Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be ugy...

Hogyan illeszkedjek be ugy hogy meg nem tokeletes a nyelem?

Figyelt kérdés

Az en tortenetem eleg nehez... masfel eve kulfoldon elek,meg nem tokeletesen beszelem a nyelvet de mar olyan 70%osan a csalad barataival es par ismerosommel (3-4) elbeszelgetek Es altalaba megertenek,de en felek mert meg azert nem beszelek tokeletesen. Szeptembertol 10.es leszek,Es mar egy kicsit jobb mert ugye mar valamennyire beszelek Es nem lesz olyan rossz,de en meg mindig nagyon felek,ugye itt minden evbe uj osztalytarsakat kapok Es minden Oran ugyanugy kulon osztalytarsakkal vagyok,csak spanyol barataim vannak mert altalaba veluk vagyok egy Oran,mert ok sem amerikaiak Es ok is tanuljak a nyelvet.11.tol (jovore)mar amerikai osztalytarsakat kapok mert addigra lesz 100%os a nyelvtudasom,szoval Es az utolso olyan evem amikor meg spanyolokkal vagyok,amerikai barataim egyaltalan nincsenek,kb 3baratom van, mar a honvaggyal gondom nincs,mert mar megszoktam hogy ittvagyok,de szeretnek meg baratokat,most hetfon a legjobb baratomnal alszok,Es felek mert szerintem nem vagyok eleg vicces Es unatkozni is fogunk.. Arra szeretnek valaszt kapni hogy szeptemberbe hogy kezdjem el a sulit,mert ugye a nyelvem meg nem 100%os de szeretnek itt Boldog lenni,feher baratokat talalni ,Eddig sosem mertem veluk beszelni mert felek hogy az akcemtusom miatt Es meg ugye a nyelv miatt nem allnanak le velem,szeretnek tobb baratot szerezni,nemtudom hogy hogy legyek jofej Es vicces,ha egyaltalan igy hogy nem beszelem meg a nyelvet lehetnek vicces Es jofej hogy birjanak...nagyon sokszor szanalmasnak Es rondanak erzem magam amikor a csaladommal megyunk be a plazaba Es Latom a baratokat egyutt,mert ugye itt a plazaba az emberek./fiatalok/ a barataikkal mennek.. MIT csinaljak hogy legyenek barataim.hogy kezdenyezzek..hetfon MIT csinaljak hogy a baratnommel nevessunk.kerlek segitsetek..

15/L



2013. aug. 15. 04:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember azt szereti, ha őt hallgatják. Legyél kezdetben figyelmes hallgatóság, meglátod, szeretik az ilyen társaságot.

Miért lenne szégyellnivaló és hátrányos, hogy nem veszed fel a versenyt nyelvtudásban azokkal, akik anyanyelvi szinten beszélik? Mi is helyesnek tartjuk azt a külföldit, aki törve ugyan, de a nyelvünkön szólít meg minket. Hány kortársad van, aki egyetlen nyelven sem tudna kommunikálni.

Valóban jó lenne a többségiekhez asszimilálódni, hogy ne azt erősítsétek egymásban, hogy mi nem ide tartozunk, csak itt vagyunk.

Ha olvasol könyveket, humoros anekdotákat akár anyanyelveden is, akkor megpróbálhatod angolul elmesélni, vagy jó filmet pl. Ha ezzel feltankolod magad, akkor előkapod, ha szükség lesz rá.

A jó kommunikációra, laza, szellemes társalgásra sokan anyanyelvükön sem képesek, tehát ha te zárkózottabb típus vagy, akkor ne csodálkozz! Ha meg itthon nem volt problémád, akkor ne legyen gátlásod, sőt, aranyos is lehetsz a többiek szemében és boldogan segítenek, hogy felzárkózz hozzájuk a nyelvhasználatban.

2013. aug. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyanokkal leszel rengeteget egy társaságban, akik anyanyelvi szinten beszélik a nyelvet, hidd el, hamar elsajátítod te is "100%-osra".


Legyél bátor!


Bár én a Hollanddal küszködtem, de azt tapasztaltam, hogy az akcentusom nem volt hátrány. Volt olyan lány aki a nyelvbotlásaimra azt mondta cuki, szóval még pozitívum is lehet... :)

És sokan azt mondják az akcentus olyan dolog, ami felkelti mások érdeklődését. Természetesen más, hogyha egy spanyol beszéli törve az angolt, és más, hogyha egy magyar, mindkettő más akcentussal beszél, és úgy érzem az amerikaiknak már herótjuk van a spanyol akcentustól.


Ha te "saját" akcentussal egy társaságba kerülsz, valamivel máris kiemelkedsz, "egyéniség" leszel.


Természetesen törekedj a tökéletes kiejtésre, nyelvhasználatra. Azért írtam le ezeket, hogy tudd, nem kell félni, nem olyan durva dolog egy kis akcentussal beszélni.

Én is azt hittem hogy kiröhögnek majd, meg kiközösítenek, de nem ez lett a vége. Helyette tanítgattak (főleg káromkodni...) és megdícsértek, ha fejlődtem.


Nyugodtan barátkozz fehérekkel, ne félj a közelükben lenni, beszélgetni velük, hiszen ennél többet nem tudsz tenni annak érdekében, hogy perfekt legyen az angolod.


15/f

2013. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én itthonról írok, a kocka másik oldalát próbálom megvilágítani, de persze, más a magyar kultúra és más az amerikai. Nekem semmi bajom a külföldiekkel, pláne, ha magyarul beszélnek. Mindig segítek nekik, végig hallgatom őket, mert értékelem, hogy próbálkoznak és hogy bátrak. Én úgy gondolom, az anyanyelven kívül általában nem kell minden más nyelvet 100%-ra tudni. A nyelvnek nem a hibátlanság a lényege, hanem a megértés és a megértetés. Idővel, úgyis jobb leszel. Nekem volt külföldi barátnőm is, semmi nyelvi hibája nem zavart, az akcentusa pedig még vonzó is volt. Mint már mondták korábban: "egyedi". Legyél bátor, nem kell majd mindig elnézést kérni az előrelátható nyelvi hibákért se. Meg fogják érteni. Ha meg nagyon gáz, akkor úgyis kijavítanak. Azt meg köszönd meg. Ennyi! :)
2013. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok még: az anyanyelvet se kell 100%-ra, ha nem vagy professzor, vagy magyar tanár, esetleg író :D
2013. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ottaniak se tudják 100%osan a nyelvet.


És ne féljél. Jó eleinte kicsikét furi lesz mindkét félről mert más kúltúra de ez ugyanolyan érdekes is lehet. Pl:. mesélhetsz nekik Magyarországról esetleg elvihetnek ide oda miközbe meséltnek az adott helyről dolgaikról stb.


És a legfontosabb ne akarjál az adott nyelven tökéletesen beszélni inkább a folyamatosságra törekedj. Ha oda hányod a mondat szavait nekik akkor is megfogják érteni, hogy mit akarsz.

2013. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!