Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon sokat hiányzok suliból,...

Nagyon sokat hiányzok suliból, és egyszerũen nem tudok pótolni. Ma csak 3db egyest kaptam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Meg fognak mũteni, emiatt sokat hiányzok, és így nem úgy megy a tanulás se, ahogy szeretném. És anyával is összevesztem miatta, de nem tudok úgy tanulni rendesen, hogy orvosokhoz járkálok, otthon is sok a dolgom, apukámhoz és nagyapámhoz is 2 naponta mennem kell. Annyira stresszes lett így az életem, hogy úgy érzem megôrülök. Ráadásul jövô héten vizsgáznom is kell. Nem tudom hogy csináljak mindent egyszerre. 18/L

2013. okt. 17. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
Hát ha neked a legkevésbé prioritásos a suli, akkor ne csodálkozz, ha a mekiben végzed. Mi az a halálosan fontos amit otthon végezni kell és miért kell olyan gyakran apádhoz és nagyapádhoz menj. Mi a helyzet a hétvégékkel?
2013. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát matekból esetleg segíthetek, máshogy nem tudok segíteni.
2013. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De miért hiányzol annyit a suliból? Oké hogy vizsgálatokat kell a műtét előtt végezni, de nem igaz hogy azt nem lehet letudni egy normál délelőtt alatt. Én tavaly is így voltam szakmai suliba jártam mert érettségi után odamentem és 1 órán keresztül ordibáltam az orvosommal hogy próbálja meg ezeket az időpontokat úgy egybe sűríteni hogy legyen időm mellette a sulit is végezni mivel nekem már megvolt a munkahelyem és sürgős is volt a suli és érdekes mód egy délelőtt alatt letudtam, a vérvételt, a CT-t, röntgen, ultrahangot. Pedig semmi protekcióm nem volt ehhez, a leletekért meg elküldtem a barátnőmet, sőt még az orvoshoz is ő vitte be a papírokat mivel ő munkanélkülin volt, volt rá ideje, apám még az autót is odaadta neki mert nekem a kórházig majdnem 1 óra volt az út csak oda, és ennyi.

Műtétem után is 2 napot voltam bent, harmadik napon reggel már jöttek is értem, amint megkaptam a zárójelentést már én magam vezettem haza, és másnap már mentem is vissza a suliba, független attól hogy 2 hétig sehová nem mehettem, de az elméleti órákra benéztem azért, és a gyakorlati órákra is elmentem, igaz hogy csak ültem egész nap de a jelenlétit el kellett intézzek és a kisebb szöszölős munkákat úgy is simán megcsináltam, plusz tanultam is a vizsgákra. Szóval simán meglehet ezt oldani, suliba meg úgy is ülsz egész nap tesiről simán elengednek ha arról van szó, és ennyi. Húgomnak is volt egyszer hasonló műtétje ő is bement suliba rendesen igaz csak azokra a napokra és azokra az órákra amik fontosak voltak, tehát érettségis órákra ment be, és nem panaszkodott simán elüldögélt ott, tanult is, meg ott is tudott pihenni.

Meg neked is ha tanulnod kell akkor minek jársz apádhoz meg nagyapádhoz 2 naponta? Egyszer csak megértik hogy problémád van, van fontosabb is az életben és tanulnod is kell.

Most nem viccből mondom de ezeket simán hanyagolhatod mert ha most nem végzed el rendesen a sulit és gondolom végzős vagy ami nagyon fontos akkor vagy gyárban fogsz kikötni egyszerű szalagmunkára ami maga a halál, mert a barátnőm is otthagyta a sulit igaz ő tróger volt és most munka mellett 3 műszakban jár estire hogy legalább letudjon érettségizni ahhoz hogy kitanulhasson egy olyan szakmát legalább amire vihetné is valamire, és ne kelljen a szalag előtt állnia és robotolnia úgy hogy wc-re is csak 2 óránként mehet ki, kivéve ha nagyon sürgős. Én is egy gyárban vagyok karbantartó, pedig egyetemre készültem volna csak a matek nem ment jól, meg a töri sem, így most oké hogy nem szakadok meg mert végül is kötetlen a munkaidőm tehát ha gondolom haza is jöhetek amikor nincs mit csinálnom, csak menjek vissza a jelenléti miatt meg hogy az adatbázisba meglegyen az óraszámom amit a kártyám alapján rögzítenek, pedig mindenki tudja hogy ezt csinálom az összes főnök, nem szólnak érte csak legyen meg a munkám és ha nem tudok visszamenni vagy ha azért mennék el mert dolgom van akkor 1 telefonomba kerül és ennyi. És ugye én kőkemény protekcióval jutottam be erre a munkahelyre és nem véletlen csináltam meg a tanfolyamot is hogy rögtön műtét után mentem is suliba. Oké hogy nem keresem halálra magam, de legalább van egy jó munkahelyem ahol nem szakadok meg és ha úgy van hazajöhetek ha nincs munka, most is itthon vagyok mert vendégek vannak és nincs semmi sürgős munka de amint jön a telefon 20 percem van hogy ott legyek. Ha te is olyan munkahelyet akarsz ahol időnként kimehetsz munkaidőben vagy sok pénzt keresel és nem dolgozod magad halálra úgy hogy már 40 évesen menni alig bírsz akkor tanulj!

2013. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen műtét előtt állsz? Miért kell kétnaponta menned apukádhoz és nagyapádhoz?

Nem tudnál egy évet halasztani?

2013. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!