Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most megyek 9. dikbe. Csak...

Most megyek 9. dikbe. Csak simán fekete cipő, fekete nadrág. Fehér ing és nyakkendőbe mennyek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tegnap voltam gimnazista de már akkor se nyaltuk ki magunkat, rendes hétköznapi viseletben jelent meg mindenki a tanévnyitón minden évben.
2013. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legtöbb helyre elég a fehér ing meg egy sötét vagy nagyon igényes farmernadrág.

Nem kell kicsípnie magát az embernek. Én 7 éve kezdtem a gimit akkor is rákérdeztem a suliba és mondták hogy elég a fehér ing. Maximum egy nagyon igényes iskolába kérhetnek elegánsabb göncöt, de a nyakkendőt nem írják elő, ha csak nem ünneplős egyenruha, mert vannak olyan sulik ahol van ilyen.

2013. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tanévnyitó és tanévzáró ünnepségen előírás a sötétkék szoknya és matrózblúz. A fiúknál pedig fekete szövetnadrág, fehér ing, nyakkendő. A többi ünnepségen lehet nadrágot viselni a lányoknak, azt nem tudom, hogy a matrózblúzt le lehet-e cserélni egy fehér ingre. Én is most megyek 9. osztályban. Mikor küldtek leevelet abban leírták, hogy mi az ünneplő ruha és a beiratkozáson is lehetett vásárolni. Gondolom, ha nálatok is van valami "más" akkor szóltak volna, de így szerintem jó lesz. Nem jeleztek semmit akkor öltözz csak fel így ahogy írtad, de a nyakkendő szerintem sem szükséges.

14/L

2013. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de a nyakkendőt azt az iskola adta azt kötelező. bánkis :) 14/F
2013. aug. 26. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
MENJEK
2013. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
Szerintem mennyé' vissza az 1.dikbe, és kezd előről az egészet!
2013. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Schneider V. László válasza:

Kedves kilencedikes. Ez egy életszakasz választó vonal is. Éppen ideje, hogy magad hozz döntéseket, és felvállald azokat. Az ilyen szintű döntésekkel a legjobb hozzákezdeni ehhez. Ha nem birka akarsz lenni, henem saját magad, akkor mi közöd hozzá, hogy Pityi Palkó miben ment harminc évvel ezelőtt az ő évnyitójára? Vagy akár ahhoz, hogy a többiek miben mennek? Az igazi kérdés ez: megengedheted-e magadnak, hogy úgy öltözz, ahogy legjobb belátásod szerint éppen szeretnél. Ha ezt meg m e r e d tenni, máris nagyot léptél. Ha van elég muníciód, (értékes vagy), könnyedén lesöpörheted a birkák "cikizését". Ha nincs, hasonló kis lépésekkel besorolsz birkának. Egy kicsit ezen a döntéseden is eldől, hogy te irányítasz, vagy téged irányítanak.

Amúgy meg középiskolába nem lépsz mindennap. Hagyományosan a fehér inggel tiszteletet adsz. Magadnak is, de ebben az esetben megelőlegezed másoknak. Ha úgy tetszik az iskolának is. Tiszteletet vársz, igaz? Hosszú távon mindenki azt kapja, amit ad. Ebben biztos lehetsz.

Nem hinném maradt valami is a kérdésedből.

üdvözlettel, Schneider László (sch@tabulas.hu)

2013. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kuplung30 válasza:

Szerintem ne kövesd a többit!

Fekete nadrág és fehér ing,csinos,elegáns.

A többi meg hagy menjen cábárul szakadtul vagy ahogy akar!

Én öcsém is holnap kezdi a 9-et és fekete nadrág és fehér ing.!

2013. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 annamari69 válasza:

A középső fiam tavaly volt 9-es, a beíratkozáson elmondta az osztályfőnök, hogy az évnyitóra fekete nadrágban és fehér ingben kell menni. Később lesz öltönyük is, ez a suli sajátossága.

A lányom 8 osztályos gimibe jár, kisgimnazisaként (5-8. oszt.) fekete szoknya, fehér blúz kellett, 9-13. osztályig matrózblúz, fekete szoknya, a fiúknál szövetnadrág, 9. osztálytól nyakkendő, és van a sulinak egy jelvénye, amit meg kellett venni, ezt is hordani kell. (Az osztályfőnökök elég szigorúak, beírásokat lehet kapni, ha valaki nem úgy jelenik meg.)

2013. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!