Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg gáz, ha a tehetséget...

Tényleg gáz, ha a tehetséget szorgalommal pótolom?

Figyelt kérdés

Sosem voltam valami okos, leginkább átlagosak, vagy kicsivel átlag alattiak a képességeim. Én nem vagyok olyan, aki egyből megérti, amit az iskolában az órán mondanak, és tanulás nélkül tud mindent teljesíteni. Mindig át kell néznem otthon óra után az anyagot, hogy tényleg tudjam és megértsem. Igyekszem a képességbeli hiányosságaimat szorgalommal pótolni.


Így középsuliban, illetve most már egyetemen folyamatosan a legjobbak között voltam/vagyok, de ehhez nagyon-nagyon sok otthoni tanulásra volt szükség. Középsuliban sokat cikiztek, hogy stréber vagyok, aki igazából tök hülye, és csak a sok magolással szerez ötöst. Amiben van is igazság, de én ezt sosem éreztem "gáznak". Nekem nincsen szuper képességeim, amivel mindent egyből megértek, és utána 0 gyakorlás és tanulás nélkül simán átmegyek mindenből. Nekem sokat kell otthon gyakorolnom, de én tulajdonképp büszke vagyok arra, hogy a képességeimből sikerült (eddig) a legtöbbet kihozni. Csak tényleg rosszul esik, mikor "hülyének" és "magolósnak" neveznek olyanok, akik tulajdonképp 0 tanulással, pusztán a képességeik miatt átmennek négyes-ötöst szereznek mindenből.


Egyetemen már azért jobb a helyzet, de már ott is kaptam ilyen jellegű célzásokat.


2013. okt. 23. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem gáz, örülnék neki, ha csak fele ilyen szorgalmas lehetnék, mint te.

Egy "szuper képességekkel rendelkező" fiú.

2013. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Miert lenne baj, kinek mi van azt hasznalja.

Szegyenkezzen az aki lusta es buta.

2013. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen vagyok (voltam) és sokkal többre vittem az életben, mint az, aki jobb képességű volt, de fele olyan szorgalmas, mint én.
2013. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Azok viszik sokra akik szorgalmasak.
2013. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Az nem gáz,hogy valaki szorgalmas vagy sokat tanul. DE én utálom az olyan embereket akik azthiszik,hogy jobbak mikor teljesen buták de tanulnak napi 6 órát azoknál akik eleve okosak. És konkrétan ez az igazság,hogy "magolós" vagy, szóval most akkor azzal van a bajod,hogy elmondják az igazat?
2013. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen buta nem tud szorgalommal sem érvényesülni, szóval a kérdezőre biztos nem igaz, hogy "buta"
2013. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan csak annyi, hogy én senkinek nem szóltam be, hogy "lusta" vagy hogy "csak az okosságából él", és le se néztem emiatt senkit. Nekem meg már számtalanszor beszóltak emiatt, pedig nem hinném, hogy emiatt bárkit is le kéne nézni.
2013. okt. 23. 13:56
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell ezzel foglalkozni, a lényeg hogy te magad tisztában legyél a képességeiddel, és a maximumot hozd ki magadból. Nekem is van ismerős, aki 1x átnéz valamit, és kb szóra pontosan vissza is mondja, meg van olyan aki sokkal jobb lehetne de sz..rik bele az egészbe, mégsem velük foglalkozom, mindenkinek szíve joga eldönteni hogy éri el a célját.
2013. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Én inkább becsülendőnek találom, ha valaki képes a tehetségbeli hiányát más módon kompenzálni.
2013. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

Ez 1 verzióban gáz, nem tanuláskor, hanem majd az életben.


Mert ha nem vagy okos, akkor hülye vagy.

Ha hülye vagy, akkor hülyeségeket csinálsz.

Hülyeségből minél kevesebbet jó csinálni.

Ha viszont szorgalmas vagy, akkor sokat csinálsz belőle. :D

Ezért nem jó, ha a hülyeség szorgalommal párosul. XD


Ez olyan, mint mikor a csiga örül neki, hogy lassan megy, mert rossz irányba megy, és ha gyorsan menne, akkor baromi messzire kerülne...

Szóval ha hülye vagy, akkor inkább legyél lusta is. :)

2013. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!