Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetnék olyan népszerű...

Hogyan lehetnék olyan népszerű, mint régen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már hasonló kérdés, de az előző iskolámban egy-két kivétellel mindenki kedvelt, nagyon boldog voltam ott, és sosem foglalkoztatott, hogy ki a "menő" "nem menő", magától volt rengeteg barátom akikkel jól éreztem magam. Viszont felköltöztünk Pestre (családi ügy), és nem találom a helyem az új osztályban. A legtöbben már oviskoruktól ismerik egymást. Hogyan tudnék hozzájuk közeledni? Néha mintha nem is léteznék a számukra. Nagyon rossz, mert még sosem voltam ilyen "szürke egér", nem tudom, hogyan kellene ebből kitörni.

17/l



2013. okt. 7. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozzá. Egyszer fent, máskor lent.... legalább megtudod, mit éreznek a "szürke egerek" akiket a népszerűek lenéznek...
2013. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Soha nem néztem le senkit és engem se néznek le, csak ez mintha nem.is én lennék.

Köszi a választ :)

2013. okt. 7. 20:23
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha jól sejtem, ebben a tanévben kerültél az új osztályba, és egyszerűen csak túl kevés idő telt el ahhoz, hogy ismét úgy érezhesd magad. Más a hely szelleme az emberekkel együtt, és nincs más hátra, mint önmagadat adnod, mert talán épp a kevesebb, de mélyebb barátságoknak jött el az ideje, vedd úgy, hogy ennek a helyzetnek nemcsak oka, hanem célja is van.
2013. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"...csak ez mintha nem.is én lennék."

Pedig te vagy. Ami ott voltál, azt javarészt a többiek aggatták rád. Most nincsenek, csak te. Nem vagy szürke egér, legfeljebb az osztályod szemében, a te szemedben pedig lehetnek ők egy idegen rágcsáló-kolónia. :) Ez nem szokatlan egy új társaságban.


Egyfelől csak megoldható, hogy egy-egy hétvégén, és/vagy őszi szünetben összeröffenj a régi barátokkal. Ők talán tudnak valami okosat mondani, hogyan viszonyulj az újakhoz.

Másfelől, ahogy a #3-dik hozzászóló írta, ehhez idő kell. Figyeld őket, és próbáld figyelni magadat is. Valószínűleg az új barátságok már nem is a népszerűségről szólnak majd.

2013. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egy csoportba való beilleszkedés minimuma általában 3 hónap.

gugliba szocializáció.

ha jól számolom alig 1 hónapnál tartasz.

amúgy meg rendezz egy házibulit a hétvégén és hívd meg az összes osztálytársad:).

2013. okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!