Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek a sulikezdéstől?!

Félek a sulikezdéstől?!

Figyelt kérdés
Most megyek gimibe egy olyan suliba ahol sok embert ismertem már ezelőtt is de az osztályból senkit..Nemrég volt találkozónk az új osztállyal de rossz volt mert senkivel nem találtam meg a közös hangot csak sablonkérdésekkel beszélgettünk.Voltak akik olyan jóba lettek h privátba azóta találkoztak..Félek hogy nem lesz igazán jó barátom,ami az előző sulimba se volt(nagyon rossz),de legalább volt társaságom akik mind más suliba/osztályba mennek majd..ráadásul eléggé visszahúzódó és szűkszavú vagyok.szerintetek hogyan szerezzek barátokat? 15/L

2013. aug. 14. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is ne félj attól, mert be vonzod a rosszat és tényleg úgy lesz! Próbálj meg majd barátkozni, ha nem megy, akkor meg ne erőltesd. Nekem se ment 9.be, aztán egyedül voltam, de még se szomorkodtam meg nem féltem, majd következő évben olyan padtársam lett, akivel jóban lettünk és lett egy kisebb társaság és azóta megmaradt érettségiig. Szóval sokat számít az is ki mellé ülsz, de ezektől a dolgoktól felesleges félned majd lesz valahogy.
2013. aug. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Hasonló problémám volt annak idején nekem is :)

Annyi volt a különbség, hogy ismertem az osztálytársaimat, és hidd el nekem, SOKKAL jobb idegenek között, tiszta lappal kezdeni.

Nem ismer senki-itt az alkalom, hogy változtass, és ne légy annyira szerény :)

Ha azt lássák, hogy kedvess, vidám és nyitott vagy, nem lehet gond a beilleszkedés.

Keresd olyan lányok társaságát, akik szintén egyedül vannak, velük talán könnyebb lesz az iserkedés.És igen, nagyban függ attól is, hogy ki mellé ülsz.

Én például 14 ismerősömmel kerültem egy osztályba, akik mind utáltak, mivel jól tanulok. Aztán 1 hónap elteltével jött egy lány, akivel azóta a legjobb barátnők lettünk.

A kezdeti nehéz időkben támaszt nyújthat a régi társaságod.

Illetve 1 év elteltével a kisebbek között is szereztem barátokat, és a végzősök között is, szóval, neked is menni fog :)

Beszélgess sokat, még ha nehéz is...de tényleg csak az segíthet, ha beszélsz, beszélsz, kérdezel, és meghallgatsz másokat :)

Sok szerencsét :)

2013. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ne izgulj előbb utóbb úgy is kiforja magát :-)

Am mejik suliba mész mert én is most leszek elsős :-)

2013. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia tudom régi kérdés ,de mi lett vágül?
2021. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!