Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetnék nyomozó?

Lehetnék nyomozó?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat nézem a Döglött aktákat, meg a CSI-t és lehet, hogy ez most csak egy ilyen ideiglenes állapot nálam, vagy nem tudom :D de most hetek óta azon gondolkodom, lehet, nyomozó akarok lenni felnőttként, mert izgalmas meló lehet és szeretnék segíteni az olyan embereknek, akiknek pl. valamelyik hozzátartozójuk eltűnt vagy megölték és nem tudják, mi történt vele/ki tette vele...most leszek 9.-es és vegyipari szakközépbe megyek, mert eddig vegyész akartam lenni, de most olyan nyomasztó érzés van bennem emiatt, mert mostanában foglalkoztat ez a nyomozós dolog és mi van, ha évekkel később rájövök, tényleg jobban tettem volna, ha nyomozó leszek..bár érdekel még a csillagászat is...meg úgy a fizikával kapcsolatos dolgok.

De amúgy most így belegondolva, olyan szemétség ez az egész szerintem...mert most ilyen kis 14-15 éves gyerekektől hogy várhatják el, hogy eldöntsék, mit fognak csinálni egy életen keresztül? Mert ahogy írtam, engem is érdekel több dolog is, de most félek, hogy 15 évesen, a kis gyerekes fejemmel rossz döntést hozok és elvégzem a középsulit, meg minden, esetleg továbbtanulok és évek múlva rájövök, hogy ez rossz döntés volt?

És amúgy ha most nyomozó akarok lenni, akkor milyen iskolában kellene tanulnom? Vagy a középiskola annyira nem számít? Mit csináljak?

15l


2013. aug. 18. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz nyomozó, de ne várd, hogy azt fogod csinálni, mint amit a tévében látsz. Egyáltalán nem olyan lesz.
2013. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyenlőre tanulj. Menj gimibe. Még ráérsz dönteni. Egyébként amit a filmen látsz, közelében sincs az igazságnak. ha jól megvizsgálsz egy krimit, akkor ezer megválaszolatlan kérdés merül fel. Egy csomó bizonyíték halott.

Más az élet, de majd megismered.

2013. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Majd nyomozhatsz utánam :D
2013. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, csak pillanatnyi állapot.. Amikor a Dr. House-t néztem, én is orvos akartam lenni. Most a szökést nézem, és most az van bennem, hogy teli kéne tetoválni a felsőtestem, mert királyul néz ki. De amikor így jártam anyátokkalt néztem, Barney bőrében voltam, és k****ztam :D :D Sorolhatnám még. Ennek van pszichológiai megfelelője is, csak nem tudom a nevét ... :D
2013. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én meg most nézem a Death Note-ot és é leszek az új világ istene!!!
2013. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
20:35 köszi a választ :) érte, mit mondasz, de amúgy nem is pont ez a lényeg, hanem egyszerűen nem tudom, mi akarok lenni..
2013. aug. 19. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért tanulj gimibe és utána lehet akár szakmát tanulni, vagy továbbmenni fősulira, vagy egyetemre. Egy jogi egyetem után még mindig mehetsz rendőrtisztire, vagy bárhová, amit addig megkedvelsz.

Tanulj.

2013. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem...akkor lehet, átmegyek majd másik suliba. bár még nem biztos...még gondolkodom rajta :)
2013. aug. 19. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Még van időd eldönteni. Ha tényleg vonz a nyomozói munka akkor esetleg a rendőrtisztire kellene kell felvételizned, ahhoz meg a történelem , és (azt hiszem) a testnevelés a követelmény, ha esetleg nyersz valami sporteseményen, az külön jó pont.


Ami meg a jövődet illeti, az is meghatárotta, milyen tantárgyakat szeretsz. Ha humán tárgyakból vagy jó,(történelem, magyar, nyelvek, akkor közigazgatásban javaslom, h érdeklődj) Jogászból, fordítóból, humán szakos tanárból már így is nagyon sok van.

Ha meg reál tárgyakból... biosz, kémia, matek v, ilyesmi, akkor több esélyed lehet elhelyezkedni mondjuk mint orvos vagy mérnök.

2013. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!