Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik nem szeretnek iskolába...

Akik nem szeretnek iskolába járni, miért nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Én azért nem szeretek, mert nem tudtam beilleszkedni. És van egy-két "menő" gyerek aki beszól az olyan csendeseknek, mint én. Miattuk se szeretek suliba járni. Ti miért nem?
2013. szept. 24. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Mert el akarják pazarolni az életem. Olyan dolgokat tanulok, amik nem érdekelnek és nem fontosak 12.-ben ilyeneket: kémia,ének,gépírás,hittan
2013. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert muszájból teszik. Amit csinálni KELL, azt az embernek általában nehezére esik, így lesz belőle ilyen szituáció. Később majd dolgozni nem fognak szeretni.


Való igaz, hogy sok olyan tantárgy van, ami felesleges, és lehetne hasznosabbal helyettesíteni (pl. a hittan esetén ha valakit nem érdekel, lehetne ETIKA!!!!!! - bár ez lehetne kötelező is, és hasonlók).

2013. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Antimod ***** válasza:
100%

Nem szerettem. Állandóan meg kellett felelnem valaminek vagy valakinek, olyan dolgokat kértek számon tőlem, amik nem érdekeltek (és valószínűleg soha nem is fognak), emellett elvette az időmet olyan dolgoktól, amik igen, és valószínűleg előrébb tartanék, ha lett volna rájuk elég időm.


Ettől függetlenül örülök, hogy sok olyan dolgot is megismerhettem, ami amúgy nem érdekelt volna, de ettől függetlenül szerintem a mai iskolarendszer túlságosan teljesítményorientált, tekintélyelvű és traumatikus is a gyerekek számára.

2013. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem szeretek mert nem tudtam beilleszkedni. Vannak páran akik beszólnak, azokat csak egy mosollyal vagy egy beintéssel elintézem de ha nem is mutatom belül azért fáj.

A másik a tanulás. Vannak olyan tantárgyak amik nem érdekelnek, vagy nem értem őket. Ezek elég sok szar percet okoznak.

2013. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvárásoknak helyén való megfelelése miatt, és az olyan tantárgyak miatt, amelyek nem fognak az álmaimban, illetve a jövőm eltervezésében segédkezni, például az ének. Ezen kívül, nagyon nagy a stressz az iskola miatt, ma is amiatt imádkozok, hogy 4-s legalább legyen az első matek dogám...
2013. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
94%
A társaság, beilleszkedés nekem perfekt... az állandó stresszet, betáblázottságot nem szeretem. :(
2013. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek Antimoddal. Meg azert sem szeretem mert elfaradok tole, sokszor nincs idom semmi szorakozasra mert annyi tanulnivalo meg lecke van. Barataim sincsenek, csak olyanok akik sajnalatbol megkerdezik hogy mizu, mert kulfoldi vagyok es szegyenlos, nem merek beszelni. Utobbiert meg az oran valo jelentkezest/valaszolast sem vagyok kepes megtenni, egyfolytaban az jar a fejemben olyankor hogy hulyen hangzana, butasagot mondanek stb. Ugy erzem csomo mindennel le is vagyok maradva, pl. amikor megemlitenek egy-egy kotelezo olvasmanyt alsobol
2013. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenki tudja hogy mirol van szo, de nekem fogalmam sincs, mert ugye nem az Egri csillagokrol meg Az aranyemberrol tanultak Amerikaban...
2013. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok beilleszkedni, csak azért, mert nem a mai divatos zenéket hallgatom, szabadidőmet pl olvasással töltöm és nem vagyok rosszindulatú a másikkal szemben.
2013. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

A beilleszkedés vhogy nekem sem jött össze:( Már nem szólogatnak be, és nagy vonalakban jóban vagyok szinte mindenkivel, de nagyon nem jó, hogy ha én nem megyek oda jópofizni, le se szarnak, de azt meg cikinek érzem, ugyh inkább ülök egyedül... de sulin kívül meg menő vagyok, meg ismerek mindenkit..nemtom ez hogy jött így össze..


Amúgy utálom mg a sok házit..sokra megyek a sulin kívüli haverjaimmal, ha minden délután otthon tanulok -.-

2013. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!