Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kéne csinálnom, hogy...

Mit kéne csinálnom, hogy legalább észrevegyenek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában több barátnőm volt, őket már jó ideje ismertem. Velük jól éreztem magam, persze kivel jobban kivel kevésbé. A gimiben viszont más lett a helyzet. Négy évfolyam ( őket csak látásból ismerem ) és két osztálytársammal járok egy osztályba. Az egyikük egy régebbi barátnőm. Örültem, hogy legalább lesz velem egy barát és így könnyebb lesz, de tévedtem. Előtte más barátnőim mondták, hogy még meg fogom bánni, csak addig szól hozzám amíg muszáj. Ez sajnos beigazolódott. Nagyon megváltozott, legalábbis én nem ilyennek ismertem meg. Az első pár nap még beszélgettünk, most már nem is köszön. Padtársak vagyunk, de rám se néz, ha hozzászólok nem válaszol. A többi osztálytársunkkal már jól összebarátkozott. Nagyon "menőnek" érzi magát és tulajdonképpen szégyell engem. Vagy nem vesz rólam tudomást vagy lehülyéz, szid engem és közben magát dicsőíti. Próbáltam beszélni vele, hogy nekem ez mennyire rosszul esik, de szerinte minden rendben van és nem tűnik fel neki semmi. A többi társammal pedig próbálok barátkozni, de nem igazán megyt. Többször odamentem hozzájuk beszélgetni, de nem jártam sikerrel. Mintha meg se hallanának. Így magamra maradtam. Előző suliból ismert többi barátnőmmel néha, ritkán szoktunk kicsit beszélgetni, de elsősorban a saját osztályommal kéne. Tudom, hogy még alakulnak a kapcsolatok, de már egy hónapja tart a suli és mindenki talált új barátokat csak én nem. Engem még az eddigi is lecserélt. Nagyon rossz egyedül ücsörögni. Nem tudom mit rontok el. Inkább csendesebb vagyok, de próbálom a legtöbbet kihozni magamból. Nem vagyok túl szép, de nem ezt tartanám fontosnak. Mindenkihez/-vel igyekszem kedves, érdeklődő, barátságos, figyelmes lenni. Valamint a barátnőmmel ellentétben én hülyének sem tartom magam. Mit kéne tennem?

A válaszokat előre is köszönöm!

14/l



2013. okt. 13. 19:14
 1/6 anonim válasza:
Hát a barátnőd nemigazi barátnő ez már tény, aki otthagyja a haverját az nemtúl becsűletes személy. Próbálj olyanokat keresni mint amilyen te vagy... Ha ez nem megy próbálj beilleszkedni és menőzni, ha továbbra sem jutsz semmire irj privibe és kitalálunk valamit :D
2013. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Mikor 9.-ben feljöttem gimibe, velem is ez volt a helyzet.

Barátok nélkül, egyedül.

Osztálytársaim nagy többsége bekébzelt, lenéző g eci. Egy-két ember van akikkel egész nap együtt vagyok, azt ennyi.


...


Én saját stílus kialakításával vontam magamra a figyelmet: Beraktam egy fülbevalót, elkezdtem zselézni a hajam.

Aztán elkezdtem 'gyúrni', és tesi órán trikót hordani.

Bármerre megyek benne a suliban, megbámulnak.

Az osztály r ibancai órán a szemüket alig veszik le rólam. Mert kicsit több MAGABIZTOSSÁGOT MUTATOK!!


A holnapi sokkhatás számukra: Tegnap betettem egy fültágítót, holnap pedig fekete koponyás pólóban és hátrafordított bball sapkában állítok majd be.

NA MEG EGY HATALMAS MAGABIZTOS MOSOLLYAL, HOGY LÁSSÁK MENNYIRE KÖPÖK RÁJUK MEG A VÉLEMÉNYÜKRE.


Amit tegyél: Találj egy saját stílust, sokkold őket. Aztán ők fognak odamenni hozzád.

Ja, és sz ard le őket!! Légy beképzelt! És ne legyél TÚL KEDVES!

Én HARDCORE METAL-T és RAPPET hallgatok. Ők meg discopatkányok. :D


MUTATSD AZT HOGY MAGABIZTOS VAGY, MINDIG MOSOLYOGJ, NEVESS!


16/F

2013. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet kettessel.

Szerintem ne a multon rágodj. A barátnőid most nincsenek veled, ez egy új helyzet és már másfele megy az életed, mint nekik, ne velük törödj, hanem magaddal meg az új osztályoddal. Tehát ne azon rágd magad, hogy mi volt, hanem azon, hogy mi lesz.

Holnap menj be úgy a suliba, hogy x-el, meg y-al beszélni fogsz (ezek a legszimpibb gyerekek legyenek) és ezt probáld teljesíteni. Minden szünetre találj ki magadnak valami kis elintézni való feladatot, pl. 2. szünetbe lemenni a büfébe és megkérni x-et,hogy kisérjen el. Kicsit faggatozni nála, hogy miket szeret, mi volt a házi. Lehet a régi sulijáról, hétvégejéről beszélgetni, a lényeg, hogy probálj kapcsolatot teremteni a többiekkel. Ne azon rágodj, hogy a volt barátnőd, mit csinál a többi gyerekre fokuszálj.

Nekem is sokáig nehezen ment, de kényszerítettem magam arra, hogy beszélgessek a többiekkel és meg is találtam a magam klikkjét. Sőt még manapság is probálok nyitni a többiek felé, mert azért még mindig eléggé visszahuzodó vagyok.

Sok sikert.

2013. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Márpedig a 2-es jót írt. Egyéniség legyél! Ne keresd senki társaságát, az a jó, ha ők keresik a tiédet.
2013. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap betettem egy fültágítót, holnap pedig fekete koponyás pólóban és hátrafordított bball sapkában állítok majd be. "


Hűha! Ne zavarjon, hogy minden harmadik hülyegyerek ugyanígy néz ki. Mekkora egyéniség lehetsz, ha csak az idétlen külsőddel tudsz kitűnni a tömegből, nem a humoroddal, intelligenciáddal, természeteddel...

2013. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angelik@ ***** válasza:

Ne változz!

Ha beilleszkedsz abba a csoportba aki most téged levegőnek néz, akkor hamar olyanná válsz te is. Az leszel, amit most gyűlőlsz. Biztosan van olyan, akinek hasonló az érdeklődési köre. Első hónap mindig nehéz, az iskolában és majd a munkahelyen is az lesz....

Hidd el nem tart örökké, merj önmagad lenni, merj nyitni mások felé, de ne változz senki miatt! Remélem tudtam valami hasznosat mondani. :)

2013. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!