Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy szerettessem meg magamat...

Hogy szerettessem meg magamat jobban? (osztályban) azt mondjákviszahúzódó vagyok.12 éves lány, szeretek festeni, rajzolni, énekelni, írni verseket, meg könyveket, ha kell még a válaszhoz adat szólj!

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Ne legyél visszahúzódó, próbálj beszélgetni velük.
2013. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
hát annyi az egész beszélgetsz velük próbálsz velük egy olyan témát keresni amit mindketten érdekeltek és kész ne légy visszahúzódó mert akkor nem fognak megszeretni!
2013. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Képzelt te majdnem olyan vagy mint én. 12 éves, lány, szeretek festeni, rajzolni, énekelni, verseket írni és visszahúzódó vagyok én is. Azt tudom neked ajánlani, hogy keress egy olyan barátnőt, aki megért, szereti a zenét, értékeli a művészetet és pár dologban hasonlít rád (belsőleg). Az én barátnőm is ilyen. Ő vad, imád futni ,tornázni, zenekedvelő, rajzra is jár, és egy részben az ellentétem. Viszont párszor összeveszünk de alig 10 perc múlva ki is békülünk. És ha találsz valakit az osztályból aki valamiben hasonlít rád, van közös témátok akkor beszélgessetek és rá fogsz arra érezni, hogy milyen könnyű is így ha van melletted valaki, aki segít és tanácsokat ad. És én is a barátnőmmel így lettünk legjobb barátnők 1-2 év alatt és azóta is azok vagyunk. És több barátom van mint amikor 3.-os voltam, és jobban kijövök velük mint korábban. És azt is be kell vallanom, hogy nekem több fiú barátom van az osztályból mint lány.Mert a lányok nagy része kicspi**ásan viselkedik, így a fiúk jobb választásnak tűnnek és azok is. Szerintem próbáld ki hogy leszólítasz egy olyan fiút vagy egy lányt akiben úgymond látod, hogy hasonlít rád :)

Nekochan, 12/L

2013. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

én is erre a kérdésre keresem a választ de szerintem ez igy rossz ötlet hogy ugorjunk bele, kezdjünk csacsogni meg beszélgetni valakivel aki nekünk szimpatikus. Na jó lehet hogy valahol ez bejön, jobb közösségekben városokban de vad falun nem, söt éppen evvel lehet elintézni hogy a kiszemelt már sose lehet barátunk és környezetéből barátai jobb osztálytársai közül se senki. Tapasztalatból irom mert az ilyen hozzáállás miatt nincs egyetlen rendes barátnőm sem.

Ha még nem intézted el magad teljesen ilyen téren akkor legjobb ha valaki tetszene vagy szimpi akkor próbáld elkérni az anyukája mobilszámát és próbáld meg anyukádat rávenni hogy beszéljenek és hogy e-mailezhess, sms-t irhass vagy akár egy padba ülhess a kiszemelt barinővel, bár ez utóbbi csak akkor lehet ha anyukád áldoz ilyesmire néhány ezer forintot havonta amit odaad a másik kislány anyjának hogy megengedje hogy barátnők lehessetek. Persze ha azóta már lejárattad magad a nagy barátkozással, csacsogással szövegeléssel sms-ekkel facebookozással és teljesen kiadtad magad, akkor sem késő újrakezdeni ha nagyobb a település ahol laksz és nem hallott róla mindenki. abban az esetben egy iskola váltással (ha van másik suli) megoldható és újrakezdhető a dolog más emberekkel. Csak arra kell nagyon vigyázni hogy a régi ismerőseid nehogy véletlenül találkozzanak az újakkal mert akkor minden addigi erőfeszités (anyukák osztálytársak számainak megszerzése stb) hiábavaló lesz. A másik dolog hogy nem baj ha visszahúzódó vagy. ne add ki magad senkinek se. Inkább hallgass, vagy körömlakkokról és ostobaságokról meg receptekről beszélj, őszinte érzésekről ne. mert amint megtudják hogy azok a kivételek közé tartozol akiknek lelkük van mindenki számára világossá válik hogy sebezhető vagy amit ki is használnak amennyire és ahogy csak lehet. és egyetlen anyuka sem fogja megengedni hogy a lányának olyan barátnői legyenek akik nem elég erősek nem elég hidegvérűek és nem elég normálisak, hibáik vannak. az érzelem a lélek pedig falun hiba, hátrány, kihasználható dolog amit arra használhatnak fel hogy ahol és ahogy csak birnak belerúgjanak, vagy az arcodba vágják hogy "mégis mit képzelsz magadról, felejts el de rögtön." Mindig tünj felszinesnek vagy maradj csöndes visszahúzódó akiről senki nem sejti hog milyen érzelmek lehetnek benne és senki ne lásson sirni vagy hisztizni még véletlenül se mert azt nem tűrik, úgy nem fog senki szeretni ha hasonlót lát. Ezen kivül a bizonyitványodra osztályzatokra figyelj és az alakodra is mert az anyukáknak a vagyoni helyet után ez a mérvadó, figyelik. nem engednek a lányukkal kisebb korban esetleg fiukkal barátkozni ha neked rosszabb jegyeid vannak mint az ő imádott sebes fenekű túlbecsült beképzelt elkényeztetett csemetéjüknek. és akkor sem ha kövérebb vagy erősebb alkatú vagy mint az ő vékony csontbőr picinyüknek mert rögtön azt mérik fel hogy ha akarnád meg birnád-e verni a sárgabugyis szemüveges bogaras hajú 40 kg-os kislányukat. Persze ez alkati kérdés, nem koplalhatod magad halálra csak mert neked csonti Zsuzsi vagy Csilluka szimpatikus akik koplalás nélkül olyanok sőt hizni sem birnak, hacsak nem te is ilyen alkatú vagy abban az esetben lehet róla szó máskülönben hozzád hasonló alkatút válassz akinek a tanulmányi eredményei lexikális tudása is hasonló a tiedhez.

