Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket tegeznek vagy magáznak...

Titeket tegeznek vagy magáznak a tanárok? Milyen köszönési formát használnak? Milyen iskolatípusba jársz?

Figyelt kérdés

2013. okt. 17. 21:41
1 2
 1/15 anonim válasza:

Minden tanár máshogy...

Pl az egy férfi tanárnak nem köszönhetünk csókolommal, mert ,,maguk most komolyan meg akarnak csókolni engem? De nekem feleségem van!"

Persze ezt viccesen, nem pedomaci.

De van aki tegez, van aki konkrétan lekezel minket, és vana aki ugye magázódik.

2013. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Én már rég jártam suliba,mivel közel 40 vagyok.De anno még szakmunkásba jártam,és aki engem letegezett,én barátként kezeltem,igy visszategeztem.Ezt az elvet ma is vallom.Ha letegez akkor én is. Meg amugy is 900-as ő is mint én.Tehát korombeli mindenki.Majd ha találkozom 800 -as születésüvel,akkor csókolomot köszönök neki. :)
2013. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok, minket általában magáznak. Egy-két kivétel akad, de azok is megkérdezték az első órán, hogy tegezhetnek-e (höhö, majd biztos azt mondjuk, hogy nem :D ).

De gimnáziumban minden tanár tegezett.

2013. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

hát én most 19 évesen technikusi képzésre járok ami ugye érettségi után 2 év

éshát abban a suliban, ahol érettségiztem, volt olyan tanár aki magázott, pedig még 18 sem voltam

viszont a mostaniban, felnőtt emberek vagyunk szinte, de minden tanár tegez, érdekes...

egyébként pont a napokban szóba jött ez a téma amikor apámmal beszélgettem és azt mondta, hogy mivel már nagykorú vagyok, ha valaki letegez, azt vissza lehet tegezni, persze csak ha nem egy nagyon öreg ember

de persze én 19 évesen nem fogom visszategezni a 40 éves tanáromat xD

2013. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Gimnáziumba járok, minden tanár tegez, én persze nem tegezem őket vissza, még a fiatalabbakat (ofő pl. 30 körül lehet) se.
2013. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
gimibe mindenki magázott, fősulin már elég sokan tegeznek
2013. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenki tegezett a középsuliban, az osztályfőnökünkkel az érettségi banketten visszategeződtünk. Itt az egyetemen egy - két kivétellel magáznak, de aki tegez, én azt sem tudom visszategezni.
2013. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gimiben egy tanár kivételével mind tegezett, mi mindenkit magáztunk. Egyetemen a fiatalabbakkal kölcsönösen tegeződünk, a többivel meg kölcsönösen magázódunk. Mondjuk egyetemen azért az a jellemző, hogy első órán szépen elmondja a tanár, hogy ha nekünk megfelel, akkor inkább tegeződjünk.
2013. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem oly mindegy, hogy tegeznek-e, vagy magáznak...

Mondjuk azt nagyon rühellem, amikor tőlem néhány évvel idősebb tanársegédeket kell magázni...

2013. okt. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szakközépben hol magáztak, hol tegeztek, ott volt olyan tanár akit tegezhettünk mi is. most egyetemen szinte minden tanár magáz minket, egy kettőt kivéve.

köszönési forma: Jó napot kívánok!-de ez már szakközépben és általánosban is így volt.

2013. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!