Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mika tehetségét Freddy Mercury...

Mika tehetségét Freddy Mercury-éhoz szokták hasonlítani? És ez megállja a helyét? VALÓBAN SZOKTAK ILYET?

Figyelt kérdés
Azért írtam nagy betűvel a kérdés 2. felét, mert igazából a személyes véleményetek csak másodsorban érdekel, igazából arra vagyok kíváncsi, hogy hozzáértő emberek valóban a Queenhez szokták-e hasonlítani. Bevallom őszintén, nincs túl jó hallásom a zenéhez. :) Szerintem Mika egy jó énekes, bár nem az én stílusom, és Freddy Mercury meg végképp jó. Sok helyen hallom, hogy Mikát Mercury-hoz hasonlítják, és mivel egy ismerősöm szereti, mutatott is videókat, ahol Queen számokat énekeltetnek vele, vagy ahol elmondja erről ő maga a véleményét. Ez azért említésre méltó, mert ezek szerint nem valami fanatikus rajongó találta ezt ki, hanem riporterek, stb. valóban komoly kérdésnek tartják. De azért mégis elbizonytalanodtam, hogy azokat a YouTube-on látható összevágásokat (Marcury-Mika hangja összehasonlítva, stb.) vajon elfogult emberek készítették-e, vagy ez valóban egy aktuális kérdés-e a mai zenei életnek.
2013. júl. 21. 02:27
 1/6 A kérdező kommentje:

* Mercury, * kérdése-e ----- bocsi.


Igazából azért vagyok bizonytalan a kérdést illetően, mert Mika pár éve már híresség, de én csak most hallottam erről a tényről. Nem tudom, hogy csak én maradtam-e le róla. Úgy képzeltem, nagyobb visszhangot kapna, ha valaki esetében komolyan ez a kérdés felmerülne.

2013. júl. 21. 02:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Mika wikipediaja:

"Mika's début album Life in Cartoon Motion was released on 5 February 2007, and has brought comparison with artists such as Freddie Mercury,[25][26] Scissor Sisters,[27] Elton John,[28] Prince,[29] Robbie Williams[30] and David Bowie.[30] "Grace Kelly," in fact, references Mercury in the lyrics: "I try to be like Grace Kelly/But all her looks were too sad/So I try a little Freddie/I've gone identity mad.""


Grace Kelly (song) wikipedia:

"Christian John Wikane from PopMatters wrote an extensive article about the comparisons between Mika and Freddie Mercury"


A hangja kicsit, de csak kicsit hasonlít rá, és egy-két helyen megemlítik, de azért nem olyan komoly. Meg utóbbi években amúgy sem nagyon hallani semmit Mika-ról, egy-két zenéje volt ami ismert volt, és kész.

2013. júl. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam az első idézetet én is, a másodikat nem. De épp ez a lényeg, hogy Te is azt írod utána, hogy nem is hasonlít annyira a hangjuk. Ez az, ami összezavar. Nem tudom egyébként, Mika jön a Szigetre, szóval azért nem halt meg, de én a mai zenészek közül róla még el tudom képzelni, hogy esetleg évek múlva is híres legyen.
2013. júl. 21. 02:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi. Azért esetleg vélemények is érdekelnek, de nem elsősorban, szóval várok még válaszokat.
2013. júl. 21. 02:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként most nézem, hogy a kérdés úgy szól, hogy a tehetségét szokták Freddie Mercury-éhoz hasonlítani. Tehetsége azért meg sem közelítheti, tehát csak a hangja hasonlíthat, és max azt is szokták hasonlítgatni. És ahogy írtam azért elég különböző hangjuk van, de Mika tud úgy énekelni, legalábbis rövid ideig, hogy fel lehet fedezni benne egy kis Freddie-s beütést. De azért mindig meg lehet különböztetni a kettőt.
2013. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát megkülönböztetni persze, hogy meg lehet, nyilván azért nem változik Mercuryvá. A kérdés megfogalmazása meg csak véletlen, így sikerült megfogalmaznom. De miért, te hogy érted a tehetségét, ha nem csak a hangját érted alatta?
2013. júl. 22. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!