Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meggondoltam magam, hogyan...

Meggondoltam magam, hogyan mondjak nemet, hogy ne bántsam meg (szalagavató táncpartner)?

Figyelt kérdés

Felkért egyik osztálytársam táncolni (szalagavatóra). Tudni kell róla, hogy kissé introvertált, félénk, visszahúzódó, a 4 év alatt nem is beszélgettünk sose. Még csak nem is személyesen kért fel, hanem osztályfőnökünk szólt egyik osztálytársamnak, hogy kérdezze meg tőlem. Én akkor egyből nemet mondtam, a többiek pedig ott noszogattak, hogy nemár, szalagavató, egyszer van ilyen... így egész hétvégén ezen agyaltam, már majdnem pro és kontra listát írtam, de végül eldöntöttem, hogy táncolok vele. Hisz tényleg csak egyszer van szalagavató, más nem kért fel, és majd tök jó lesz! Egyik osztálytársam írogatta fel, hogy ki táncol kivel, így szóltam neki, hogy meggondoltam magam. Viszont megbántam, hogy igent mondtam... Táncolni akarok, ez tény. Minden lány szeretne táncolni a szalagavatóján. Viszont nem vele. Mint írtam fentebb, félénk, meg minden, biztos ismeritek az ilyen embert. Nem tudom hogy menne-e a tánc? Persze, megtanuljuk majd a lépéseket, meg a mi sulinkba baromi egyszerű a tánc. De ha esetleg nem meri megfogni a vállam/derekam, nem olyan átéléssel táncol, mivel félénk? És attól is félek, mivel PONT engem kért fel, még csak nem is személyesen: ha tetszem neki? Ha esélyt lát a táncban? Tény, nem akarok vele táncolni. Viszont hogy mondjam meg neki? Személyesen kéne, úgy érzem. És azt is érzem, hogy szemétség lenne vele szemben, hogy meggondolom magam, és esetleg mással meg táncolnék (mert szeretnék). Abban biztos vagyok, hogy hangosan nem szólalna fel ez ellen, viszont rosszul esne neki.

Szerintetek hogyan mondjam meg neki, hogy nem akarok vele táncolni, anélkül hogy megbántanám?



2013. okt. 18. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egyszer igent mondtál neki, nagyon aljas és piti húzás lenne tőled, ha most visszamondanád.

A tánctól nem kell félned, majd belejöttök. Ne bánj el vele ilyen csúnyán, ilyen későn visszamondani, már nem szép dolog.

2013. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt normálisan nem tudod elmondani. Ha eddig senki sem kért fel, kivel akarsz menni? Ha nem úgy fogsz vele bánni, hogy nem akarok veled táncolni, de essünk túl rajta, tuti hogy rossz lesz. Én is félénk vagyok, de ha normálisan kezelnek, lehet velem is kezdeni valamit.
2013. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Te aztán jó messze szállsz a földtől...
2013. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!