Nekem direkt megmondták annak idején épp egy fiu anyukája hogy nézzem mennyivel jobb érzés egy anyukának ha a gyereke mellett egy kitűnő tanuló ül mintha egy hármas tanuló, és persze hogy a gyerekek és az anyukák is jobban szeretik ha egy kis vékony barátnőt kapnak.. ezt is mondták hogy azért is nem kedvelnek mert egy másik akit a taknyos csemetéjüknek szántak barátnőt " az olyan vékony mint a kisujjam" egy másikat pedig avval tiltottak el indoklásul hogy általánosom van mig a lányuk khocmecicus puncus ráadásul 50valahány kg mig én legalább 62-63 és rám sütötték hogy ezért sem engedhetik mert amig ilyen kövér vagyok simán meg birnám verni, holott ilyesmi soha meg sem fordult a fejemben.persze sose lehetek olyan vékony mint ők. Egy másik velem egy idős meg egyetemre készült és azért közölte az anyja hogy tartsam távol magam az ő okos kis illetve nagy K lányától a nyolc osztályommal mert rendőrt hivnak. inkább ne barátkozzon a ribi senkivel minthogy velem egyszer is csak társaságnak eljöjjön valahova.

Nemrég már majdnem sikerült egy új barinő aki a szomszéd faluban lakik, nagy kövér, általánost végzett abban is megbukott és hasonló anyagi helyzetűnek látszott, ráadásul munkatársam volt és szimpatikus. csakhogy két óriási hibát követtem el az egyik hogy nem az anyját a vérszomjas szemű Barta Magdi nénit kérdeztem meg hogy szabad-e az akkor még 32(most 33 éves) kicsi szemüveges férjezett gyerekes lányával barátkoznom, hanem egyenesen direkt a 0,25-ös vagyis disz szemcsit viselő Ercsikével kezdtem beszélgetni barátkozni miután nagynehezen az ismerőseitől megszereztem a mobilszámát. Persze az anyja ott volt épp akkor este náluk és megkérdezte a majdnem barátnőmtől Erikától hogy kivel sms-ezik, az meg persze hogy megmondta hogy velem.amire az anyja felhördült hogy nem nem kérdeztem meg tőle hogy szabad-e és igy eltiltotta és olyan válasz üzit küldetett vagy küldött a lánya telefonjáról hogy máig a sirás folytogat ha meglátom. Ezek után persze utánajártak hogy ki vagyok milyen pletykák járnak rólam, ami falun általában minden itteniről terjengenek és aminek több mint 90%-a alaptalan hazugság amit az irigyek találnak ki a hülyék meg elhiszik. A másik hiba amit elkövettem hogy kiborultam és irtam egy levelet a fészbukon aminek az eleje nem tul szép, a többiben pedig egyszerüen fájdalmamban kiadtam magam, elárultam a lelkem. kiadtam hogy mennyire szeretnék barátnőt és hogy megkedveltem az Erikát... meg lett az eredménye munkahelyi problémától kezdve a rendőrségi feljelentéssel való feljelentésig, bár az is lehet hogy tényleg beadták a kéretlen faluba nem illő levél miatt zaklatás vádjával, csakhát arra hogy valakit ennyiért lecsukjanak ahhoz minden második városinak már ülnie kellene igy nem indulhatott meg az eljárás. Azután tavaly egy két nap után nem engedték az Erikát hogy nálunk mellettem dolgozzon, találtak neki ideiglenesen az anyjáék másik munkahelyet, azután szeptember óta pedig trafiknyos taknyos kisasszony lett az egyik helyi trafikonyban.. hát igen az állandó. és gúnyosan közölték is velem hogy felejtsem el hogy még egyszer olyan piszkos helyre engedik a lányukat ahol én és ő is dolgozott(hiszen a trafikony tiszta és kényelmes ott akár át is aludhat napi hat órát mégis sokkal jobban és több pénzt kap mint egy egyszerű munkás) és azt is felejtsem el hogy valaha barátnőm lesz az Ercsi hiszen trafiknyoshoz nem illik egy munkás barátnő.

28éves lány vagyok máig barátnők és újévi bulik nélkül.

2015. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!