Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most leszek gimis, szeretnék...

Most leszek gimis, szeretnék tanácsot kérni. Valaki adna valami tanácsot?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy ugyanúgy ki fognak közösíteni, mint itt általánosban. Csak mert más vagyok... Hallottam, hogy van egyfajta "beavatási szertartás", ami azt jelenti, hogy halálra szekálnak. Én nem bírom az ilyen helyzeteket. Valaki adna néhány tanácsot?

14/L



2013. júl. 27. 23:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
miért vagy más?
2013. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen "beavatás". Csak a gólyákat szokták "szivatni" az eggyel fölöttük lévők. De ott sem kötelező megcsinálni amit akarnak.
2013. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt anno szecskáztatás, de ha nem valami lepukkant suliba mész, akkor nem lesz gond. Normálisabb iskolákban elfogadható dolgokat kell csinálni. Ez a "halálra szekálás" is kicsit erős. Nálunk olyanok voltak, hogy pl. lecsukták a wc tetejét, valakinek rá kellett ülni. Kapott egy kukafedelet, amivel el kellett játszania, hogy autót vezet és brümmög hozzá, miközben egy másik gyerek közvetíti, mint a Forma 1 futamokon.

Most szerinted ez annyira borzalmas? :) Csak nevet rajta egyet az ember, aztán ennyi. Az osztálytársaid is mind fognak ilyen hülyeségeket csinálni, szóval nem leszel egyedül, ráadásul ha ráteszel egy lapáttal és nagyon beleéled magad, akkor még jó arcnak is elkönyvelnek.

2013. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Miben vagy más? Gimiben sokféle ember van, biztos, hogy találsz barátokat. Én is gimibe járok, és sokszor úgy érzem, hogy a mostani tizenéveseknek más a fontos, más az értékrendjük, másképp viszonyulnak a dolgokhoz mint én, de szerencsére én is találtam pár embert, akikkel egy kicsit egyezik a gondolkodásmódunk, és velük elvagyok a szünetekben. Fontos, hogy nyitott legyél feléjük, ne utasítsd vissza, ha valaki haverkodni akarna, mert ha jobban megismered őket, lehet, hogy rájössz, hogy sok közzös dolog van bennetek.

A beavatási szertartást nálunk gólyavatónak hívják. Nem volt vészes, ha nem akartál részt venni valamiben, akkor nem eröltették. Biztos, hogy nem fognak halálra szekálni. Nyugi, mindenki volt egyszer 9.-es. :)

2013. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Mindig vannak ilyen "klikkek" amik kialakulnak az első pár hét alatt osztályon belül.Nyomik,idióták stb akik hasonlóak. Csak meg kell találni hova tartozol :)
2013. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Ne izgulj,én is tavaly kezdtem a gimit,és könnyen beleszoktam,szereztem barátokat,minden rendbe ment. :) A lényeg,hogy ne legyél elutasító,légy közvetlen és barátságos és akkor minden adva lesz.
2013. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából abban vagyok más, hogy csendesebb vagyok, nem szeretem az ilyen hülye valóságshowkat, meg ilyen szar mai tuctuc zenéket. Meg kissé molett vagyok(kövér) hát 172 cm és 80 kg. Lehetséges, hogy Aspergerem van, (mondta a suliorvos általánosban) de anya nem visz el pszihológushoz. Az Azt mondta egyik ismerősöm (Bpn lakik) hoyg ott nagyon bunkón viselkedtek velük és hogy ez még enyhébb, mint az átlag. Láttam, hogy azt oszttársaim többsége úgy néz ki, mint aki anorexiás, szóval azért is félek, hogy a súlyom miatt fognak piszkálni.
2013. júl. 28. 12:00
 8/16 anonim válasza:
Én is ugyanígy érzek,mert csendes vagyok.Nekem azt tanácsolták:ne legyél elutasító,próbálj mosolyogni és résztvenni a dolgokban.
2013. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1. Normális helyen nem túl durva a beavatás. Van egy-két cikis történet, de nyugi, nem lesz vészes. A mi giminkben pl. egy este volt csak, amikor szívatós feladatokat kellett csinálni (lufit borotválni, szilvát keresni szájjal lisztestálban stb.)... ja, meg egy végzős integetett egyszer a szemem előtt, mikor a lépcsőn mentem, és majdnem elestem :D.


2. Ami pedig a közösséget illeti:

-add önmagadat! ha magadra erőltetsz vmit, ami nem te vagy, úgyis meglátszik később, és az álságos és túlzottan megkeseredett, nyomulós embereket nem szokták szeretni

-légy nyitott, ismerkedj, de ne legyél túl sok (ne tegyél fel 20 kérdést 1xre, hagyd, hogy a beszélgetés csak úgy folyjon... ne ilyen vallatásjellegű mi a kedvenc zenekarod? mi a kedvenc sorozatod? mi a kedvenc színed-számod? stb. legyen)

-próbálj meg jó benyomást tenni... az is jó ötlet, ha viszel zacskó kekszet, sütit kínálni... ja, és első nap nem árt jól megválogatni, mit veszel fel (legyen csinos, de nem túlspilázott)

-ha vannak szakkörök, amik érdekelnek, vagy sportprogramok, amik érdekelnek, jelentkezz rájuk, mert könnyebb barátokatz szerezni úgy, ha közös érdeklődési köröd van vkivel

2013. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. aug. 1. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!