Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy ösztönözzem magam a...

Hogy ösztönözzem magam a tanulásra, gyakorlásra?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy tényleg szívesen csinálom, csak nekiállni nehéz. Sokszor órák telnek el, még rászánom magam, hogy nekiálljak, de ha egyszer elkezdem, akkor jó sokáig bírom. Csak utána valahogy megint nincs kedvem elkezdeni.


Pedig érdekel is, jó pénzt is lehetne vele keresni, csak nehéz megtalálni a motivációt.


Esetleg valakinek valami tipp?


2013. aug. 23. 16:10
 1/1 anonim válasza:

Határozd el, hogy na most fél órát fogok tanulni, ha nem jön be, akkor utána abbahagyom.

Fél óra tényleg gyorsan elrepül, de ha csak addig bírod, akkor is el lehet kerülni azokat a ketteseket, amik ötösök lettek volna ha egyszer átolvasod a vázlatot.

És az is lehet hogy belejössz és többet fogsz tanulni úgy hogy észre sem veszed.

Vagy azt is csinálhatod, hogy fél óra, tartasz egy kis szünetet, megint fél óra, tartasz egy kis szünetet, újabb fél óra stb.

Én ezt akkor szoktam csinálni, amikor tudom, hogy minimum 6 óra mire végzek mindennel. Igaz, hogy 9 óra alatt végzem el, de ez az egyetlen módszer, amivel van kedvem egyáltalán nekiállni, nem rágom az asztalt kínomban és a 10 percekben lehet teát főzni, kutyát simogatni, képregényt olvasni, zenét hallgatni, bármit. :)

2013. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!