért


[link]

2013. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!