Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a határ a jó tanuló és a...

Mi a határ a jó tanuló és a stréber között?

Figyelt kérdés
Aki kitűnő tanuló, az azonnal stréber, vagy ez magatartásbeli dolog is? Emlékszem,még általánosban ez egyik srác azt mondta, szerinte az stréber, aki nem tud lazítani. Hogy látjátok?
2013. szept. 20. 02:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Streber aki tulzasba viszi; kituno igyis ugyis de meg ora utan is kerdezget a tanartol, szinte csak a tanulas erdekli, mas nem szamit neki. Az iskola es a tanulas es a jo jegyek megszallottja. Nem tud lazitani, szorakozni, mindig csak a hajtas. Megkerdezi nem kapnak-e hazit amikor mar az egesz osztaly megkonnyebbulne az ora vegere hogy a tanar elfelejtette, ugyanezt dolgozatoknal.


Egyeb lehet meg a kinezet, az a tipikus "nerd look" amit szinte minden filmben/meseben aggatnak a streberekre. Szemuveges, fogszabalyzos, frufrus/gondorhaju es szeplos. Karaktere meg bena, a vilag minden 2. dolgara allergias.



Sajnos az en sulimban mar a 3-asnal jobb atlagu tanulokat is lestrebereztek, es aki 5-os volt az kiutaltak, irigyeltek, piszkaltak, neha meg is fenyegettek... Tehat ez kornyezettol is fugg hogy kinel mi a streber.

2013. szept. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Jah, azt meg kifelejtettem hogy nyaliznak a tanarnak meg semmirol nem lehet veluk beszelgetni a tanulason kivul.
2013. szept. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Sokan lestrébereznek engem, mert kitünő tanuló vagyok, de én nem érzem annak magam. Tanulás persze az első, jó egyetemre kerülni stb., mert én nem melegedni járok a suliba. De!! El nem tudnám képzelni anélkül az életem, hogy ne szocializálódnék az osztálytársaimmal, délután egy kicsit kószlálni a városközpontban, beülni egy kávéra vagy péntek este bulizni néha elmenni. Akinek nincs szociális élete, az stréber... (persze itt megérnek egy misét a szociális gondokkal küzdők). De egy idő után minden stréber kiég, mert most akar, egyszerre sokat, sem mint hogy szép fokozatosan felveszi a tudást.
2013. szept. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az a stréber, akit érdekel is, és azért vannak jó jegyei, mert tesz érte - ráadásul baromi sokat.

Én jó tanuló voltam, de ha visszagondolok, soha nem tanultam. Ahogy hazaértem, bevágtam a táskám egy sarokba, és csak másnap reggel nyúltam hozzá újra, amikor gyorsan átcseréltem az aznapra kellő könyveket indulás előtt. Tehát nagyívben lesz.rtam a sulit, csak azért voltak jó jegyeim, mert igyekeztem órákon odafigyelni. Azon kívül semmit nem készültem. Stréber az az osztálytársam volt, akit hiába hívtunk ide-oda, soha nem jött, mert állandóan tanult. Erről szólt a gyerekkora, míg mi többiek, kiéltük magunkat.

25/L

2013. szept. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy az első írta.

Nagyon sokat tesz a magatartás is. Világ életembe 5-ös tanuló voltam de sosem strébereztek le, mert laza voltam, sok hülyeséget csináltam a barátaimmal. Mindenkivel normális voltam, nem sütött le rólam hogy színötös tanuló vagyok.

l

2013. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a stréber és a jó tanuló közt az esetek 80%-ában annyi a különbség, hogy az egyik be tud illeszkedni a közösségbe a másik nem, ezért cikizik. Semmi több...
2013. szept. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
ha valaki szeplős, szemüveges, göndör hajó vagy frufrus, miért lenne stréber???? a külsőnek semmi köze a tanuláshoz...
2013. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
nekem főiskolán volt egy ilyen évf. társam (lány). Rendkívül fontoskodó volt, mindig első sorban ült, a tanár beszédét tollbamondás szerűen írta, tehát minden szót, akkor is odament óra után puncsolni ha a maradék 99% elaludt alatta, órán mindig ő akart lenni a legjobb, a legügyesebb, barátnője se igazán volt, csak egy. Valahogy ellenszenvesebb volt mint azok akik csak melegedni meg dumálni jártak be az utolsó padsorba.
2013. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Le pontozóó mannó:$ *.* :P
2013. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
bárcsak stréber lettem volna...most nem kéne a wc-ket takarítanom.
2013. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!